Początek :)

Jazda agresywna - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline aggresive skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

thequestion
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 12, 2010 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Początek :)

Post autor: thequestion » śr maja 12, 2010 10:36

Witam,
otóż zastanawiam się czy jeszcze warto jest mi pakować się we wrotkarstwo :D chodzi o to czy będę mógł się jeszcze nauczyć agresywnego streeta. :)
Przechodząc do rzeczy mam juz 19 lat i wybieram się na studia do Gdańska, a tam slyszałem, że są dobre miejsca na tego typu spędzanie czasu. ;) Wcześniej trenowałem piłkę nożną i koszykówkę ale nie jestem pewien czy moja przeszłość sportowa w tych dyscyplinach coś wniesie poza wyskokiem do wrotkarstwa w ,,jezdzie agresywnej".
Nie jestem za stary na to? :D (pytanie się wzieło stad ze trzeba wydac 600+zl na dobre rolki). Ciekawi mnie to czy znacie osoby ktore zaczely jezdzic w takim wieku i "coś" potarfią.

Pozdrawiam, thequestion. :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Początek :)

Post autor: zico » śr maja 12, 2010 10:47

Zaczynałem w wieku 18 lat, grałem też w piłkę nożną i po 2 / 4 latach już było tak (20 - 22 lata na karku):

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Początek :)

Post autor: Toudi » śr maja 12, 2010 11:06

Nie kieruj się tym, co pisze Zico. On jest wyjątkiem.
Normalnie, to w tym wieku już trudno przyswoić na wysokim poziomie nowe sekwencje ruchów - zobacz tenisistów, pianistów - zaczynają w wieku 4-5 lat, jeśli chcą coś osiągnąć.
Poza tym do performance na wysokim poziomie, streeta a szczególnie agresywnego trzeba solidnego kopa z testosteronu, młodzieńczej fantazji, precyzji, niezachwianej wiary w swoją fizyczność, siłę. W wieku 19 lat - nie oszukujmy się - lepiej jest poćwiczyć freestyle slalom albo jazdę szybką - tam się ceni cierpliwość, wytrwałość w treningach a i ruch jest wolniejszy, bardziej płynny, spokojniejszy.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Szu
Posty: 48
Rejestracja: ndz września 06, 2009 3:17
Moje rolki: Hybryda Twistera z ASP
Jeżdżę od: 21 lip 1999
Lokalizacja: Chojnice

Re: Początek :)

Post autor: Szu » czw maja 13, 2010 12:54

Ochraniacze na piszczele i katuj, drugim Aragonem nie zostaniesz pewnie :) , ale liczy się zajawka. Ja mam 23 lata i jakoś do 30 myślę, że pociągnę w agresywnych.

Awatar użytkownika
Basza
Posty: 9
Rejestracja: śr lutego 09, 2011 3:23
Moje rolki: Valo Sk.1
Jeżdżę od: 01 cze 1997

Re: Początek :)

Post autor: Basza » czw lutego 10, 2011 11:05

Na taki sport i zajawkę nigdy nie jest za poźno. 19 lat.. słuchaj masz wszystko przed sobą, mam 30 i śmigam agresywnie praktycznie codziennie od 13 lat. Nawet jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł pozwolić sobie na solidne poręcze, gapy itp to jazda agresywna ma tyle możliwości, odmian że na pewno znajdziesz coś dla siebie - tutaj ogranicza cię tylko wyobraźnia. Wyjeżdżając do tak przyjaznego rolkarzom miejsca jakim jest Gdańsk otwiera się przed tobą naprawdę fajna perspektywa. Miejscówki w Trójmieście są i jest ich masa, ponadto gdańska ekipa (http://bogdansk.ownlog.com/) jest jedną z najstarszych i osobiście uważam że mają tam bardzo fajny klimat i zdrowe podejście do jazdy, więc nic tylko zaczynać przygodę z rolkami!

WAKE-UP
Posty: 8
Rejestracja: sob lipca 07, 2012 4:49
Moje rolki: usd allstar/salo pilot v proII
Jeżdżę od: 20 cze 1995

Re: Początek :)

Post autor: WAKE-UP » pt sierpnia 31, 2012 8:37

No wg. mnie to jest dobry wiek na zaczęcie jazdy agresywnej.
Masz już rozwinięte odpowiednio mięśnie i siłę ścięgien i przyczepów, a to podstawa. Akurat agressiv chyba najbardziej obciąża nogi w nietypowy sposób (przy skrętach i ugięciach) i łatwo jest za młodu się załatwić. I jeśli się dobrze przygotujesz to możliwości jak wspomniał Basza są nieograniczone (łącznie z przebiciem Aragona). Oczywiście na "Igrzyskach nie zagrasz", ale skoro o agressivie myślisz to chyba Ci na tym nie zależy.
No i nie słuchaj Toudiego, ja konkretnych (a tak naprawdę jakichkolwiek) przejść nauczyłem się tak na prawdę po 24 roku życia, a jak miałem 19 lat, to za nic nie mogłem tego skumać chociaż już jeździłem kilka lat (a wymagają dość dużo "młodzieńczej fantazji")... Co do potrzeby mocnego kopa testosteronu (czyt. adrenaliny) to się zgodzę, ale przy pierwszym piszczelu sam skumasz o co chodzi bo sam się pojawi (ten kop).... no i wiek (też jak wspomniał swoim przykładem Baszyński) niema, aż tak dużego znaczenia, ja też sam mam 3 dychy a planuje jeszcze z 10 lat pojeździć...
więc dajesz chłopaku bo w Gdańsku masz do tego zaj****** warunki.

Dywaniarz
Posty: 29
Rejestracja: ndz czerwca 17, 2012 7:02
Moje rolki: Twister
Jeżdżę od: 10 cze 2011

Re: Początek :)

Post autor: Dywaniarz » wt kwietnia 23, 2013 3:24

A jak jednak stwierdzisz że Agressiv nie dla ciebie to przestaw się na freeride- adrenaliny ci nie zabraknie. Pozdro 599
Czego będziesz bardziej żałował na łożu śmierci tego że za mało pracowałeś, czy tego że za mało balowałeś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna - podstawy, media / The basis of inline aggresive skating, information, media”