Rolki do slalomu

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Stafford
Posty: 7
Rejestracja: czw czerwca 18, 2009 6:40

Rolki do slalomu

Post autor: Stafford » sob kwietnia 02, 2011 10:53

Witam!

Mimo, że na forum udzielam się bardzo rzadko, to dość często je przeglądam i jestem przekonany o jego profesjonalizmie. Zresztą kiedy szukałem dwa lata temu pierwszych rolek doradziliście mi Rollerblade'y Spark Pro. I muszę powiedzieć, że to naprawdę świetne rolki.

No właśnie przejeździłem na Sparkach 2 sezony i postanowiłem pójść w kierunku slalomu. Szukam więc odpowiednich rolek. Z tego, co poczytałem na forum warte uwagi są jedynie FILA (NRK) oraz SEBA (FR1). Czy ktoś mógłby mi przybliżyć różnice między nimi (naczytałem się sporo o świetnych kółkach w FILAch. Jak pod tym względem wypadają SEBY?)? Co będzie najlepszym wyborem?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do slalomu

Post autor: zico » ndz kwietnia 03, 2011 7:38

Jeśli zaczynasz w slalomie, to nie tylko te modele wchodzą do tej zabawy. Masz jeszcze sprawdzonego Twistera.
Co do Fila: na początek z bardzo dobrymi kółkami jest model NRK Black. Jest jeszcze BX, ale nie ma tak dobrych kół oraz NRK Road, który jest dla zaawansowanych osób.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Rolki do slalomu

Post autor: Pedro » ndz kwietnia 03, 2011 9:24

Stafford pisze:Z tego, co poczytałem na forum warte uwagi są jedynie FILA (NRK) oraz SEBA (FR1)
no proszę Cię ... jednak poczytaj jeszcze

Stafford
Posty: 7
Rejestracja: czw czerwca 18, 2009 6:40

Re: Rolki do slalomu

Post autor: Stafford » ndz kwietnia 03, 2011 1:51

Pedro, masz rację. Źle się wyraziłem. Miałem na myśli, że te dwie firmy są najczęściej polecane. :) Z chęcią poczytam więcej. Jeśli możesz, to naprowadź mnie na dobrą ścieżkę.

Twister też zbiera pozytywne opinie, tylko jak jest z tymi kółkami? Czytałem, że jednak są sporo gorsze od Fila (Hyper Concrete?). A jak pod tym względem wypada Seba?

Może inaczej sformuuję pytanie: Jakie rolki do slalomu w kwocie 800-1000zł? :)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Googel6
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 227
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 10:10
Moje rolki: Twister 2010
Jeżdżę od: 01 sty 2009

Re: Rolki do slalomu

Post autor: Googel6 » ndz kwietnia 03, 2011 7:46

szczerze mówiąc i patrząc z perspektywy czasu, nie kieruj się zbytnio kołami, koła to element eksploatacyjny i prędzej czy później je wymienisz. Wiadomo, że człowiek nie chce na dzień dobry wymieniać kół, ale np. w Twisterach są bardzo spoko koła, które powinny na początek sprostać zadaniu.

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Rolki do slalomu

Post autor: Pedro » pn kwietnia 04, 2011 7:38

Stafford pisze:Może inaczej sformuuję pytanie: Jakie rolki do slalomu w kwocie 800-1000zł? :)
o właśnie, od razu trzeba było próg cenowy zaznaczyć :)
Jeżeli chodzi o NRK - tak naprawdę nie znam nikogo kto jeździłby na nich slalom (czy wogóle cokolwiek innego), za to parę osób pomyka na FR1 i Twisterach - od Twisterów zresztą i ja zaczynałem - bardzo sobie cenię te role i mimo, że przesiadłem się już na Seba High i Twistery poszły do szafy, to chyba się ich nie pozbędę ... 8)

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rolki do slalomu

Post autor: jar-as » pn kwietnia 04, 2011 11:28

Jeśli chodzi o rolki do slalomu to bardzo zaweziłeś liste .
Na dobra sprawę te które podałeś nadaja sie do slalomu ale nie sa rolkami typowo slalomowymi .Gdzieś Herb miał popełnioną pięknie specyfikacje rolek z plusami i minusami z tym ze do freeride'u ,bo i do tego te rolki są w głównej mierze przeznaczone .
Prawdą jest tez ze pułap cenowy sprowadza nas właśnie do tych kóre wspomniałeś.Można jednak czasami znależć mało lub wcale uzywane rolki starszych modeli rolek typowo slalomowych takich jak :
Powerslide Hardcore Evo 2009
Powerslide S3 Skali Pro
Powerslide Hardcore Evo 2010
Seba High
Seba High Delux
Seba Carbon
Oprócz tych są jeszcze modele powiedzmy topowe których prawdopodobnie nie dostaniesz poniżej 1500 ale trzeba wspomniec ze sa .
Seba KSJ II
Seba Igor
Hardcore Evo 2011
S4

Natomiast tak jak wspomnieli poprzednicy Twister bardzo dobry i na poczatek i na to by wygrywac zawody .W Rosji jest team rollerblade ktory ma niesamowitych riderów .Na FR1 Marina Boyko ( Ukr ) jest Mistrzynia Świata ,(Seba FR1 ma znakomite koła i jak znajdziesz tekst Herba przekonasz sie o różnicach pomiedzy NRK a FR1 to chyba gdzieś w dziale o sprzecie freeride .... Pedro miał racje słabo szukałeś :wink: ) Jest również wersja ekonomiczna FR2 i tez opisana przez rzeczonego Herba , zatem szukajcie az znajdziecie :D

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do slalomu

Post autor: Herb » pn kwietnia 04, 2011 2:36

Generalnie, FR1 z rolek do 1000zł mają najwięcej udogodnień pod slalom. Jak jest kasa, będą pasować, to najlepszy wybór. Możesz poszukać też HC Evo 2010, gdzieniegdzie za 1000zł do dostania - rolki naprawdę dobre, z super kołami na początek (koła są lepsze niż w wersji 2011!).

Jak żadna z dwóch powyższych - mogą być Twister lub NRK lub FR2 - imo wszystkie do slalomu nadają się tak samo. NRK ma najwięcej udogodnień, najlepszy stosunek jakości do ceny, ale jak nie będą odpowiadać, wybranie Twister czy FR2 jest rozsądne.

S3 odpuść sobie, nawet jakbyś je znalazł, za dużo niedoróbek.

Nie ma sensu już schodzić poniżej pułapu ok. 800zł - poniżej masz Metro, ASP, NRK BX - rolki nadające się do slalomu słabiej niż powyższe modele.

Celuj więc w: Hardcore Evo 2010, FR1, NRK, Twister, FR2.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”