Maraton po raz pierwszy:)

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

mar.ta
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 26, 2006 6:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Maraton po raz pierwszy:)

Post autor: mar.ta » wt lipca 11, 2006 9:09

Hej!

Chciałabym pierwszy raz wziąć udział w maratonie (w Poznaniu) i w związku z tym mam pytanie - czy dużo jest osób jeżdżących "fitnesowo", które biorą udział? Bo jeśli większość to zawodnicy to jakoś przyznam szczerze mnie to lekko demotywuje:) Nie, żebym miała zamiar się z Wami ścigać, ale wizja ukończenia maratonu na samym końcu jakoś hamuje mój zapał :( A może jest ktoś kto też chciałby pierwszy raz pojechać i szuka towarzystwa :lol: Może jeszcze dodam, że jeżdżę na rolach fitnesowych i w nich mam zamiar pojechać i raczej nie piszę się na megaszybkie tempo, ale też nie poruszam się żółwim - to dla ewentualnych zaintersowanych moim towarzystwem :)

Mam nadzieję, że mnie jakoś zmotywujecie :D Tym bardziej, że data maratonu wypada równiutko w moje urodziny, więc to niemal grzech nie pojechać... :D

Pozdrawiam,
Marta:)

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » wt lipca 11, 2006 1:23

Marta, spoko wśród kilkuset rolkarzy zawsze znajdzie sie ktoś na podobnym poziomie. Napewno za Tobą nie będzię jechać samochód z napisem koniec wyścigu bo za nami będzię się naprawdę męczyło kilka tysięcy biegaczy.
Dla własnego sprawdzenia przejedź np. 10 km na sprawdź czas i porówaj z wynikami roku 2005. Wystartujesz raz później już idzie samo.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » wt lipca 11, 2006 3:14

Kilka szybkich uwag =)

*50+% startuje w rolkach fitnesowych.

*Sam namawiam dziewczyne do startu na fitnessówkach (aczkolwiek jej pierwszy maraton ma być w gdańsku - połowa sierpnia)

*W zeszłym roku maraton poznański przejechał ojciec z córką, która miała bodajże 12lat? (nie pamiętam dokładnie)

*Nie liczy się czas, liczy się zabawa!

Nie martw się o nic i startuj. Napewno znajdziesz jakieś towarzystwo do wspólnej jazdy i będzie rażniej... a jakby co to zawsze można się podczepić do biegaczy i z nimi poplotkować =)
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Maraton po raz pierwszy:)

Post autor: Piotr B » śr lipca 12, 2006 8:41

mar.ta pisze:Hej!

Chciałabym pierwszy raz wziąć udział w maratonie (w Poznaniu) i w związku z tym mam pytanie - czy dużo jest osób jeżdżących "fitnesowo", które biorą udział? Bo jeśli większość to zawodnicy to jakoś przyznam szczerze mnie to lekko demotywuje:) Nie, żebym miała zamiar się z Wami ścigać, ale wizja ukończenia maratonu na samym końcu jakoś hamuje mój zapał :( A może jest ktoś kto też chciałby pierwszy raz pojechać i szuka towarzystwa :lol: Może jeszcze dodam, że jeżdżę na rolach fitnesowych i w nich mam zamiar pojechać i raczej nie piszę się na megaszybkie tempo, ale też nie poruszam się żółwim - to dla ewentualnych zaintersowanych moim towarzystwem :)

Mam nadzieję, że mnie jakoś zmotywujecie :D Tym bardziej, że data maratonu wypada równiutko w moje urodziny, więc to niemal grzech nie pojechać... :D

Pozdrawiam,
Marta:)
Jeszcze jeden bardzo wazny aspekt sprawy. Rolkarze startują 10 minut przed biegaczami. Najlepsi biegną w Poznaniu ok. 2.20 wiec jeśli będziesz jechała na 2.30 to na metę przyjedziesz właśnie z najlepszymi biegaczami w blasku kamer, fleszy aparatów, kwiaty, delegacje..........

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Maraton po raz pierwszy:)

Post autor: Andrzej » śr lipca 12, 2006 9:20

Piotr B pisze:Najlepsi biegną w Poznaniu ok. 2.20 wiec jeśli będziesz jechała na 2.30 to na metę przyjedziesz właśnie z najlepszymi biegaczami w blasku kamer, fleszy aparatów, kwiaty, delegacje..........
Wywiady, koncerty, wizyty w zakładach pracy...

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Maraton po raz pierwszy:)

Post autor: Piotr B » śr lipca 12, 2006 9:40

Andrzej pisze:
Piotr B pisze:Najlepsi biegną w Poznaniu ok. 2.20 wiec jeśli będziesz jechała na 2.30 to na metę przyjedziesz właśnie z najlepszymi biegaczami w blasku kamer, fleszy aparatów, kwiaty, delegacje..........
Wywiady, koncerty, wizyty w zakładach pracy...
Dokładnie o to mi chodziło :wink:

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: piotro » śr lipca 12, 2006 11:53

Marta przyjedź do Gdańska!
W Poznaniu będziesz już starym wyjadaczem :).
Kolejowy bilet turystyczny w dwie strony - 60zł.

grzegorz
Czterokółkowiec
Posty: 72
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 1:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grzegorz » śr lipca 12, 2006 2:28

witaj Marto

Nie myśl o tym czy ktoś jeździ fitnesowo jak masz zamiar się zmieżyć z tym dystansem przejedź go sobie na Malcie na próbę bo to jest wyzwanie
i startuj a pokochasz to wariactwo tak jak ja startowałem pierwszy raz w zeszłym roku w Poznaniu w połowie trasy miałem dość ale pokonałem kryzys i teraz już byłem w Krakowie i chciałbym jeszcze pare maratonów zaliczyć.

mar.ta
Posty: 34
Rejestracja: pt maja 26, 2006 6:50
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mar.ta » śr lipca 12, 2006 6:42

Nic dodać nic ująć... :D Mistrzowie motywowania :D Blask kamer, flesze, kwiaty... :D Moja próżność została mile połechtana :lol: Teraz to już chyba nie mogę nie wystartować, co? :D

P.S. A....tort urodzinowy też będzie...? :wink:

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » śr lipca 12, 2006 9:07

mar.ta pisze: P.S. A....tort urodzinowy też będzie...? :wink:
Jak przyniesiesz to będzie :D
Moim zdaniem o zwycięstwo i dobre wyniki walczy 10 % startujących, a tak jak ktoś juz napisał ponad połowa startujących jeździ na roleczkach fitnessowych. Czekamy na Ciebie na starcie!!!

grzegorz
Czterokółkowiec
Posty: 72
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 1:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grzegorz » czw lipca 13, 2006 7:57

oczywiście

piękny wspaniały higdałowo orzechwy i oczywiście z jedną śweczką

ale dopiero na mecie

czekamy musisz nas poczęstować

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » czw lipca 13, 2006 8:25

WFH pisze:Moim zdaniem o zwycięstwo i dobre wyniki walczy 10 % startujących
O zwycięstwo pewnie więcej nie walczy, ale o dobry wynik to każdy (no, prawie każdy;) ) walczy.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » czw lipca 13, 2006 9:44

PeterCave pisze:
WFH pisze:Moim zdaniem o zwycięstwo i dobre wyniki walczy 10 % startujących
O zwycięstwo pewnie więcej nie walczy, ale o dobry wynik to każdy (no, prawie każdy;) ) walczy.
Chodziło mi o dobre wyniki w sensie walki o zwycięstwo i rezutaty w czołówce.

Awatar użytkownika
slaw_skater
Posty: 31
Rejestracja: pt maja 27, 2005 6:59
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: MILANÓWEK
Kontakt:

Post autor: slaw_skater » czw lipca 13, 2006 11:21

Ja tez bardzo chetnie posmakuje Twojego urodzinowego tortu mam nadzieje ze od razu po mecie bedzie na ciebie(i na mnie) czekal.
pozdrawiam
"Milanówek miasto krówek"

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krzysztof » czw lipca 13, 2006 12:16

Witaj Marto !
Już sama chęć startu w maratonie to część sukcesu. A jeśli chęć jest poparta treningiem - to super.
A nie wystartować w Poznaniu i jeszcze w swoje urodziny to grzech !!!
I nie przejmuj się, większość jedzie fitnesowo. Liczy się udział i pokonanie dystansu. A zawodnikiem jest każdy - pokonuje zmęczenie i ewentualnie swój poprzedni czas ( startujący pierwszy raz są w komfortowej sytuacji, bo ich czas jest i tak najlepszy :D )

A na mecie spotkasz samych miłych i sympatycznych rolkarzy płci obojga :D - to myślę, że jest najlepsza motywacja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”