[Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Pogma
Posty: 4
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2010 9:36
Moje rolki: Mechanics PW 125B
Jeżdżę od: 04 kwie 2010
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

[Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: Pogma » śr kwietnia 07, 2010 10:17

Witam. Jestem z Ostrowa Wielkopolskiego. Szukam osób chętnych do wspólnych wypadów na rolki. Zaczyna sie robić ciepło, więc fajnie jest pobyć na świeżym powietrzu. Może ktoś zna jakieś fajne miejsca do rolkowania? Jestem początkującą osobą, ale staram się być coraz lepsza. Osoby chętne do wspólnej jazdy proszę pisać w tym wątku.

Nimloth
Posty: 9
Rejestracja: wt marca 10, 2009 8:03
Moje rolki: nie pytać bo wstyd ;/
Jeżdżę od: 07 sie 2009
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski \\ Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: Nimloth » pn kwietnia 19, 2010 10:32

Hm w wakacje po zakończeniu semestru letniego i powrocie do pięknego miasta Ostrowa jestem chętny.

A do jazdy za dużo miejsc takich nie ma... w sumie możesz spróbować jak będzie pusto w Parku Miejskim albo na 3-go Maja, a takim stałym miejscem gdzie nie najgorsze warunki są to parking Tesco na Strzeleckiej i w tych samych rejonach okolice Orlika pod Kozim Borkiem.

Casperek_
Posty: 5
Rejestracja: śr kwietnia 28, 2010 9:58
Moje rolki: Rollerblade Crossfire XR
Jeżdżę od: 05 maja 2010
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. / Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: Casperek_ » wt maja 11, 2010 11:02

Witam ;)
Po kilku latach ponownie zaopatrzyłem się w rolki i cały czas kombinuje gdzie tu w Ostrowie można pośmigać. Trase rowerową zawsze kończę na Kozim Borku i faktycznie asfalt i chodnik tam jest w niezłym stanie ;) Niestety gorzej z dostaniem się tam bezpośrednio w rolkach z miejsca zamieszkania, bo większość nawierzchni głównych dla aut oraz pieszych w mieście jest tragiczna. Wczoraj byłem pojeździć po mojej dzielnicy. W miarę fajnie mi sie jeździło Limanowskiego od cmentarza w stronę jeziora (chodnik po prawej w miare równy) i Grunwaldzka - tutaj asfalt oraz chodnik praktycznie idealne. Jeździłem (czyt. uczyłem się jeździć :P) w godzinach późnych wieczornych, więc ruch na drogach był praktycznie zerowy - mniejsze ryzyko, że coś mnie przetrąci ;P. A co do wspólnej jazdy, jestem jak najbardziej za ;D Pytanie tylko gdzie, bo nie przepadam aż tak bardzo za jazdą w te i spowrotem ;/

Pozdrawiam
Casperek_

Nimloth
Posty: 9
Rejestracja: wt marca 10, 2009 8:03
Moje rolki: nie pytać bo wstyd ;/
Jeżdżę od: 07 sie 2009
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski \\ Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: Nimloth » śr maja 12, 2010 11:26

Hm no i tu jest problem bo w naszym kochanym Ostrowie raczej miejsc do jazdy nie za dużo... Niezłą trasą gdzie nawierzchnia no nie będzie jakaś hm wspaniała niczym asfalt na Cytadeli w Poznaniu moim zdaniem było by ruszyć (skoro mieszkasz jak mniemam na Limana lub okolicach) z bólami do rynku na rolkach a stamtąd można np przez Deptak (ul. Kolejową) ku ul. Wolności tam po lewej stronie całkiem niezłe są te płyty, dalej udać się na ul. Raszkowską i tu pytanie co dalej... można by teoretycznie dojechać pod kościół św. Antoniego i stamtąd ul. Browarną (tym ślepym zaułkiem gdzie stoi browar Lecha) ku Alei Słowackiego (choć tu nie wiem totalnie jak wygląda nawierzchnia) i udać się ku własnym czterem kątom. Trasa może nie za długa ale zawsze coś :) Chyba że pojechać (ale fakt to będzie trasa w tę i z powrotem), alejami Słowackiego\ul. Kaliską ku ul. Witosa bo wiem że tam niezła nawet nawierzchnia jest i dojechać do ul. Strzeleckiej (to tak na dojazd pod Kozi Borek), ale można pojechać w prawo i tu dość długa prosta prawie na Wtórek ciągnie się ul. Grabowską, niestety z powrotem czeka ta sama trasa ;/

Pozdrawiam i kiedy wrócę pod koniec czerwca z Poznania to liczę że razem pośmigamy.

Casperek_
Posty: 5
Rejestracja: śr kwietnia 28, 2010 9:58
Moje rolki: Rollerblade Crossfire XR
Jeżdżę od: 05 maja 2010
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. / Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: Casperek_ » śr maja 12, 2010 3:31

W weekendy jestem w Poznaniu, więc można by sie spotkać na Cytadeli - jeszcze nie byłem, ale na forum wyczytałem, że jest tam ciekawie ;D

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: bujak » śr maja 12, 2010 4:27

Na Cytadeli jest spoko, a jak chcecie prawdziwy wypas, to polecam Łęgi Dębińskie (choć to wiciąż Poznań a nie Ostrów;])
rock'n'rollki

Nimloth
Posty: 9
Rejestracja: wt marca 10, 2009 8:03
Moje rolki: nie pytać bo wstyd ;/
Jeżdżę od: 07 sie 2009
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski \\ Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: Nimloth » śr maja 12, 2010 11:56

Hm no to pasuje bo ja weekend w pełni wolne mam, zresztą jak cały tydzień takie piękne studia :) Więc jak coś można w jakiś weekend się faktycznie umówić czy to na Cytadeli, Czy też na Malcie lub na Łęgi Dębińskie (choć tam jeszcze mnie nie było). W Ostrowie jestem od święta więc tam jedynie w wakacje jak coś możemy jeździć :)

Casperek_
Posty: 5
Rejestracja: śr kwietnia 28, 2010 9:58
Moje rolki: Rollerblade Crossfire XR
Jeżdżę od: 05 maja 2010
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. / Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: Casperek_ » pn czerwca 21, 2010 10:32

Byłem przetestować Cytadele i muszę przyznać, że faktycznie fajna miejscówka do śmigania ;))
W Ostrowie byłem pare razy na Strzeleckiej i też fajna nawierzchnia. Kilku wrotkarzy nawet spotkałem (może któraś z nich to autorka tego tematu, która coś się nie odzywa ;P).
A na piaskach budują promenadę dookoła jeziora, więc będzie kolejne miejsce do jazdy :D

Nimloth
Posty: 9
Rejestracja: wt marca 10, 2009 8:03
Moje rolki: nie pytać bo wstyd ;/
Jeżdżę od: 07 sie 2009
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski \\ Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: Nimloth » czw czerwca 24, 2010 12:24

No ostatnio na Boże Ciało będąc w Ostrowie widziałem właśnie że i u nas rolki stają się popularne choć boli mnie to że nie ma osób które mogły by uczyć jazdy. Większość ludzi to samouki nawet nie trzymający odpowiednio nóg, próbuje ich nawracać :) Także jak w Ostrowie będziecie słyszeć "Przepraszam ale tak męczy pan\pani ciało jadąc na rolkach" to bądzcie pewni że to ja :)
Hm mówisz promenada no cóż pomysł zacny choć boje się żeby nie skończyło się na tarce (POL-Bruku), jak dadzą dobry asfalt to osobiście przekaże 1% podatku na Zieleń Miejską która tam zarządza :)

Casperek_
Posty: 5
Rejestracja: śr kwietnia 28, 2010 9:58
Moje rolki: Rollerblade Crossfire XR
Jeżdżę od: 05 maja 2010
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. / Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: Casperek_ » pt sierpnia 13, 2010 3:18

Na piaskach już niedługo będzie gotowa ścieżka :) Na dzień dzisiejszy 2/3 trasy w okół jeziora już jest w kostce, i nie jest to tarka tylko idealnie gładko położona kostka w odstępach 3-4mm :D Od tygodnia się zabieram, żeby iść ją przetestować, ale czasu brak.

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: waluś » wt września 14, 2010 10:37

Ostrowiacy jak wygląda na dzień dzisiejszy ścieżka na piaskach? Jest gotowa? Zamierzam się wybrać

roces`nik
Posty: 1
Rejestracja: sob lutego 26, 2011 10:57
Moje rolki: Roces
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: roces`nik » sob lutego 26, 2011 11:03

Witam. Mam 17 lat i chętnie bym z Panem pojeżdził. Jestem początkująy i wiem że fajnie można spędzić czas w Ostrowie. Prosze o odpowiedź na e-maila : dave117@interia.pl

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: waluś » ndz lutego 27, 2011 9:13

Cześć. No ja w Ostrowie jestem rzadko ale jak będę to się odezwę. Pozdro

maniak
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 17, 2011 7:50
Moje rolki: Rollerblade
Jeżdżę od: 17 maja 2011

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy maj 2011

Post autor: maniak » wt maja 17, 2011 7:59

Witam. Czy byłby ktoś chętny do pozwiedzania weekendami pięknego Ostrowa na rolkach? Płeć i wiek nie ważny. Stwórzmy jakąś grupę! W pttk jest grupa rowerowa , kajakowa i wiele innych ale rolkarzy fitnessowo rekreacyjnych nie ma. ;-( Zachęcam i czekam na odp.

Casperek_
Posty: 5
Rejestracja: śr kwietnia 28, 2010 9:58
Moje rolki: Rollerblade Crossfire XR
Jeżdżę od: 05 maja 2010
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. / Poznań

Re: [Ostrów Wielkopolski] szukam rolkarzy

Post autor: Casperek_ » pt czerwca 10, 2011 11:26

Witam ;)
Czy ktoś z zaglądających do tego wątku jeździ aktualnie wieczorami wokół jeziora?? ;))

Pozdrawiam
Casperek_

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wielkopolskie”