trwałość kółeczek w METRO i CELL

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: trwałość kółeczek w METRO i CELL

Post autor: jar-as » ndz lipca 04, 2010 8:37

Prawda jest niezaprzeczalną ze kólka w metro to badziewie .Inna sprawa ze jezdzone w slalomie szybciej sie "męcza" i jesli pojezdzisz na tradycyjnym asfalcie a wazysz powyzej 70 kg to masz szanse zajezdzić je w miesiąc .Osobiście przy jezdzie po 2-3 godz codziennie dobre kołka Seba zajezdzam w 2 miesiace ,metro wytrzymały by tydzien albo i nie .Te same kółka jezdzone po betonie na parkingu wytzrymały ,jesien zimę i poczatki wiosny ,asfalt to zbój na kółka .Jednak trzeba paamietac ze jesli masz kółka w banan to zjechane zewnetrzne dajesz albo do cwiczenia slide'ow albo do śmieci środkowe dajesz na zewnątrz a kupujesz tylko 1 kpl np 80 -ek .Kwestia tylko przypilnowania wymiaru do jakiego zużyłeś kólka ,a to nie jest jakiś problem .

Herb co do cell co by nie zrobili to i tak archaizm z faceliftingiem.Musieliby zrobić całkiem nową rolkę i nazwać ją Cell 5 :wink: .Kontynuacja Cell'i w tym kształcie to wg mnie pomyłka ,ciekawe jednak jak sie sprzedają .
Rozważanie problemu czy metro czy Twister to juz troche niczym dewagacje o wyzszości świąt Bozego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy .Różnica w cenie niezaprzeczalna kóka tu i tu do tyłka .Co do srób w Metro te które jezdzą u nas nie maja tego problemu .Generalizujac to i tak obie rolki to tzw okres przejsciowy na drodze do rolki slalomowej .

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: trwałość kółeczek w METRO i CELL

Post autor: Herb » pn lipca 05, 2010 12:30

jar-as pisze:Generalizujac to i tak obie rolki to tzw okres przejsciowy na drodze do rolki slalomowej .
Ale tylko dla tych, którzy chcą jeździć slalom. Slalomowcy to nie "target" żadnej z tych rolek, Twistery nie powstały z myślą o slalomie, po prostu się w nim sprawdziły, a Metro to, jak ktoś ładnie ujął "panzer-skate" do typowego freeride i slalom to nie ich działka. Stare Cell też były rolkami bardziej freeride niż slalom. Więc wszelkie niedogodności związane z niedostatecznym dostosowaniem rolki do slalomu są efektem tego że ludzie chcą go jeździć na sprzęcie który nie był projektowany z myślą o nim. Coś jak z rowerami, ludzie kupują "górale" za ciężkie pieniądze, a potem się dziwią że są wyprzedzani na drodze przez posiadaczy rowerów szosowych.

Za to, nowe Cell są rolkami dedykowanymi do slalomu, których jedyne elementy mające cokolwiek z nim wspólnego to X-Slot i krótka szyna. To nazwałbym okresem przejściowym pełna gębą. A co do sprzedajności tego wynalazku, obawiam się mocno że będzie niezła gdy z magazynów zostaną wymiecione najpopularniejsze rozmiary lepszych modeli rolek. Ponadto laik przeczyta setki tematów z treścią "bierz Celle" z czasów gdy chodziło o zupełnie inne rolki, po czym je kupi...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

marcin197911
Posty: 23
Rejestracja: sob czerwca 19, 2010 7:14
Moje rolki: oxelo
Jeżdżę od: 01 maja 2010

Re: trwałość kółeczek w METRO i CELL

Post autor: marcin197911 » pn lipca 05, 2010 8:54

a co powiecie o Rollerblade X5 czy to rolka do slalomu ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: trwałość kółeczek w METRO i CELL

Post autor: zico » pn lipca 05, 2010 9:51

marcin197911 pisze:a co powiecie o Rollerblade X5 czy to rolka do slalomu ?
Urban skating, slalom ewentualnie jako DODATEK i z szyną 243mm.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 25
Rejestracja: pn kwietnia 19, 2010 7:19
Moje rolki: Powerslide Metro
Jeżdżę od: 01 kwie 2008
Lokalizacja: warszawa/szczecin
Kontakt:

Re: trwałość kółeczek w METRO i CELL

Post autor: Jiloo » wt lipca 06, 2010 8:32

Bladeville ma obecnie w ofecie cos innego w temacie - Metro z kolami Powerslide Syndicate za 649.
Nie wiem jak sprawdzaja sie Powerslide Syndicate ale jesli kola sa niezle to warto rozwazyc. Tym bardziej ze stockowe kola tez dostajemy w cenie, zawsze je mozna zuzyc do wspomnianych wczesniej slide'ow.

Powerslide Metro Freeride setup 4x80 mm
Powerslide Metro Slalom setup 2x 76mm i 2 x 80 mm
| keep-disco-evil |
bye bye Valo. it's Metro time!

AdamN
Posty: 1
Rejestracja: czw lipca 01, 2010 10:43
Moje rolki: Rollerblade Twister 2012
Jeżdżę od: 10 cze 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: trwałość kółeczek w METRO i CELL

Post autor: AdamN » pt lipca 09, 2010 8:50

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum w związku z tym chciałbym się bardzo serdecznie ze wszystkimi przywitać. Całkiem niedawno załapałem straszną zajawkę na rolki, miesiąc temu kupiłem w sklepie Zico roleczki Powerslide Metro. Biorąc pod uwagę to, że jestem bardzo początkujący i mam ogromne braki w technice, oryginalne kółka zajeździłem w tydzień, przejeżdżając na nich 16 godzin. Kupiłem potem kółka Hyper Concrete 76mm/84a i jest ok, ten sam czas spędzony na rolkach i kółka posiadają minimalne ślady zużycia.

Pozdrawiam
Adam

yoghurt
Posty: 12
Rejestracja: czw kwietnia 01, 2010 4:48
Moje rolki: USD Carbon Black
Jeżdżę od: 01 sty 2000

Re: trwałość kółeczek w METRO i CELL

Post autor: yoghurt » wt lipca 27, 2010 5:30

Metro to takie rolki które najlepiej założyć na nogę żeby sie do nich przekonać. Są ludzie którzy przyjdą i mówią że leżą im lepiej na nogach niż Twistery(może to zaleta sznurowanej górnej części linera), są też tacy którzy wogóle nie podchodzą do zakładania ich ale to już osobny temat :) Fakt faktem, mają skopane kółka i trzeba się liczyć z tym że będą one do wymiany ale coś za coś - są to najtańsze sensowne rolki do slalomu i freeride na rynku. Swojego czasu była promocja na <--------> z kółkami Syndicate ale zapasy się wyczerpały.
Free Yourself, From Yourself

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: trwałość kółeczek w METRO i CELL

Post autor: Toudi » pt września 03, 2010 3:24

Czy ktoś ma nowe celle w rozmiarze 43 lub w okolicach?
Pytam, bo chciałbym ustalić rozmiar dla stopy 270 mm - pewnie to będzie 42 lub 43 ale i tak będę wdzięczny za informacje od posiadaczy tych rolek.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”