l-karnityna i BCAA

Szybciej, dalej, efektywniej! Porady dla tych, którzy chcą dać z siebie więcej
Faster, longer, more efectively! Place for people who want to be better at inline speed skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

l-karnityna i BCAA

Post autor: zetka » wt kwietnia 21, 2009 12:09

przyzylem katusze zeby zblizyc sie do formy jaka mialem w zeszłym roku ... skokowy postep uzyskalem po zazyciu l-karnityny i aminokwasow z grupy BCAA - to i tak jeszcze nie to samo ale przejade juz pare kilometrow i z dnia na dzien jest coraz lepiej ... polecam przy podobnych klopotach

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: l-karnityna i BCAA

Post autor: Andrzej » wt kwietnia 21, 2009 12:45

zetka pisze:przyzylem katusze zeby zblizyc sie do formy jaka mialem w zeszłym roku ... skokowy postep uzyskalem po zazyciu l-karnityny i aminokwasow z grupy BCAA - to i tak jeszcze nie to samo ale przejade juz pare kilometrow i z dnia na dzien jest coraz lepiej ... polecam przy podobnych klopotach
W Poznaniu bardzo popularny jest Clenbuterol

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: l-karnityna i BCAA

Post autor: bj43 » wt kwietnia 21, 2009 1:41

Zetka, nie kombinuj, tylko trenuj :D .
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
S1esh
Posty: 43
Rejestracja: pn czerwca 12, 2006 9:38
Moje rolki: RB Problade 2007, Seba FR1
Jeżdżę od: 02 maja 2004
Lokalizacja: Krakow

Re: l-karnityna i BCAA

Post autor: S1esh » wt kwietnia 21, 2009 1:52

Po L karnitynie kopa miec nie bedziesz ... dziala to co najwyzej jak placebo - wydaje Ci sie ze dziala... wiecej pod tym wzgledem daje termogenik aka spalacz tluszczu. Wiekszosc posiada znaczne ilosci kofeiny stad tez to pobudzenie.

BCAA aminokwasy - zdania sa podzielone, mozna zamiast tego jesc nabial przy odpowiedniej diecie i efekt bedzie ten sam natomiast potrzeba wiecej czasu na gotowanie. Generalnie hamuje proces spalania miesni.

W kwestii sily proponowal bym bardziej stosowanie lepszej diety czyli poprawne odzywianie. Jezeli juz chcesz kupowac suplementy, przydatniejszym bedzie kupienie glutaminy.

Nalezy takze pamietac o umożliwieniu organizmowi zregenerowanie się. Wiecej treningu w krotszym czasie nie znaczy lepiej. Spanie w tym przypadku wychodzi najlepiej. Dorzuć do tego basen i będzie dobrze.

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: l-karnityna i BCAA

Post autor: zetka » wt kwietnia 21, 2009 9:49

S1esh pisze:Po L karnitynie kopa miec nie bedziesz ...
ale tu nie o "kopa " chodzi tylko o regeneracje miesni ... "kopa" daje mi juz zwykly red bull ale co z tego jak mięśnie okołopiszczelowe i śródstopia "wyją" ... ale jest coraz lepiej .. pierwszy raz w tym roku pokonalem 10 km... :)
pozdrawiam

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: l-karnityna i BCAA

Post autor: bj43 » śr kwietnia 22, 2009 8:55

zetka pisze:... tu nie o "kopa " chodzi tylko o regeneracje miesni ... "kopa" daje mi juz zwykly red bull ale co z tego jak mięśnie okołopiszczelowe i śródstopia "wyją" ... ale jest coraz lepiej .. pierwszy raz w tym roku pokonalem 10 km... :)
Są to skutki zaniedbania zimowego treningu (basen, siłownia, rower, bieganie, rolki na sali itd.). Nieużywane mięśnie zmniejszają swoją sprawność i objętość. Kto miał kiedyś gips na nodze lub ręce przez dłuższy czas może to potwierdzić. Czasem słyszę opinię, że na starość mięśnie zanikają. Może to i prawda, ale nie wynika bezpośrednio z wieku, tylko ze zmniejszenia aktywności ruchowej. Z drugiej strony, jak tu się ruszać, jak ma się chore serce, nadciśnienie i do tego bolą stawy. :(

Używanie przeróżnych specyfików wzmacniających bez konsultacji z lekarzem może tylko zaszkodzić.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Bogusz_poznan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 199
Rejestracja: pt sierpnia 15, 2008 11:49
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: l-karnityna i BCAA

Post autor: Bogusz_poznan » śr kwietnia 22, 2009 10:02

BCAA strasznie muli - nie polecam na długie sesje treningowe i broń Boże na zawody.

Zawodnik który się katuje na treningach nie umie trenować... tzw. zawodnik treningowy - robi najlepsze czasy na treningach a nie zawodach
Akumulator trzeba ładować a nie katować :)

Awatar użytkownika
admiral
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 08, 2006 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: l-karnityna i BCAA

Post autor: admiral » śr kwietnia 22, 2009 1:40

Bogusz_poznan pisze: Zawodnik który się katuje na treningach nie umie trenować... tzw. zawodnik treningowy - robi najlepsze czasy na treningach a nie zawodach
Akumulator trzeba ładować a nie katować :)

Taaak...
typowo polska filozofia zawodnika :twisted: :shock: Dlatego też jesteśmy taką potęga sportową w świecie :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Trening, porady / Training, solutions”