Polskie"Flaeming"

Promocja wrotkarstwa w Polsce / Let's promote inline skating in Poland

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Polskie"Flaeming"

Post autor: WOJTEK45 » wt czerwca 05, 2007 12:55

Koledzy i Koleżanki,
Może na początek słowo o mnie;
Mając 45 lat w dniu 12.06.2006 roku zachorowałem na bardzo ciężką chorobę która nazywa się ROLKI z jej odmianą nazywająca się speedskating. .Wszyscy specjaliście stwierdzili że choroba , która mnie dosięgnęła jest nieuleczalna. Skutkami ubocznymi schorzenia są tysiące kilometrów przejechane w ciągu roku oraz nieustanne polowanie na kolejne maratony w kraju i na świecie. Choroba jest poza tym zakaźna i już wiele osób , w tym moja 7 letnia Córeczka tego doświadczyły.
Od maja 2007 jestem członkiem rolkowej sekcji Twister Trójmiasto .
Przeglądając forum widziałem, że temat o którym piszę już był poruszany ale zupełnie w innym wymiarze. Oto moja wizja.

W trakcie długiego majowego weekendu po raz pierwszy zawitałem do Fleaming i to co tam zobaczyłem zainspirowało mnie do działania w kierunku podjęcia działań, które pozwoliłyby stworzyć podobny ośrodek w Polsce.
Efekty tych działań na dzień dzisiejszy przedstawiam poniżej

W dniu 04.06.2007 ROKU miało miejsce spotkanie i rozmowa wójtami Gmin : Sztutowo, Stegny, Krynica Morska które już teraz pracują nad międzygminnym projektem budowy ścieżek rowerowych począwszy od Sobieszewa a skończywszy w Piskach ( mierzeja Wiślana) .Spotkanie było zainspirowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego pana Jana Kozłowskiego - to on wskazał właśnie te gminy i te właśnie osoby.
Cza na rozmowe był dobry , Panowie Wójtowie wyrazili olbrzymie zainteresowanie inicjatywą " małego Fleaming "w Polsce .Przyznali że na tym etapie zaawansowania prac możliwa jest zamiana kostki na asfalt ( pierwotna ścieżka rowerowa ma mieć 3,5 w szerokości) jak i opracowanie nowej koncepcji pomysłu uwzględniającego specyfikę jazdy na rolkach .
Etap rozmów nie upoważnia do odtrąbienia sukcesu ale daje spore nadzieje że może uda się stworzyć coś o czym każdy z nas marzy.
Mam do Was wszystkich prośbę o wyrażenie swych poglądów / pomysłów które pozwoliłyby budować "społeczne podwaliny " środowisk rolkarskich, rowerowych i innych w celu poparcia takiej inicjatywy. Pewnie warto o tym pogadać , zmobilizować kolegów z całego Kraju w celu wspomożenia pomysłu ( listy poparcia, forum internetowe , zaangażowanie w prace i inne które nie przychodzą mi teraz do głowy)
Im więcej nas będzie im szersze będzie poparcie im więcej osób się w to zaangażuje tym i szanse na realizację będą większe.
Wszelkie pomysły i inicjatywy będą cenne.
Liczę na Wasze wsparcie a sam deklaruję że temat będę chciał realizować póki nie zostanie zrealizowany bądź nie zamkną się przede mną ostatnie drzwi do ludzi którzy mogliby pomóc.

Pozdrawiam i czekam na reakcję z waszej strony

ODPOWIEDZ

Wróć do „Promocja wrotkarstwa w Polsce / Inline skating promotion in Poland”