Rolki na dobry początek dla dzieci

Odpowiedzi na częste pytania - na co należy zwrócić uwagę kupując rolki (wrotki) i jak je serwisować
Frequently Asked Questions - what you should know about buying an inline skates, how to maintain them

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

dorga
Posty: 8
Rejestracja: pt czerwca 01, 2012 10:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: dorga » pt czerwca 01, 2012 11:07

Błagam pomóżcie. Przeglądałam jakieś wątki na ten temat, ale ponieważ mam bardzo mało czasu na zakup, a informacji tu jest ogrom, proszę o pomoc.
Wcześniej myślałam o zakupie jakiś rolek w Decathlonie, jednak nie jestem do końca do nich przekonana. Zależy mi na tym, żeby jednak nie zniechęcić dzieci. A sprzęt jak wiadomo może być różny. Potrzebuję rolki dla 5 latki i 7 latka. I nie wiem czy kupić Rocesy, np. <nie podajemy linków>/rolki-lyzworolki-roce ... 50303.html bez przymierzania, bo mieszkamy w innym mieście. Czy może jakieś używane Rollerbalade np. <nie podajemy linków>/rollerblade-rolki-reg ... 86118.html Te akurat będziemy mogli przymierzyć.
Czy może jakieś inne są dobre, a nie doczytałam. Niestety fundusz na ten zakup jest niewielki, tak więc do ok. 150zł muszę się zmieścić (oczywiście jest to kwota w przybliżeniu na 1 parę). Rolki dla 5-latki mogą być jakieś prostsze, ale dla syna wolałabym kupić jakieś lepsze, bo dziewczyny będą później dziedziczyły te rolki po bracie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: zico » pt czerwca 01, 2012 11:24

Obydwa modele są ok!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

dorga
Posty: 8
Rejestracja: pt czerwca 01, 2012 10:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: dorga » pt czerwca 01, 2012 11:55

Dziękuję za szybką odpowiedź. W przypadku syna sprawa wydaje się łatwiejsza, ale mam problem z mniejszymi rolkami (29-30cm). Jest zdecydowanie mniejszy wybór. na jakie firmy zwracać uwagę, przynajmniej zrobię jakąś szybką selekcję. Niestety rolki muszę kupić na dniach, bo ma to być prezent od dziadka, który te rolki zasponsoruje pod warunkiem szybkiego zakupu.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: Doody » pt czerwca 01, 2012 12:22

Dobre firmy wrotkarskie: Rollerblade, Powerslide, SEBA, FILA, ewentualnie K2 i Roces, z tym że SEBA raczej nie ma serii dla dzieci.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

dorga
Posty: 8
Rejestracja: pt czerwca 01, 2012 10:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: dorga » pt czerwca 01, 2012 2:10

Znalazłam jeszcze takie:
<nie podajemy linków>/rolki-rollerblade-reg ... 51293.html
Z tym, że nie wiem jak one się rozsuwają. Syn ma bardzo szczupłą stopę i rozm. tak mniej więcej 31.
<nie podajemy linków>/rollerblade-rolki-reg ... 86118.html - te same co wyżej
I te: <nie podajemy linków>/rolki-lyzworolki-roce ... 50303.html
<nie podajemy linków>/rolki-regulowane-roll ... 08595.html
I jeszcze te: <nie podajemy linków>/rolki-rollerblade-reg ... 06523.html

A z dziewczęcymi mniejszymi jest problem i z tańszych znalazłam tylko takie:
<nie podajemy linków>/fila-29-32-stan-bardz ... 42111.html
Córka ma szerszą stopę i niestety ciągle jej coś nie pasuje (przeszkadza i w sprzęcie i w ubraniu).

Czy mogę kupić rolki bez przymierzania, czy raczej nie ryzykować. Ponieważ w Krakowie raczej z tym kiepsko liczę na Was. Które z tych wyżej wymienionych rolek wybrać?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: Doody » pt czerwca 01, 2012 2:31

Wszystkie są OK - ale raczej preferowałbym Rollerblade przed Roces.

Jeśli chodzi o kupno bez przymierzania, to są to rolki rozsuwane więc ryzyko mniejsze - ale zawsze istnieje. Dobrze by było dogadać się ze sprzedającym że w razie czego można będzie zwrócić. Tylko czy przy tych cenach rolek będzie się opłacało opłacać dodatkową przesyłkę?! Ale z takimi dylematami już się musisz zmierzyć sama - tu Ci nie doradzę.

Powodzenia.

PS Aaaa... sprawdziłem: SEBA też ma serię junior nawet w tej serii mają model "PRO" KSJ :) Ale jeszcze nie widziałem tego sprzętu nigdzie w Polsce.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Holian
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 26, 2012 2:44
Moje rolki: RB Twister 80
Jeżdżę od: 31 maja 2012
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: Holian » sob czerwca 02, 2012 10:45

Doody pisze:Dobrze by było dogadać się ze sprzedającym że w razie czego można będzie zwrócić.
Co do tego, to w Polsce obowiązuje taki przepis
Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1.
Czyli jeśli kupi w sklepie przez internet (nie od osoby prywatnej !) to od otrzymania przesyłki ma 10 dni na ewentualny zwrot

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: zico » sob czerwca 02, 2012 10:53

Niektórzy już stosują nawet wydłużony termin, który będzie obowiązywać: 14 dni.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
trev79
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: wt maja 08, 2012 9:35
Moje rolki: Spark XRC
Jeżdżę od: 15 maja 2012
Lokalizacja: ZMC

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: trev79 » ndz czerwca 03, 2012 11:42

@dorga
Wiesz , że rozmiarówka zwykłych butów nijak się ma do rozmiarówki w rolkach?
Cztery przyłożenia w jednym meczu

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: Doody » ndz czerwca 03, 2012 11:53

Holian pisze: Czyli jeśli kupi w sklepie przez internet (nie od osoby prywatnej !) to od otrzymania przesyłki ma 10 dni na ewentualny zwrot
Dokładnie tak, co więcej: dotyczy to nie tylko sprzedaży przez internet, ale całej sprzedaży która odbywa się poza siedzibą firmy, a gdzie umowa zawierana jest pomiędzy klientem będącym osobą fizyczną a firmą. Np.: jeśli przyjdzie do Ciebie przedstawiciel handlowy i podpiszesz z nim umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych i rozmyślisz się po 9 dniach to możesz ja rozwiązać bez konsekwencji, dokładnie to samo dotyczy sprzedaży wysyłkowej, sprzedaży przez obnośnych handlarzy (akwizytorów) itd.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

dorga
Posty: 8
Rejestracja: pt czerwca 01, 2012 10:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: dorga » ndz czerwca 03, 2012 4:02

Zawiozłam wczoraj dzieci na przymiarkę. I rolki Rollerblade pasują, tym bardziej że syn ma bardzo szczupłą stopę, a te są najwęższe z dostępnego w tym sklepie asortymentu. No i wszystko było fajne prócz ceny. Znalazłam jednak takie rolki:
<nie podajemy linków>/rolki-regulowane-roll ... 82045.html
Tylko te są regulowane automatycznie i nie ma zapięcia na rzep. Planuję je kupić od osoby fizycznej, tak więc zwrot nie wchodzi w grę. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim zapięciem? Czy to pokrętło (regulacja) wyżej z boku nie obciąża jakoś buta? Jak jest z dopasowaniem buta do nogi? Które z zapięć jest bardziej funkcjonalne?

dorga
Posty: 8
Rejestracja: pt czerwca 01, 2012 10:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: dorga » ndz czerwca 03, 2012 4:12

A dlaczego rozmiarówka w rolkach jest inna od rozmiarówki obuwia? Mierzyłam dzieciom rolki, ale podejrzewam że dla nich to był kosmos. I dopiero wyjdzie wszystko w praniu. A poza tym moje dzieci często z butami robią mnie w bambuko i chodzą albo w za dużych, albo za małych i muszę im co jakiś czas sprawdzać dokładnie stopy. A w rolkach to jednak trudno to sprawdzić dokładnie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: zico » ndz czerwca 03, 2012 8:27

dorga pisze:A dlaczego rozmiarówka w rolkach jest inna od rozmiarówki obuwia?
Ponieważ jest niedokładna. JEDYNĄ dokładną miarą jest zunifikowany milimetr.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: Krzysztof » ndz czerwca 03, 2012 10:26

zico pisze:
dorga pisze:A dlaczego rozmiarówka w rolkach jest inna od rozmiarówki obuwia?
Ponieważ jest niedokładna. JEDYNĄ dokładną miarą jest zunifikowany milimetr.
Anglik powie, że jedyną dokładną miarą jest cal i kwarta (piwa oczywiście).
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

dorga
Posty: 8
Rejestracja: pt czerwca 01, 2012 10:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki na dobry początek dla dzieci

Post autor: dorga » pn czerwca 25, 2012 1:02

Kupiliśmy w końcu rolki rollerblade z tfs na allegro. Stan idealny, a syn zaczął już śmigać w nich po domu pierwszego dnia. Trochę obawiałam się tego zapięcia, bo później jeszcze wyszukałam mało pozytywne opinie na forum na ten temat. Ale na razie jest ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wrotkarstwo czyli jazda na rolkach - podstawowe informacje dla wszystkich”