"Mad Blades" Urban Skating - Poznań: organizacja, treningi

Urban skating (freeride) - podstawy, informacje, filmy, zdjęcia / The basis of inline urban skating, information, photos, videos

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Yawoor
Posty: 11
Rejestracja: ndz lipca 12, 2009 10:04

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: Yawoor » pn maja 17, 2010 11:17

zico pisze: I zasadnicza kwestia: projekt ma być w 100% naszym pomysłem i wykonaniem - żadnych plagiatów.
dokładno, lecz pomysł trzeba mieć ;D

bo myślałem, żeby zrobić coś w stylu koszulek ERS, proste zwięzłe i na temat

jachu
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 15, 2010 10:20
Moje rolki: rollerblade twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: jachu » pt maja 21, 2010 2:53

Następne spotkanie UPS ustaliliśmy na poniedziałek na 19 na cytadeli? jakby co to i tak będę wcześniej, od 18.
A jak nie to w środę, podobnie.

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: Casc » pt maja 21, 2010 5:48

Najlepiej w poniedziałek i środę. Planowałem też iść jutro, ale niestety będą jeszcze jakieś opady.

Na wrotkarni było fajnie, chociaż trochę jednak monotonnie - mimo urozmaiceń w postaci skoków to jednak dwie godziny jeżdżenia w kółko - lepsze niż nic, rzecz jasna. Co do samego skakania to odradzam przyzwyczajania się do atakowania przeszkód "na chama". Dużo lepiej jest nauczyć się samodzielnie oceniać swoje możliwości, żeby potem się nie dziwić, że "murek nie ustąpił". Zahaczenie o plastikową poprzeczkę to nie to samo co zahaczenie o betonowy mur czy metalową barierkę. Dobrze że przez większość czasu poprzeczkę trzymaliśmy na niskiej wysokości (50-60cm?), bo jest to podejście pragmatyczne - nie sądzę żeby ktoś z nas miał ochotę skakać przez metrowe przeszkody na płaskiej nawierzchni.

Druga sprawa - prędkość najazdu. W bezpiecznych warunkach można sobie najeżdżać dowolnie szybko na przeszkodę, ale na mieści pojęcie "bezpieczne warunki" jest martwe. Przy dużej prędkości łatwiej spóźnić wybicie lub też wybić się za wcześnie - możemy też nie zdążyć się odpowiednio ustawić. Nie polecam skakania z wybitnie niskich prędkości (co prawda jest łatwiej trafić odbicie, ale trzeba jeszcze się wybić pod odpowiednim kątem), Natomiast przy średnich prędkościach (10-15km/h, do 20 w każdym razie) skoki wychodzą najlepiej - w miarę łatwo się zorientować kiedy się odbić, potem można spokojnie wylądować.

Czego brakowało to jakiejś przeszkody "przestrzennej" - nad którą trzeba by przeskoczyć. Przy tej nawierzchni upadki nie powinny być bolesne, więc jakieś kartony /opony / coś w tym stylu. Można by ustawić wzdłuż albo wzwyż - symulacje różnych przeszkód. Bo często jest tak, że wystarczy nam wysokość 40-50cm, ale na odległość będzie trzeba polecieć 1.5m -2m (albo więcej) - z moich doświadczeń wynika, że 75-80% skoków na mieście jest "w dal" zamiast "w górę", np. schody.

Dziękuję wszystkim którzy mnie przywieźli i odwieźli :-)
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: bujak » pt maja 21, 2010 6:08

Zgadzam się Casc co do monotonii i wskazówek ogólnych. Choć na początek i tak za każdym razem skacząc nawet wzwyż , coś ćwiczysz, np lądowanie. Bądź ergonomię lotu. Ja osobiście nie pozwolę sobie na mieście na tyle co na wrotkarni. Prędkości dużej przy skoku też się bardziej obawiam na dworze. U mnie to równoważne, że twarda nawierzchnia = mniejsze zaufanie :D

Swoją drogą szkoda że tak mało z nas się pojawiło i mam nadzieję że w środę (ja w poniedziałek odpadam) będzie liczniej i może nawet ciekawiej.

Zico czekamy na video 8)
rock'n'rollki

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: zico » pt maja 21, 2010 10:07

Ogólnie jak się uczyłem - stopniowo.
Przeskakiwałem przez kartony, torby, plecaki. Wszystko, co miałem pod ręką.
W Poznaniu na Placu Wolności były krzywe schody. Z jednej strony były dwa, a z drugiej było już 5. Wskakiwałem systematycznie najpierw na 2, później 3 i tak dalej. Oczywiście analogicznie zeskakiwałem.
Dzięki temu była prawidłowo rozwijana skoczność oraz szybkość obracania się, szczególnie gdy się skakało "pod prąd" na schody, do góry z obrotami 180 oraz 360.
Tyczek nie było. Były torby, śmietniki, kartony, schody, murki. Mogliśmy sobie regulować wysokość jak chcieliśmy. Na żywca skakaliśmy na odległość ustawiając 2 śmietniki o wysokości około 40cm - 50cm i oddalone od siebie o np. 4 metry. I tutaj niestety nie tylko liczyła się dobra skoczność, ale i również prędkość najazdu. Co już wyżej nie skoczysz, to musisz pokonać ten dystans jakoś na odległość, a to już pokonuje się prędkością najazdu. Oczywiście do takiego czegoś dochodziliśmy po wielu ćwiczeniach po kolei jak napisałem powyżej. Zawsze był to asfalt lub płyty marmurowe. Oczywiście często miałem ochraniacze na kolana i nadgarstki. Kasków w tym okresie nie było możliwości dostania. Więc reszta szła na żywioł.

Czasami były również skoki combo: wskok na murek 60cm o szerokości 40cm, na nim śmietnik (lub 2 - 3), który się przeskakiwało z powrotem na murek i zeskok z niego z jakimś obrotem. Mało czasu, liczyła się szybkość reakcji i zero pomyłek.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: Casc » sob maja 22, 2010 2:53

Jak widać przez okno spece od prognozy pogody chyba pomylili się w typowaniu. Miało padać miedzy 11 a 15, a jak widać - nie dość że nie padało, to nawet się nie zanosi. W związku z tym postanowiłem nie czekać aż do poniedziałku / środy i jadę w trasę ( ok. 16-17 ) - muszę najpierw tylko wymyślić jaką pętle przejechać. W kierunku Malty przez Cytadelę już mi się znudziło, więc może dla odmiany w kierunku Bułgarskiej (w tamtej okolicy jest sporo niezłych asfaltowych ścieżek wzdłuż ulicy). Jeśli ktoś miałby ochotę się przyłączyć po drodze, to niech da znać (ewentualnie zmodyfikuję trasę). Bo szkoda takiego ładnego dnia marnować.

EDIT: A jednak pogoda gdy tylko zorientowała się że chcę iść na rolki, postanowiła wrócić na przepowiedziany przez synoptyków tor :-( Normalnie jak z czwartkiem - jak już zaplanowaliśmy spotkanie na wrotkarni, to od razu trafił się pogodny dzień.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

jachu
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 15, 2010 10:20
Moje rolki: rollerblade twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: jachu » sob maja 22, 2010 8:36

co do pogody to polecam portal norweski yr.no z reguły się sprawdza. "obczaiłem" wczoraj plac przed kościołem w suchym lesie, jest kilka fajnych murków do przeskakiwania, i duużo miejsca na parkingu. więc następny wyjazd do suchego możemy urozmaicić przez urban ride.

Awatar użytkownika
bujak
Prześcigant 4x100mm
Posty: 328
Rejestracja: śr kwietnia 07, 2010 8:54
Moje rolki: Fusion x3
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Pobiedziska / Poznań

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: bujak » wt maja 25, 2010 7:30

JUTRO JUTRO JUTRO!!!
Przypominam, że jeśli będzie pogoda, to jutro (środa) o 19 spotykamy się na cytadeli. Miejsce nie było jednoznacznie określone, ale wydaje mi się że np okolice pomnika bądź dzwonu będą dobre na miejsce zbiorcze:)
Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia jutro :D
rock'n'rollki

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: Casc » śr maja 26, 2010 5:07

Będę na pewno.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

Awatar użytkownika
Googel6
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 227
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 10:10
Moje rolki: Twister 2010
Jeżdżę od: 01 sty 2009

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: Googel6 » śr maja 26, 2010 10:40

kurde, zazdroszcze!! Ja jeszcze w poznaniu nie mieszkam ale mam zamiar wbić jakoś we wrzesniu i wtedy się przyłącze. Dzisiaj byłem katować skoki 360 ze schodów, to był mój pierwszy raz, i udało się :D, troche gleb ale udało się, widze mały progres w tej mojej jeździe i chciałbym się z wami rozwijać, ale musze poczekać. Pozdrawiam Googel.

Awatar użytkownika
Casc
Prześcigant 4x100mm
Posty: 311
Rejestracja: sob lipca 12, 2008 3:20
Moje rolki: Fusion X5
Jeżdżę od: 15 maja 1996
Lokalizacja: Szczecin/Poznań

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: Casc » czw maja 27, 2010 5:33

Do września jeszcze trochę czasu, ale nigdzie się nie wybieramy. A przynajmniej ja nigdzie się nie wybieram. Wczoraj jeździliśmy we dwójkę / trójkę (skład się trochę zmieniał :-) -najpierw na cytadeli objechaliśmy kilka skoków i zjazdów, potem na Maltę - zrobiliśmy jedno kółko. W moim przypadku jeszcze powrót, więc razem jeździłem 2h 30 min - myślę że to dobry wynik jak na zwykły dzień pozaweekendowy. Nie wiem jak Wam, ale mi się dobrze jeździło w towarzystwie.

Quamil: Ustaliliśmy że jutro się też wybierzemy, ale już dziś widać, że nie ma na to szans. Jeśli nawet jutro byłoby cały dzień słońce to i tak nie wyschnie do sobotniego popołudnia, a może nawet do niedzieli. Tak że znowu trzeba będzie trochę odłożyć spotkanie, ale i tak dobrze że wczoraj się załapaliśmy na ładniejszy dzień.
Mad Blades

Bauer FX1 (1996-1998)
Bauer FX3 (1999-2008)
Fusion X5 (2009 - ?)
Tak kiedyś wyglądały moje rolki:
Obrazek

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: waluś » czw maja 27, 2010 6:20

W weekend tez jezdzicie? Utknalem w rajchu ostatnie 2 tygodnie wiec mnie nie bylo z wami ale na szczescie jutro wracam, wiec jak nie weekend to sie pojawie w tygodniu.
Pozdro

Qamill
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 03, 2010 12:28
Moje rolki: Rollerblade Twister 243
Jeżdżę od: 01 kwie 2010

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: Qamill » czw maja 27, 2010 8:08

Ok Casc w takim razie postaramy sie jakos umowic po weekendzie jesli pogoda na to pozwoli.

Awatar użytkownika
Googel6
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 227
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 10:10
Moje rolki: Twister 2010
Jeżdżę od: 01 sty 2009

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: Googel6 » czw maja 27, 2010 8:18

W weekend będę w Poznaniu i z wielką checią wieczorem wyskocze z wami na miasto, mam nadzieje że pogoda będzie sprzyjała, wrazie czego do kogo moge dzwonic? ja dobrze nie znam Pozka więc wrazie czego pokierujecie mnie?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: UPS Poznań - organizacja grupy Urban Poznań Skating

Post autor: zico » czw maja 27, 2010 9:32

W weekend u mnie wygląda tak, że w sobotę od 10:00 będę w szkole przy ul. Różanej i będę prowadzić naukę jazdy dla dzieci z okazji festynu - a miejsce to jest w pobliżu tych ciekawych murków i chodników pod kątem :)

Niedziela z kolei na Arenie będzie wyścig dla dzieci i dorosłych, wpisowe 10pln dla każdego medal. Dookoła Areny kilka niskich murków od przypory :D

Jak ktoś chętny - zapraszam.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urban skating (freeride) informations, media / jazda po mieście informacje, media”