Łożyska dla ciężkiego gościa...

Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

phobe
Posty: 3
Rejestracja: czw czerwca 14, 2012 8:29
Jeżdżę od: 01 sty 1998

Łożyska dla ciężkiego gościa...

Post autor: phobe » pt czerwca 15, 2012 4:53

Witam ;] mam rolki USD Realm Nick Lomax szynę Kizer z kuleczkami 60 mm wymieniłem na Powerslide Cell 2 08, kołka Hyper Concrete 80mm 84a, oraz łożyska abec5 c-ring, które przełożyłem z oryginalnych kołek 60 mm. Zaczynając od tytułowego ciężaru , wazę około 105kg i coś czuje ze te łożyska nie wytrzymują za dobrze tego bo nawet na płaskiej nawierzchni nowiutkim asfalcie na polach mokotowskich strasznie szybko wytracam prędkość a zęby utrzymać ja muszę się niezłe natyrać, kiedy trzymam rolkę i pokręcę kulkami ręcznie tez się dość krotko kręcą planuje je wykapać benzynie ekstrakcyjnej i nasmarować smarem sylikonowym Michelin, ale tez nie wiem czy to da za dużo bo w sumie były jeżdżone z 4 razy na poprzedniej szynie Kizer. Do tego po zamontowaniu nowych kulek zauważyłem coś dziwnego mianowicie w obu butach kiedy poruszam rolka po płaskiej powierzchni pierwsze kulko od przodu się nie kreci ponieważ jest około 1-2 mm nad ziemia, 2 kolko od przodu styka się z powierzania, 3 znowu jest jakiś 1 mm nad , a ostanie się styka wnioskuje ze moja waga piórkowa nieco wygięła oski... czy też może być to spowodowane czymś innym ?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Łożyska dla ciężkiego gościa...

Post autor: Toudi » pt czerwca 15, 2012 5:55

To raczej problem niespasowanych tulei niż łożysk. Obciążęnie 50, 100 czy 150 kg nie ma dla łożysk znaczenia.
Poszukaj postów o podobnej tematyce, w znakomitej większości przypadków chodzi o tuleje a nie łożyska.
Masz za krótkie tulejki i po dokręceniu ośki kółko staje. Spróbuj rozluźnić śrubę - jeśli będzie kręcić się lepiej, to właśnie będzie znak, że chodziło o tuleje.
Inna opcja, to taka, że masz w gniazdach kół dużo brudu i łożyska nie wchodzą dokładnie i do końca.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Łożyska dla ciężkiego gościa...

Post autor: zico » pt czerwca 15, 2012 9:49

Na pewno musisz korzystać z łożysk, które mają 7 kuleczek. Na pewno nie wchodź w takie, które mają ich 6, bo te przy Twojej wadze rozlecą się dużo szybciej.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

phobe
Posty: 3
Rejestracja: czw czerwca 14, 2012 8:29
Jeżdżę od: 01 sty 1998

Re: Łożyska dla ciężkiego gościa...

Post autor: phobe » sob czerwca 16, 2012 12:58

dzięki za rady ;]
Ostatnio zmieniony pn czerwca 18, 2012 11:49 przez phobe, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating - sprzęt / Inline urban skating equipment”