Długość odbicia

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Długość odbicia

Post autor: sannis » pn czerwca 18, 2012 10:08

Mam pewne wątpliwości i zwracam się o pomoc w ich rozwikłaniu.
1) Jak długie jest prawidłowe odbicie?
Zawsze starałem się wyprowadzać jak najdłuższe odbicie, ale doszedłem do wniosku, że powoduje to pójście na palce i jest po prostu nieefektywne. Zacząłem odbijać się z pięty/całej rolki i odbicie skróciło się ale mam odczucie, że jest mocniejsze.
2) Znalazłem takie ćwiczenie, które stosuję : http://www.inlineplanet.com/11/01/line-drill.html
ale też mam wątpliwości czy idzie tylko o stawianie rolki w linii, czy też jazda rolki toczącej w jednej prostej linii?
To się wiąże z pytaniem czy rolka tocząca ma jechać równolegle do kierunku jazdy, czy też nieco odbijać na zewnątrz?
Jak na tym filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=OXWGB3aQTzI

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Długość odbicia

Post autor: julek1967 » pn czerwca 18, 2012 5:56

problem opisano tutaj http://wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=6211
a długośc kroku to indywidualna sprawa ,zależna od wzrostu,długości kończyn dolnych itd.wydłużamy gdy jedziemy z górki,a skracamy gdy jedziemy pod.to związane jest z naszą prękością-im szybciej tym długośc kroku rośnie.oprócz tego dochodzą także różne szczególiki pozwalające jeszcze bardziej wydłużyc krok-jest nim dublepusch. a co do filmu to pokazano tak jak powinno się jeżdzic przy klasycznym odbiciu /bez dublepuscha/ taak Pokazowo przedstawiono.pozdro

sannis
Posty: 26
Rejestracja: pn czerwca 18, 2012 9:41
Moje rolki: PS R4
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Długość odbicia

Post autor: sannis » wt czerwca 19, 2012 3:00

Dzięki za odpowiedź. Mimo, że forum czytam od dwóch lat, jakoś ten wątek pominąłem. Chyba przez to, że jedną z "miłości" jest kolarstwo . Cóż za ignorancja...:D
Na razie DP zostawiam na później.
Odnośnie ćwiczenia na linii to idzie o stawianie w linii rolki toczącej czy również jazdę po prostej? Mnie rolka tocząca ewidentni odbija w bok.

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Długość odbicia

Post autor: pz34 » czw czerwca 21, 2012 6:59

hej, Myślę, że Twoja długość kroku wyjdzie gdy ustawisz się w pozycji wrotkarskiej tzn: chodzi o kąt prosty w kolanie przy wstawianiu nogi pod biodro. Julek generalnie wszystko wytłumaczył i nie ma co dodawać. Przydałby się pomiar mocy (tak jak u kolarzy) odnośnie długości kroku co wiąże się przecież bezpośrednio z kadencją ale to wątek na kolejny post.
Jeżeli chodzi o kierunek rolki toczącej to filmik z tą laseczką to podstawowy styl. Raczej mało kto tak jeździ bo większość próbuje DP co skutkuje wstawianiem jej w kierunku jazdy gdy tymczasem zawodowcy wstawiają ją w drugim kierunku.
Tu to widać :
10 sekunda
i jeszcze tu
4:10.
Pozdrawiam
Łukasz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”