Łożyska - konserwacja, kiedy, jak, czym?

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

b4rt3k
Posty: 6
Rejestracja: ndz września 21, 2008 6:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Łożyska - konserwacja, kiedy, jak, czym?

Post autor: b4rt3k » pn września 29, 2008 12:03

Witam
Dzis troche potestowalem nowo zakupione rolki Twister3, po jezdzie zauwazylem ze przednie kolko uprawej rolki krocej sie kreci, poodkrecalem kolka i z zewnatrz lozyska byly troche usmarowane czyms, wytarlem papierem- nie wiem czy dobrze zrobilem?
Co zrobic zeby przednie kolko krecilo sie normalnie? Pewnie trzeba lozyska naoliwic ale jak i czym? Mozna bez wyjmowania lozyska puscic na nie kilka kropelek oleju? Czy po kazdej jezdzie wyjac lozyska(trzeba specjalny klucz?) z kolek,otworzyc je i co dalej? Czytalem cos o benzynie, nafcie itp itd ale nie wiem co z czym?
Prosze o jakas tania metode. Boje sie ze zatre lozysko w przednim kolku wiec chcialbym zrobic to jak najszybciej.
Jestem zupelnym laikiem wiec prosilbym w miare prosto :)
Nie wiem czy moge jezdzic poki nie rozkrece lozyska w przednim kolku i nie wyczyszcze i naoliwie?

Pozdrawiam i licze na wyrozumialosc...

edit: kilko odkrecilem, wyjalem ta srubke(tulejke) wlozylem z powrotem i jest troche lepiej
tulejka ma byc sucha czy naoliwiona, czy wszelkie smary maja byc tylko w srodku lozyska jak sie je otworzy?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Łożyska - konserwacja, kiedy, jak, czym?

Post autor: Toudi » pn września 29, 2008 8:33

Wpisz w wyszukiwarkę na forum "czyszczenie łożysk"
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
orken
Czterokółkowiec
Posty: 99
Rejestracja: pt lipca 27, 2007 3:18
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gorlice/Krakow

Re: Łożyska - konserwacja, kiedy, jak, czym?

Post autor: orken » pn września 29, 2008 3:50

To ze jestes laikiem i to ze piszesz takie same tematy na 3 roznych forach z pytaniami ktore byly poruszane milion razy, to nie znaczy ze nie musisz uzywac szukaj/search.
Nie rozumiem, jak mozna czytac tematy o czyszczeniu lozysk, ktorych jest 10, jak nie wiecej, z dokladnym opisem, nawet filmikami na youtub'e i jeszcze takie pytania zadawac...
RENCE OPADAJOM!
Slalomem przez życie.

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Łożyska - konserwacja, kiedy, jak, czym?

Post autor: Marek » pn września 29, 2008 4:28

liczy na wyrozumialosc...a

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”