Maraton po raz pierwszy:)

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Zbyhoo
Ścigant 4x100mm
Posty: 283
Rejestracja: śr października 26, 2005 9:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Zbyhoo » wt sierpnia 01, 2006 11:05

feyd pisze: ...niech ktos zlikwiduje ta kostke na mecie...
Kostka na mecie to poezja w porównaniu z tą na Rynku :D
Ale nie przejmuj się. Dasz radę.
W zeszłym roku byłem w podobnej sytuacji jak Ty. W czerwcu założyłem rolki po raz pierwszy a w październiku zaliczyłem Maraton Poznański po raz pierwszy. Było naprawdę świetnie i musisz tego doświadczyć na własnej skórze! Czasem się nie przejmuj. Będzie co poprawiać w następnych startach.

Awatar użytkownika
admiral
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 08, 2006 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: admiral » śr sierpnia 02, 2006 8:47

feyd pisze: Na rolkach jeżdże dopiero 3msc więc nadal jestem na etapie uczenia.
Ooo... to dokładnie tak jak ja :lol:

Magdab
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 31, 2006 8:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Magdab » śr sierpnia 02, 2006 4:53

Witajcie!
mam podobne dylematy jak Marta - też pierwszy maraton, też fitenss...
Mam więc pytanie do stałych zawodników maratonu poznanskiego - gdzie są największe pułapki na trasie? kocie łby na starym - już wiem, Zico załatwia, ale co opórcz tego? górki? tory tramwajowe? kiepski asfalt?
Problem w tym, że trasy nie mozna sobie przejechać treningowo :( A ja należę to tych zawodników, którzy boją się o skóre na pupie i łokciach...
I kolejne pytanie - czy jazda na Malcie to wystarczający trening? czy nie są to zbyt "komfortowe" warunki?
Z góry dziękuje za krótkie info. Ok, dłuższe też może być ;)
Magda

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » śr sierpnia 02, 2006 6:01

Gdzieś na forum było to już opisane. Zdecydowanie najgorzej jest koło starego rynku..., ale jak trasa zostanie zmieniona to może ominiemy bruk w tym obrębie. Oprócz tego małe kłopoty możesz mieć:
-przejazd przez skrzyżowanie między Maltą a Politechniką Poznańską (nierówny asfalt, tory)
- przejazd przez nowo oddany most (szyny tramwajowe)
- nawrotka za maltą (nie wiem jaka to jest ulica, zjeżdzasz w dół , przejeżdzasz przez mościk, skręcasz w lewo i pod górke.. tam mogą być liście, są dziury a potem b.ostry zakręt w prawo.. tylko tam jest pod górkę, więc raczej jedzie się b.wolno =)
-zjazd z trasy do mety (szybko i ostry zakręt.. lepiej się nie rozpędzać to nie będzie problemu)

To są "najgorsze" miejsca, ale tak napradę przy odrobinie uwagi nie powinny nastręczać żadnych problemów.

Jazda po malcie w zupełności wystarczy jako trening.[/url]
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » śr sierpnia 02, 2006 6:10

Podobnie jak Zbyhoo w czerwcu założyłem rolki, ale pierszy maraton zaliczyłem w sierpniu w Gdańsku, a drugi w październiku w Poznaniu.

mar.ta, Magdab, feyd i być może inni przymierzający się do pierwszego maratonu, przemyślcie jeszcze start w Gdańsku w sierpniu! Imprez tego typu jest w Polsce jak na lekarstwo, takiej okazji nie wolno przegapić. Możecie potraktować ten przejazd treningowo (fitnesowo?), nie dając z siebie wszystkiego, bo na mecie i potem będziecie się źle czuć. Ja na przykład na mecie dopóki miałem roki na nogach było OK, ale jak je zdjąłem to z trudem chodziłem, stopy mi wpadały w jakieś drgawki. Tak więc, jeśli nie czujecie się za dobrze wytrenowani, przede wszystkim nastawcie się na kilku (2, 3, 4) godzinną przyjemność, a - jak już ktoś napisał - na poprawianie wyniku będą następne starty.

Co do kółek, to oczywiście lepiej założyć jak największe i twarde, będzie się dzięki temu lżej jechało. Nie ma to takiego znaczenia jak jazda w grupie, ale zawsze ma. Koła rozmiar 82 mm są trudno dostępne, a jak już są - to drogie. Może być nawet taniej kupić nowe rolki NIKE z takimi kołami na allegro (beznadziejne dla osób z wysokim podbiciem) za 130-200 zł, niż sam zestaw kół.

kmieto7

Post autor: kmieto7 » śr sierpnia 02, 2006 8:51

...jechać, jechać i jeszcze raz jechać. Ja też startuję po raz pierwszy w maratonie, a na rolkach jeżdżę od końca kwietnia tego roku.

Magdab
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 31, 2006 8:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Magdab » śr sierpnia 02, 2006 10:52

dzięki! do zobaczenia zatem na trasie maratonu ;) oczywiscie ja Was "zobaczę" raczej od tylu ;)
M

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » czw sierpnia 03, 2006 2:39

kmieto7 pisze:...jechać, jechać i jeszcze raz jechać. Ja też startuję po raz pierwszy w maratonie, a na rolkach jeżdżę od końca kwietnia tego roku.
No to tak jak ja! Ja też tegoroczny jestem :lol:
Ja mam już za sobą pierwszy start w zawodach na 21,1km i wybieram się do Gdańska na maraton.
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » ndz sierpnia 06, 2006 10:59

Skoro tak namawiacie to chyba i ja wystartuje :lol: :lol: :lol:

kelner
Posty: 5
Rejestracja: ndz września 10, 2006 1:28

Post autor: kelner » ndz września 10, 2006 2:00

Na pocieszenie dla wszystkich co pierwszy raz i co sie obawiaja - postanowilem w tym tygodniu (miesiac do maratonu), ze wystartuje. Nie mialem jeszcze rolek na nogach w tym roku wiec zanim wyslalem zgloszenie wybralem sie nad malte sprawdzic ile jestem w stanie przejechac bez zadnego przygotowania. Zrobilem 6 duzych kolek (ok. 36km) w 2 godz. 40 min. Jestem wiec dobrej mysli co do samego pokonania trasy ale czas jak widzicie slabizna - bedzie jakies 3,5 godz (chyba, ze miesiac treningow cos zmieni).
Jedyny powod moich obaw to ten zakichany bruk na starym rynku. Napisalem nawet w tej sprawie do organizatorow, moze jak sie wiecej osob bedzie o to pytac to zrobia jakis objazd albo poloza sciezke z plyt.

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » ndz września 10, 2006 11:56

kelner pisze:Na pocieszenie dla wszystkich co pierwszy raz i co sie obawiaja - postanowilem w tym tygodniu (miesiac do maratonu), ze wystartuje. Nie mialem jeszcze rolek na nogach w tym roku wiec zanim wyslalem zgloszenie wybralem sie nad malte sprawdzic ile jestem w stanie przejechac bez zadnego przygotowania. Zrobilem 6 duzych kolek (ok. 36km) w 2 godz. 40 min. Jestem wiec dobrej mysli co do samego pokonania trasy ale czas jak widzicie slabizna - bedzie jakies 3,5 godz (chyba, ze miesiac treningow cos zmieni).
Jedyny powod moich obaw to ten zakichany bruk na starym rynku. Napisalem nawet w tej sprawie do organizatorow, moze jak sie wiecej osob bedzie o to pytac to zrobia jakis objazd albo poloza sciezke z plyt.
chyba CD :lol:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » ndz września 10, 2006 12:37

Z tego, co wiadomo nie będzie przejazdu przez rynek na maratonie w Poznaniu! :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Post autor: romanwrotkarz » ndz września 10, 2006 1:42

Witam i przepraszam że się wtrącam. Pod tym adresem są moje sugestie na temat idealnego maratonu: http://www.lyzwywrotkiszybkie.fora.pl/index.php
Ja też bardzo nie lubię kostki brukowej. Ta w Gdańsku przesunęłą mnie o co najmniej 10 miejsc do tyłu.
Może by tak w ramach reklamy jakieś firmy położyły na bruk choćby gume lub linoleum, a potem to sobie zabrały z powrotem.
Na razie tyle. Pozdrawiam - wrotkarz Gdyńsko-Ząbkowsko-Warszawski

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » czw września 14, 2006 8:19

zico pisze:Z tego, co wiadomo nie będzie przejazdu przez rynek na maratonie w Poznaniu! :)
Mysle, ze ta wiadomosc ucieszy wiele osob, w tym na pewno mnie!!!

megi
Posty: 4
Rejestracja: czw września 14, 2006 9:44
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: megi » ndz września 17, 2006 9:08

Hej
Ja tez szukam towarzystwa, jezdze na rolkach od dawna...jednak zawsze samotnie, jako uzupelniajacy trening i podciagniecie mojej kondycji potrzebnej do tanca ;)
Moze spotkamy sie jakos przed zawodami. Bedzie nam razniej ;) bo bardzo chce jechac... ale nie sama ;)
megi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”