Coś na zimowe wieczory

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: novap » pt lutego 03, 2012 8:23

Wolę earl grey z cytryną i imbirem. Alkoholu nawet nie wącham od siedmiu lat :lol:

sadowskiwojciech
Posty: 30
Rejestracja: pn marca 19, 2012 7:13
Moje rolki: PS Phusion, Bont Z
Jeżdżę od: 02 sty 2007

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: sadowskiwojciech » pn października 22, 2012 5:29

nie wiem z czego zrobić nakładki na buty aby dobrze ślizgały się na desce, może ktoś doradzi? z góry dzziękuję.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: zico » pn października 22, 2012 5:49

Materiał jak do polarów.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: pz34 » pn października 22, 2012 6:32

hej, ja mam buty do fitnessu (z twardą i gładką podeszwą), które można podkleić takim filcem z jakich są najtańsze wkładki do butów. Podobny materiał jest w slipmatach, które dj kładą na gramofony. Myślę, że coś takiego dostaniesz też w sklepach z materiałami do dekoracji pomieszczeń. Dobrze jest też podkleić sobie zewnętrzne strony butów by nie walić nimi o ograniczniki no chyba, że masz miękkie ograniczniki. Sprawdzają się też duże skarpety naciągnięte na cały but.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: WFH » czw października 25, 2012 3:55

sadowskiwojciech pisze:nie wiem z czego zrobić nakładki na buty aby dobrze ślizgały się na desce, może ktoś doradzi? z góry dzziękuję.
Albo filcowe wkładki na podeszwę tak jak wspomniał przedmówca albo wełniane kapcie robione na drutach nakładane na buta - ja akurat zawsze używałem takich :D

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: pz34 » sob października 27, 2012 7:18

Decha jest dość męcząca bo od razu trzeba wkładać dość siły żeby dojeżdżać do ograniczników. Jak na początku ustawisz za wąsko to po chwili rozgrzewki będziesz musiał poszerzać. Jak ustawisz szerokość dechy za szeroko to bez rozgrzewki, na początku treningu nie będziesz dojeżdżał do końca i przyjdzie irytacja. Dlatego ja stosuję najpierw rozgrzewkę na rowerku + spokojne rozciąganie. Piszę to bo sam miałem takie zagwostki na początku przygody ze slidebordem.

P.S Trening na slideboardzie = decha + lustro. Co jakiś czas warto też się nagrać.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: WFH » ndz października 28, 2012 1:01

pz34 pisze:Decha jest dość męcząca bo od razu trzeba wkładać dość siły żeby dojeżdżać do ograniczników. Jak na początku ustawisz za wąsko to po chwili rozgrzewki będziesz musiał poszerzać. Jak ustawisz szerokość dechy za szeroko to bez rozgrzewki, na początku treningu nie będziesz dojeżdżał do końca i przyjdzie irytacja. Dlatego ja stosuję najpierw rozgrzewkę na rowerku + spokojne rozciąganie. Piszę to bo sam miałem takie zagwostki na początku przygody ze slidebordem.
Wszystko zależy od długości deski i jej właściwości "ślizgowych", warto używać Pronto do drewna, zdecydowanie pomaga.

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: novap » ndz października 28, 2012 6:04

WFH pisze:[...] warto używać Pronto do drewna, zdecydowanie pomaga. [...]
albo cuda o nazwie plastmal - to do karoserii samochodowych :lol:

A przy okazji:
Mam lustro, gapię się w swoje "cudne" odbicie, ale... nie do końca wiem na co zwrócić uwagę???

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: pz34 » ndz października 28, 2012 8:59

Ja nie stosuję żadnych past czy innych wosków. Owszem na początku testowałem ale nie sprawdziło mi się to bo smar miałby sens gdyby się nie wycierał. Można się "zdziwić" tak jak jadąc na łyżwach i wjeżdżając na piasek, gdy Pronto wyrze nam skarpeta i trafimy na samą dechę. Dochodzi jeszcze smród chemii ale to kwestia gustu.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: WFH » pt listopada 09, 2012 11:03

pz34 pisze:Ja nie stosuję żadnych past czy innych wosków. Owszem na początku testowałem ale nie sprawdziło mi się to bo smar miałby sens gdyby się nie wycierał. Można się "zdziwić" tak jak jadąc na łyżwach i wjeżdżając na piasek, gdy Pronto wyrze nam skarpeta i trafimy na samą dechę. Dochodzi jeszcze smród chemii ale to kwestia gustu.
Pronto nie jest ani pastą ani woskiem i raczej się nie wyciera - zwiększa poślizg usuwając kurz i inne zabrudzenia. Przez kilka( naście?) lat użytkowania deski nie zdarzyło się, żeby Pronto coś "wyżarło" i jest środkiem najczęściej stosowanym przez zawodników. Dodatkowo zapachu zbyt uciążliwego nie ma.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: WFH » pt listopada 09, 2012 11:05

novap pisze: A przy okazji:
Mam lustro, gapię się w swoje "cudne" odbicie, ale... nie do końca wiem na co zwrócić uwagę???
Na wiele rzeczy, ale głównie na ściąganie kolana do kolana i utrzymywanie niskiej pozycji podczas wszystkich faz odbicia.

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: novap » ndz listopada 11, 2012 4:01

WFH pisze:(...) głównie na ściąganie kolana do kolana i utrzymywanie niskiej pozycji podczas wszystkich faz odbicia.
O co dokładnie chodzi z kolanami? :roll: Czy ściągać, czyli trzymać blisko siebie?

bikeman301
Posty: 27
Rejestracja: sob września 01, 2012 11:39
Moje rolki: tempest100
Jeżdżę od: 17 paź 2010

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: bikeman301 » ndz listopada 11, 2012 11:02

Ok.wszystko tu zostalo powiedziane z jednym ale ?
napiszcie jak dlugo jezdzimy na tej desce ? jakimy sesjami ? czas jazdy /przerwa ?
total czas ?,wolno ? czy szybko ? :?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: WFH » pn listopada 12, 2012 9:42

novap pisze:
WFH pisze:(...) głównie na ściąganie kolana do kolana i utrzymywanie niskiej pozycji podczas wszystkich faz odbicia.
O co dokładnie chodzi z kolanami? :roll: Czy ściągać, czyli trzymać blisko siebie?
Noga, która "wjeżdża" od tyłu - jej kolano powinno być blisko drugiego, inaczej krok będzie ulegał skróceniu.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Coś na zimowe wieczory

Post autor: WFH » pn listopada 12, 2012 9:43

bikeman301 pisze:Ok.wszystko tu zostalo powiedziane z jednym ale ?
napiszcie jak dlugo jezdzimy na tej desce ? jakimy sesjami ? czas jazdy /przerwa ?
total czas ?,wolno ? czy szybko ? :?
Na desce można wykonać praktycznie każdy trening - sprint,interwał,wytrzymałość. Od tego co chcemy ćwiczyć zależy jakie odcinki robimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”