Xsjado x RB custom

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Xsjado x RB custom

Post autor: Herb » śr marca 20, 2013 12:38

Odkąd w sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat rolek doop, byłem bardzo optymistycznie nastawiony do idei stojącej za nimi. "Korciło" mnie nawet, by zakupić model Swift, jednak stwierdziłem że nie ma sensu wydawać prawie 1000 PLN na kolejną parę rolek, skoro mogę upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, taniej (ze starych Fusion zrobić rolki do aggressive, a do "podwozia" od nich dokupić szkielet Xsjado).

Aluminiowa szyna 255mm od Fusion 84 to mój ulubiony kawałek metalu na całym świecie, bez dwóch zdań. Nie miałem zamiaru się jej pozbywać, mimo że posiadam jeszcze zestaw na Kizer Advance. Jeżeli chodzi o but, wybór padł na szkielet Xsjado, ze względu na niską cenę (w ogóle Xsjado pierwszej generacji można kupić naprawdę tanio, używane, czy nowe), oraz fakt że konstrukcja ta zwalnia z "obowiązku" wożenia butów w plecaku, a ja chciałem rolki - "dojazdówki" do pracy.

W praktyce wyszedł mi funkcjonalny odpowiednik modelu doop Classic - dłuższa szyna, koła max. 84mm - z wieloma technicznymi różnicami, oczywiście, z których w oczy najbardziej rzucają się szerokie soulplate, jednoczęściowe cholewki, niższa pozycja pięty, oraz obecność shoc-absorbera.

Mimo krytycznych opinii o Xsjado w rozmiarze L, mówiących że to nieporęczne "platformy", zdecydowałem się właśnie na ten rozmiar. Pasuje on na moją nogę znacznie lepiej niż mniejszy, M. Palce nie wystają po za rolkę, pięta nie "wisi", po ustawieniu wszystkich pasków oraz pozycji cholewki środek ciężkości wypada idealnie na pod geometrycznym środkiem stopy. Gięcie cholewki w przód jest porównywalne do tego w Solo Estilo RG2 - co dało mi do myślenia, czy ruchomy cuff w Xsjado 2.0 jest faktycznie aż tak konieczny.

Obrazek

Rolki są lekkie i wygodne (mówię tu o "linerze" w górnej części, bo za resztę odpowiada but, oczywiście). Dzięki temu, oraz dobremu trzymaniu stopy, jazda w nich to czysta frajda. Za jakiś czas sprezentuję im dobre koła 84mm z sensownymi łożyskami - myślę że będzie jeszcze lepiej.

Jeżeli kiedykolwiek ktoś z was zastanawiał się, czy Xsjado mają sens po za jazdą agresywną - tak, mają. Zdecydowanie polecam zakup tego buta jeżeli macie nieużywane "podwozie" fsk/pb w zapasie. Niskim kosztem otrzymacie świetne rolki do przemieszczania się po mieście, które pozwolą wam na więcej szaleństw niż najtańsze modele fitness z serii doop.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”