FILA 2012, a slalom.

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

FILA 2012, a slalom.

Post autor: Doody » wt marca 06, 2012 10:50

Na wstępie wspomnę, że moja znajomość ze slalomem jest bardzo luźna: od czasu do czasu się spotykamy ale bez zobowiązań ;)

Z tego też powodu głębszej wiedzy na tema sprzętu w tej dziedzinie nie mam, niemniej jednak wszedłem stronie fili w dział poświęcony slalomowi http://www.filaskates.com/index.php?opt ... Itemid=153 i to co tam zobaczyłem zupełnie mija się z moją wizją takiego sprzętu. Dwa "kapcie" i jedna rolka z butem nrk, a wszystkie z dziwną jak slalom szyną (przynajmniej z wyglądu).
Nie wydaje mi się aby którakolwiek z tych 3 propozycji była godna uwagi (wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę), ale zainteresował mnie w opisie szyn patent nazwany przez fila jako: Active Steering technology. Ktoś może miał te szyny w ręce albo po prostu wie o co z tym dokładnie chodzi?

Pytam tylko z ciekawości, dla poszerzenia wiedzy, bo nie lubię krytykować zanim nie sprawdzę lub nie dowiem się czegoś z pewnego źródła.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: FILA 2012, a slalom.

Post autor: zico » wt marca 06, 2012 10:53

To są modele "carving", chodzi pewno bardziej o slalom taki bez "kubeczków", pomiędzy ludźmi :D Te szyny pod wpływem nacisku zmieniają swoje położenie na łuk i lepiej się skręca... Ogólnie patent do bani, bo ogranicza rozwój i umiejętności jeżdżącego.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: FILA 2012, a slalom.

Post autor: Doody » wt marca 06, 2012 11:07

zico pisze:To są modele "carving", chodzi pewno bardziej o slalom taki bez "kubeczków", pomiędzy ludźmi :D Te szyny pod wpływem nacisku zmieniają swoje położenie na łuk i lepiej się skręca... Ogólnie patent do bani, bo ogranicza rozwój i umiejętności jeżdżącego.
Tak też właśnie mi się wydawało - dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń. Właśnie wyobraziłem sobie próbę zrobienia np. heel weelingu na takich szynach ... :lol:
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”