Trening w Warszawie nad Wisłą

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » pn września 18, 2006 10:36

Będę dzisiaj nad Wisłą ok 17:30 gonił swoj cień ;)
Zapraszam zainteresowanych na długi trening zarówno fitnesowcó jak i ścigaczy. Po drodze do grupy możemy zapraszać innych jeszcze nie zorganizowanych wymiataczy.
Korzystajmy z ostatnich dni lata.
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » pn września 18, 2006 10:40

kajman pisze:Korzystajmy z ostatnich dni lata.
Nie kracz :twisted: bo pozniej to posucha, dopoki snieg nie spadnie :(

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Ujawniam sie

Post autor: romanwrotkarz » pn października 02, 2006 5:31

WFH pisze:
Piotr B pisze:
LTM pisze: Też Go kiedyś widziałem!! "starszy facet(ok 60)" to Roman K. jest bardzo uparty i ambitny. Zobaczyć Go można na zawodach wrotkarskich, jak i łyżwiarskich!! Znany jest z udoskonalania swojego sprzętu!!(np. nowy model wrotek 3x100mm.) :roll:
widać tego Pana na filmie z MSolidarności
Odwiedza on chyba takze to forum, moze sie ujawni. Ma tez wlasna strone o lyzwiarstwie i rolkach http://www.erkon.???(dokladnego adresu nie pamietam, moze ktos poda)
Jakieś 30 lat temu, kiedy płozy wrotek jednośladowych były do Polski sprowadzane z ZSRR i składały się z 3 znitowywanych ze sobą części po zwenętrznej i wewnętrznej stronie buta, przyszło mi do głowy, jak by tu zrobić płozy na długość panczen. Jednak z powodu braku zaplecza, pomysł nie wypalił. Jeśli chodzi o kółka, to w ostatnich latach najpierw płóz 5 kólkowych MAPLE używałem z 4 kółkami, bo zabrakło mi wkrętów (wyrobiły się). Rok później czy 2 pokazałay się płozy do jazdy szybkiej podobnej długości jak 5 kólkowe, tylko że na 4 kółka 90mm lub 100mm. Potem gdy weszła moda na kółka 100mm, nie miałem kasy na płozy 4x100mm więc wypiłowałem w środku płóz szczeliny nad środkowymi kółkami i tak uzyskałem możliwość zamontowania 3 kółek 100mm w płozach 5x80mm. Na tych 3 kółkowych płozach wygrałem 2 lata temu MP weteranów w maratonie w Tomaszowie Lubelskim i w tym roku w Łomży. Sory że dostałem za to Puchar, bo 2 koledzy weterani zgłosili się do zawodów jako seniorzy i ktoś się co nieco nie połapał w tych niuansach tylko spojrzał na wpisaną kategorię przy wynikach. Wracając do tematu, proponuję chętnym do eksperymentów wyjąć po jednym kółku z płóz 4 kółkowych i pomierzyć stoperem czasy na testowym odcinu, a potem porównac z czasami na 4 kółkach. Byłby to ciekawy materiał na pracę dyplomową któregoś ze studentów AWF. Kiedyś zrobiłem w domu przystawkę klapową do tych płóz, ale była za delikatna i całość była za wysoka nawet przy kółkach 80mm więc zrezygnowałem z tej przeróbki. Jako pierwszy w Polsce zamonowałem własnoręcznie chyba 3 lata temu paski rzepowe na butach łyżwiarskich MAPLE z powodu przerwania się kilku dziurek na sznurówki i z chęci skrócenia czasu zakładania i zdejmowania butów w czasie triathlonu łyżwiarskiego. Potem poszli w moje ślady niektórzy zawodnicy. Kiedy spytałem Pana Prusa czy by mi zrobił takie coś fachowo, stwierdził że nikt tak nie robi to po co? W końcu zagraniczni producenci zaczęli robić takie buty.
Strona o której wspominacie już nie istnieje, ale jest inna starsza, niekaktualizowana. Ze względu na regulamin forum nie podaję. Jeśli chodzi o zasadiczy temat - trening, to trenuję w różnych miejscach i na różnej nawierzchni, bo zmusiła nas do tego sytuacja bazowa w Warszawie. Kiedyś, 30 lat temu nikomu by do głowy nie przyszło, żeby jeździć na wrotkach jednośladowych gdzie indziej niż na zamkniętym torze, a teraz jeździ się wszędzie i po wszystkim. Kółka miały po jednym łożysku , na środku, a czasy uzyskiwane były gorsze niż teraz. Pamiętam, że kiedyś na sprawdzianie podczas treningu w Zgorzałem na Kaszubach, uzyskałem jako pierwszy w Polsce na 500 m czas 58sek co było na owe czasy rewelacją , bo najlepsi jeżdzili na zawodach 59-60 sekund.
Zachęcam wszystkich forumowiczów do eksperymentowania i udoskonalania sprzętu.
A propos filmu z Maratonu Solidarnośći 2006 - czy może ktoś podać link na stronę z tym filmem?
Pozdrawiam Roman Konera

Awatar użytkownika
Inso
Ścigant 4x110mm
Posty: 365
Rejestracja: czw czerwca 15, 2006 6:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Ujawniam sie

Post autor: Inso » pn października 02, 2006 5:44

romanwrotkarz pisze: A propos filmu z Maratonu Solidarnośći 2006 - czy może ktoś podać link na stronę z tym filmem?
http://video.google.com/videoplay?docid ... lidarnosci
Obrazek

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Ujawniam sie

Post autor: romanwrotkarz » pn października 02, 2006 9:35

Inso pisze:
romanwrotkarz pisze: A propos filmu z Maratonu Solidarnośći 2006 - czy może ktoś podać link na stronę z tym filmem?
http://video.google.com/videoplay?docid ... lidarnosci
Dzięki wielkie. Fajnie że ktoś nagrał ciekawe fragmenty tego maratonu. Może ktoś ma link do przejazdu po bruku na Starym Mieście w tymże maratonie - mam na myśli video animację, bo zdjęcia są ogólnie dostępne.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pt października 06, 2006 10:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Gdzie was znaleść?

Post autor: Początkujący » pt października 06, 2006 10:39

Jestem początkującym. Dowiedziałem się o stronie wrotkarstwo.pl przez przypadek. Gdzie się umawiacie? Jak trafić na jakąć grupe, która przyjmie mnie pod swoje skrzydła?


Pozdrawiam
POCZĄTKUJĄCY :lol:
Mam 20 lat. Kupiłem sobie rolki bo spodobała mi się dziewczyna która jeździ na rolkach na boisku. Ona znikła a rolki mi zostały. Kto pomoże zrobić z nich użytek?

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Re: Gdzie was znaleść?

Post autor: kajman » sob października 07, 2006 11:01

Początkujący pisze:Jestem początkującym. Dowiedziałem się o stronie wrotkarstwo.pl przez przypadek. Gdzie się umawiacie? Jak trafić na jakąć grupe, która przyjmie mnie pod swoje skrzydła?
Najpierw uzupełnij swój profil bo nie wiadomo skąd jesteś (skoro odwiedziłeś ten temat to pewno z Warszawy).
Spotkania organizowane są w soboty w parku Szczęśliwickim, w niedziele - przejazdy przez miasto, no i w tygodniu treningi nad Wisłą. Zobacz tematy związane ze spotkaniami w p.Szczęśliwickim (muszę go zaktualizować). Zbiorczy temat:
Spotkania wrotkarzy warszawskich

Niebawem zaktualizuję, bo widzę, że dawno tego nie robiłem.
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » śr kwietnia 11, 2007 2:39

Kto chętny i kiedy na mały trening nad Wisłą (Warszawa)?
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » śr kwietnia 11, 2007 2:46

Jesli nie pojade do Debna to chetnie przejade sie nad Wisla.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » śr kwietnia 11, 2007 3:56

Co powiesz Ariel o piątku trzynastego ;)
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » śr kwietnia 11, 2007 4:30

Zależy jak szybko uda mi sie skonczyc robote, ktora robie pierwszy raz w zyciu :)
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Toudi » śr kwietnia 11, 2007 4:48

Ariel pisze:Zależy jak szybko uda mi sie skonczyc robote, ktora robie pierwszy raz w zyciu :)
najważniejsze sa kwiaty, jakaś nastrojowa knajpka. Wino, coś lekkostrawnego. Potem już samo pójdzie. :lol:
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Post autor: robal » pt kwietnia 13, 2007 3:29

Czesc!

W sobote jest otwarcie sezonu bzykowego, wiec w piatek bede pojazd picowac, ale w niedziele moge jakos wieczorkiem sie wybrac na posmiganie ;) nad Wisle.
Nie mam w weekend dostepu do netu, wiec jakby co SMS.

Pozdrawiam,
robal.

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pt kwietnia 13, 2007 4:21

Musi idzie wiosna bo ROBALE budzą się z zimowego snu. POZDRO ALAN54

Awatar użytkownika
kczabu
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 120
Rejestracja: czw maja 11, 2006 9:57
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - tarchomin

Post autor: kczabu » sob kwietnia 14, 2007 12:16

to może nad Wisłą w niedzielę?
może o 10:00? kto wstanie na poranne śmiganie? :lol:
Nie rób nic na siłę, weź większy młotek ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”