Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Siba
Posty: 13
Rejestracja: śr sierpnia 09, 2006 3:11
Moje rolki: Mariani
Jeżdżę od: 15 kwie 1985
Lokalizacja: Wielkopolska

Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: Siba » sob kwietnia 07, 2012 9:17

Witam koleżanki i kolegów. Sezon startowy rozpoczęty - najważniejsze starty przed nami w tym Mistrzostwa Polski na różnych dystansach. Chciałbym przeprowadzić z wami konsultacje dotyczące scharakteryzowania kategorii M A S T E R S do klasyfikacji Mistrzostw Polski. Będę wdzięczny za wypowiedzi.

Do najbliższych MP oraz MP w maratonie w Gdańsku proponuję aby prawo ubiegania się o tytuł Mistrza / Mistrzyni Polski miał zawodnik który wykupi licencję zawodniczą ( może to zrobić na miejscu przed imprezą) w następujących kategoriach wiekowych mężczyźni i kobiety M 3, K 3 ( 31-40 lat decyduje data urodzenia w dniu startu ) M4, K4 ( 41-50 lat ), M 5 , K5 ( 51-60 lat ), M 6, K 6 ( 61-70 lat ) M 7, K 7 ( 71-80 lat )

Jednocześnie proszę Sekretarza Generalnego PZSW o podanie dat i miejsc startów zawodów rangi MP w 2012 roku
"Siba"

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: julek1967 » ndz kwietnia 08, 2012 7:13

Wszystko mi się podoba oprócz jednej kategorii ,której nie wpisałeś i to myśle że najważniejszej ! +80 . o ile kobitek nie ma w tej kategorii to mój kolega JERZY DYCZKOWSKI /pozdrowienia/ troche by się zagotował.PROSZE włączyc tą kategorie równiez do masterów.pozdrawiam

Awatar użytkownika
Siba
Posty: 13
Rejestracja: śr sierpnia 09, 2006 3:11
Moje rolki: Mariani
Jeżdżę od: 15 kwie 1985
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: Siba » pn kwietnia 09, 2012 12:12

OKI za post. Dołączmy kategorię + 80 - panie i panowie.

Na FB na moim profilu rozgorzała dyskusja na poruszany temat. Wstępnie większość akceptuje rozwiązanie że MASTERS w klasyfikacji MP to Pani i Pan w następujących kategoriach wiekowych: K 3 , M 3 ( 30 - 39 lat ) K 4 , M 4 ( 40 - 49 lat ) K 5 , M 5 ( 50 - 59 lat ) K 6 , M 6 ( 60 -69 lat ) K 7 , M 7 ( 70- 79 lat ) K 8 , M 8 ( 80 - 89 lat).

Każda zgłaszająca się do MP osoba która chce walczyć o tytuł MISTRZA POLSKI na dystansie ............ musi być zrzeszona w klubie sportowym lub stowarzyszeniu sportowym mieć opłacone składki za bieżący rok oraz wykupioną licencją ZAWODNICZA z PZSW ( licencję będzie można nabyć w przeddzień startu przy zapisach ). Osoby z licencjami niestowarzyszony lub fitness nie będą klasyfikowane do tytułu.
"Siba"

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: julek1967 » pn kwietnia 09, 2012 7:44

chciałem przeprosic Jerzego za dodaną dziesiątke lat ! ale kategoria może zostac ,bo w końcu to już nie długo .pozdrawiam

grzegorzp
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 111
Rejestracja: śr listopada 09, 2005 1:09
Moje rolki: staram się opanować
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: grzegorzp » pn kwietnia 09, 2012 10:42

Siba pisze: Każda zgłaszająca się do MP osoba która chce walczyć o tytuł MISTRZA POLSKI na dystansie ............ musi być zrzeszona w klubie sportowym lub stowarzyszeniu sportowym mieć opłacone składki za bieżący rok oraz wykupioną licencją ZAWODNICZA z PZSW ( licencję będzie można nabyć w przeddzień startu przy zapisach ). Osoby z licencjami niestowarzyszony lub fitness nie będą klasyfikowane do tytułu.
Piotr, dlaczego osoby z licencjami fitness nie będą klasyfikowane w Mistrzostwach Polski mastersów?
-----------------------------
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: Toudi » pn kwietnia 09, 2012 3:18

Siba pisze:...który wykupi licencję zawodniczą ( może to zrobić na miejscu przed imprezą)
Na ile doczytałem, to licencja zawodnicza od fitness różni się nie tylko wysokością opłaty ale również obowiązkiem przeprowadzenia badań lekarskich.
Pozdrawiam
Piotr

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: Luzak19:57 » wt kwietnia 10, 2012 9:59

grzegorzp pisze:
Siba pisze: Każda zgłaszająca się do MP osoba która chce walczyć o tytuł MISTRZA POLSKI na dystansie ............ musi być zrzeszona w klubie sportowym lub stowarzyszeniu sportowym mieć opłacone składki za bieżący rok oraz wykupioną licencją ZAWODNICZA z PZSW ( licencję będzie można nabyć w przeddzień startu przy zapisach ). Osoby z licencjami niestowarzyszony lub fitness nie będą klasyfikowane do tytułu.
Piotr, dlaczego osoby z licencjami fitness nie będą klasyfikowane w Mistrzostwach Polski mastersów?
W zasadzie nic mnie nie dziwi. Swego czasu startowałem w zawodach, gdzie sędziowie decydowali o starcie w zależności od posiadania "ODPOWIEDNICH" rolek. Ale jeżeli na tym ma polegać promocja wrotkarstwa to jestem ZA.
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: WFH » wt kwietnia 10, 2012 2:54

Dziękuję autorowi za założenie tematu. Z pewnością ważny temat i chcielibyśmy znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wszystko ku temu zmierza, więc myślę, że się uda. Jeśli chodzi o informacje dotyczące terminów MP to od jakiegoś czasu kalendarz znajduje się na stronie www.pzsw.org
Jest tam również informacja dotycząca licencji i kwestii masters/fitness/licencja zawodnicza. W razie jakichkolwiek pytań służę informacją i pomocą.

FFWD
Czterokółkowiec
Posty: 85
Rejestracja: pt lipca 03, 2009 5:42
Jeżdżę od: 28 cze 2007
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: FFWD » wt kwietnia 10, 2012 4:04

grzegorzp pisze:
Siba pisze: Każda zgłaszająca się do MP osoba która chce walczyć o tytuł MISTRZA POLSKI na dystansie ............ musi być zrzeszona w klubie sportowym lub stowarzyszeniu sportowym mieć opłacone składki za bieżący rok oraz wykupioną licencją ZAWODNICZA z PZSW ( licencję będzie można nabyć w przeddzień startu przy zapisach ). Osoby z licencjami niestowarzyszony lub fitness nie będą klasyfikowane do tytułu.
Piotr, dlaczego osoby z licencjami fitness nie będą klasyfikowane w Mistrzostwach Polski mastersów?
Piotr, przyłączam się do tego pytania. O co chodzi z tym wyłączeniem licencji fitness/niestowarzyszony?

Według informacji na stronie PZSW cytuję: "licencja "fitness" - 15 zł, przeznaczona w głównej mierze dla amatorów i zawodników biorących udział w zawodach cyklu Długodystansowego Pucharu Polski - tylko zawodnicy z licencjami fitness bądź zawodniczymi będą w nim klasyfikowani. Licencje te uprawniają do startu w Mistrzostwach Polski Długodystansowych i w Półmaratonie oraz pozwalają na start w Torowych i Ulicznych Mistrzostwach Polski w kategoriach Masters".

Zamierzałem sobie taką licencję wykupić w tym roku, ale skoro takie osoby mają być nieklasyfikowane to jaki jest sens istnienia tej licencji? Stąd moje pytanie.

@WFH: Jaka jest różnica pomiędzy licencją dla niestowarzyszonego zawodnika a licencją fitness poza różnicą 35 złotych? Przepraszam, jeśli było już o tym na forum ale nie mogę się nigdzie dokopać.

Pozdrawiam
Rafał Wielgat
Jura Skating Częstochowa

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: waluś » wt kwietnia 10, 2012 4:16

A czy ustawienie kategorii 7, 8 może być elastyczne (łączone?) w zależności od ilości startujących? Zawodnik mający np. 81 lat nie chce być sam w swojej kategorii bo nikt inny nie startuje (zanika mu wtedy duch rywalizacji mając świadomość że niezależnie od wyniku wejdzie na podium) i zgłasza prośbę o włączenie go do 7. Czy takie rozwiązanie jest dozwolone?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: WFH » wt kwietnia 10, 2012 11:09

FFWD pisze:
grzegorzp pisze:
Siba pisze: Każda zgłaszająca się do MP osoba która chce walczyć o tytuł MISTRZA POLSKI na dystansie ............ musi być zrzeszona w klubie sportowym lub stowarzyszeniu sportowym mieć opłacone składki za bieżący rok oraz wykupioną licencją ZAWODNICZA z PZSW ( licencję będzie można nabyć w przeddzień startu przy zapisach ). Osoby z licencjami niestowarzyszony lub fitness nie będą klasyfikowane do tytułu.
Piotr, dlaczego osoby z licencjami fitness nie będą klasyfikowane w Mistrzostwach Polski mastersów?
Piotr, przyłączam się do tego pytania. O co chodzi z tym wyłączeniem licencji fitness/niestowarzyszony?

Według informacji na stronie PZSW cytuję: "licencja "fitness" - 15 zł, przeznaczona w głównej mierze dla amatorów i zawodników biorących udział w zawodach cyklu Długodystansowego Pucharu Polski - tylko zawodnicy z licencjami fitness bądź zawodniczymi będą w nim klasyfikowani. Licencje te uprawniają do startu w Mistrzostwach Polski Długodystansowych i w Półmaratonie oraz pozwalają na start w Torowych i Ulicznych Mistrzostwach Polski w kategoriach Masters".

Zamierzałem sobie taką licencję wykupić w tym roku, ale skoro takie osoby mają być nieklasyfikowane to jaki jest sens istnienia tej licencji? Stąd moje pytanie.

@WFH: Jaka jest różnica pomiędzy licencją dla niestowarzyszonego zawodnika a licencją fitness poza różnicą 35 złotych? Przepraszam, jeśli było już o tym na forum ale nie mogę się nigdzie dokopać.

Pozdrawiam
Rafał Wielgat
Jura Skating Częstochowa
No ja tu mam akurat inną interpretację niż Piotr :D

Co do licencji to wygląda tak:
- są licencje zawodnicze - tu chyba nie trzeba nic wyjaśniać
- licencje dla zawodnika niestowarzyszonego to to samo co zawodnicze, tylko dla tych, którzy są bez klubu
- licencje fitness/masters - uważamy, że to jest najlepsze rozwiązanie - one są dla jeżdżących fitnessowo i uprawniają do: - bycia sklasyfikowanym w PP oraz MP w kategoriach masters.
Na chwilę obecną takie jest stanowisko PZSW i myślę, że jest to rozwiązanie najlepsze. Myślę, że nie jest to dla nikogo bariera finansowa, a dopuszcza do rywalizacji zarówno zawodników zrzeszonych w klubach, jak również tych wszystkich, którzy nie mają w swojej okolicy żadnego klubu, a chcą rywalizować o tytuł MP.
Jeśli zaś chodzi o zmiany w kategoriach to wydaje mi się, że nie powinno się tego robić, reguły powinny być znane przed zawodami/sezonem i raczej nie widzę tu możliwości zmian w trakcie.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: Andrzej » wt maja 08, 2012 2:40

WFH pisze:...Jeśli zaś chodzi o zmiany w kategoriach to wydaje mi się, że nie powinno się tego robić, reguły powinny być znane przed zawodami/sezonem i raczej nie widzę tu możliwości zmian w trakcie.
Oczywiście w trakcie sezonu zmian już być nie powinno. Jednak o zmianę kategorii w zakresie grupy masters wnosiliśmy już od kilku lat. Podział kategorii masters na dwie grupy: -40 i +40, wydaje się być zbyt mało szczegółowy, dlatego zakres kategorii w grupie masters przedstawiony przez Sibę w moim odczuciu lepiej odpowiada zasadom współzawodnictwa w grupach wiekowych. O ile różnica 10 lat w wieku sportowców może jeszcze nie stanowić różnicy w możliwościach organizmu, o tyle różnica lat 20 jest z pewnością odczuwalna (nie dotyczy Witolda Mazura) :lol: Natury niestety nie da się oszukać. W moim odczuciu większe zróżnicowanie kategorii wiekowych w grupie masters nada rywalizacji w tej grupie bardziej "fair" charakter.

Podzielam natomiast stanowisko PZSW w sprawie licencji. Sprawa licencji fitness jest wyjaśniona wg. mnie dostatecznie i nie powinna budzić wątpliwości. To licencje dla ludzi którzy pragną się zrzeszać, pragną brać udział w zawodach, oraz chcą mieć możliwość walki o tytuły (dla niektórych to sens istnienia :lol: ). Tak jak kolega Toudi zauważył różni się ona w zakresie opłaty i BADAŃ LEKARSKICH. Jeśli ktoś jest czynnym zawodnikiem , uprawiającym profesjonalnie sport, w którym w trakcie treningów i zawodów swój organizm poddaje krańcowo wyczerpującym obciążeniom, to w moim odczuciu wymóg badania lekarskiego jest niezbędnym minimum. MOIM ZDANIEM OSOBA TAKA WINNA BYĆ POD STAŁĄ OPIEKA TRENERSKĄ I LEKARSKĄ. Natomiast jeśli chodzi o ścigających się fitnesowców to jak najbardziej jestem za OŚWIADCZENIEM SPORTOWCA o dobrym stanie zdrowia i udziale w imprezie/zawodach na własną odpowiedzialność. Niestety kilka ostatnich wypadków pokazało że nawet sportowcy pozostający pod stałą opieką medyczną, także umierają w trakcie zawodów.
Trzeba także pamiętać że ilość licencji w związku, jest niestety najbardziej wiarygodnym wyznacznikiem popularności sportu dla "tych na górze". Oczywiście jest to błędne rozumowanie, bo choćby patrrząc na wrotkarzy to gdzie się nie obejrzysz ktoś na wrotkach jedzie , a ludków z licencją pewnie nawet 1000 nie ma :(

Pozostaje kwestia którą już kiedyś poruszał PZSW, a mianowicie frekwencja w grupie masters. Myślę że nie ma się o co martwić. Gadające głowy w telewizji ciągle powtarzają że społeczeństwo się starzeje… za to jest w lepszej kondycji.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: Andrzej » pt maja 11, 2012 10:54

jeszcze tylko fajny artykuł o mastersach (inny sport ale nie o to chodzi) http://szok.it/2012/05/michal-sliwa-w-m ... a-i-sport/- warto przeczytać , przemysleć (zwłaszcza młodzi zawodnicy) i nie śmiać sie ze starszych Pań i Panów...

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: Krzysztof » pt maja 11, 2012 11:08

Andrzej pisze:jeszcze tylko fajny artykuł o mastersach (inny sport ale nie o to chodzi) http://szok.it/2012/05/michal-sliwa-w-m ... a-i-sport/- warto przeczytać , przemysleć (zwłaszcza młodzi zawodnicy) i nie śmiać sie ze starszych Pań i Panów...
... i można się dowiedzieć, kiedy wyniki same przychodzą
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski 2012 - Kategoria MASTERS - konsultacje

Post autor: Toudi » pt maja 11, 2012 11:21

No właśnie. Szkoda, że w sklepie z rolkami nie ma tablic ostrzegawczych, coś jak w monopolowym, tylko z informacją o tym, kiedy wyniki same przychodzą, jakie cechy charakteru są potrzebne, żeby można świadomie podjąć decyzję czy kupić rolki czy może lepiej plazmę i kablówkę.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”