Cięcie cuffa w SEBA FRX

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
mop
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 31, 2014 10:53
Moje rolki: SEBA FRX
Jeżdżę od: 02 sty 2013

Cięcie cuffa w SEBA FRX

Post autor: mop » ndz czerwca 08, 2014 8:13

Witam!
Zakupiłem świeże rolki SEBA FRX, ale troszeczkę mnie potrafią uciskać w miejscu, gdzie część cuffa chroniąca but wewnętrzny przed paskiem zaciskającym wchodzi pod część cuffa z zapięciem paska (patrz zdjęcie). Producent nawet wytłoczył w tym miejscu nożyczki, żeby się nie krępować ciąć, więc bym się za to zabrał jak się liner ubije, a dalej będzie uciskać. Ktoś może robił to wcześniej? Domyślam się, żeby to najpierw uciąć jakąś piłką albo sekatorem, a potem przejechać papierem ściernym, żeby ostre krawędzie nie poharatały linera, ale może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i może podzielić się jakąś mądrą radą. Jakoś dobrać ilość elementu do ucięcia, czy uciachać na pałę?


Obrazek

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Cięcie cuffa w SEBA FRX

Post autor: kamilspider » ndz czerwca 08, 2014 9:18

Utniesz to porządnymi nożyczkami, a dopieścić to można rzeczywiście papierem ściernym, albo wyrównać pod kątem nożykiem do tapet.
Trzeba tylko pamiętać, że jak się utnie to już nie można cofnąć tego manewru :)

Awatar użytkownika
mop
Posty: 6
Rejestracja: sob maja 31, 2014 10:53
Moje rolki: SEBA FRX
Jeżdżę od: 02 sty 2013

Re: Cięcie cuffa w SEBA FRX

Post autor: mop » ndz czerwca 08, 2014 10:16

Oczywiście, że nie da się cofnąć ;P Rozumiem, że ten element jest po to, żeby pasek się nie wrzynał w but wewnętrzny i lepiej go trzymał, więc jak przytnę tyle, żeby to nie wchodziło z powrotem pod cuffa + mały zapas (jakbym chciał bardziej docisnąć) to powinno być ok?

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Cięcie cuffa w SEBA FRX

Post autor: kamilspider » ndz czerwca 08, 2014 10:28

Może jeszcze trochę poczekaj aż buty się ułożą i dopiero zdecyduj, a później ucinaj po 1 odcinku przed jazdą i zobaczysz jak Ci lepiej.
U mnie wchodzi pod cuff i nic mnie nie uwiera :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”