Kanał Z

Wszystko o łyżwiarstwie / all about skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
konrad654
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 12:48
Moje rolki: Twister 80 / Fila M110
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Kanał Z

Post autor: konrad654 » śr października 22, 2014 8:09

Witam.
Jeździł ktoś z ostrzeniem z Kanał Z ? http://www.icemaster.pl/kanal-z ostatnio na fb się na to natknąłem i ciekawy jestem czy jest duża odczuwalna różnica na + czy -, bo o wadach nic nie jest wspomniane.

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Kanał Z

Post autor: GiS » śr października 22, 2014 10:55

Mówisz i masz:)
Moje łyżwy właśnie u nich leżą na ostrzeniu na kanał Z (trzeba buty zostawić na dzień dwa, bo nie ostrzą tego na na miejscu). Przejeździłem tak cały zeszły sezon i powiem Ci tak:
to zależy jak jeździsz i co Ci pasuje. Dla mnie to jest ostrzenie idealne i nic innego już nie chcę pod swoimi nogami:) Ale znam i takich co zrobili to na próbę i potem ostrzyli łyżwy normalnie bo im nie pasowało.
Różnica jest mocno odczuwalna. Znasz teorię? Generalnie podstawowy rowek masz płytszy (5/8, ale na życzenie zrobią co chcesz) dzięki czemu łatwiej robić hamowania i łyżwa bardziej się ślizga w ustawieniu w pobliżu kąta 90 stopni do lodu. A ten wewnętrzny rowek daje to, że jak złapiesz krawędź to można robić naprawdę ciasne zwroty i łyżwa nie ucieknie. Świeżo po ostrzeniu zdarzało mi się robić zwroty gdzie kładłem już buta na lód, a ostrze nadal trzymało, ale jednocześnie nie ma żadnego problemu ze płynnym slidowaniem. W mojej opinii idealne do ice freestyle i bardzo sensowne w pole do hokeja:) Polecam.

ps. jeżeli jeździsz na torwarze to możemy się kiedyś ustawić to pokaże Ci jak to na stalce wygląda i co można na tym zrobić:)
Pozdro!
GiS

Awatar użytkownika
konrad654
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 12:48
Moje rolki: Twister 80 / Fila M110
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Re: Kanał Z

Post autor: konrad654 » śr października 22, 2014 11:49

ok dzięki, wiem mniej więcej o czym mówisz, czyli jak będę miał okazję to też sobie zrobię :) do warszawy mam 100km, może jak będę miał czas kiedy to się przejadę bo obecnie studiuję :wink: pokazało mi się to na fb i zaciekawiło mnie, a lodowisko u mnie w mieście przy dobrych wiatrach na 6 grudnia otworzą :D na narodowy też zdałoby się wybrać w tym roku bo maja niezłą miejscówkę zrobić z tego co widziałem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Łyżwiarstwo / skating”