Cześć Wam!

Tutaj się witamy - dla wszystkich, którzy są pierwszy raz na forum / welcome forum for first users

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

crupek
Posty: 18
Rejestracja: pn stycznia 07, 2013 2:22
Moje rolki: FILA NRK BLACK
Jeżdżę od: 20 sty 2013

Cześć Wam!

Post autor: crupek » śr stycznia 09, 2013 7:09

Przeglądając forum wszerz i wzdłuż i po przeczytaniu opinii wielu fachowców, zdecydowałem się na rolki 50% slalom i 50% freeride.

Udało mi się kupić po okazyjnej cenie FILA NRK BLACK - Hyper Concrete za 470 zł z wysyłką.

Także myślę, że dokonałem dobrego wyboru, chociaż wszystko się okaże, gdy je przymierzę czy będą idealnie leżały itp.

na wstępie dodam że nigdy nie jeździłem na rolkach jedynie narty i łyżwy (hokejówki) okazjonalnie, ale przeplatanka tyłem nie była dla mnie problemem tak jak hamowanie i jazda tyłem.

Pytanie czy mając już 29 lat nie jest za późno na naukę na rolkach ?? Nie wiem jak młodzi będą odbierać mnie na ulicy...

Pozdrawiam ;)

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Cześć Wam!

Post autor: novap » śr stycznia 09, 2013 7:26

crupek pisze: (...) Pytanie czy mając już 29 lat nie jest za późno na naukę na rolkach ?? Nie wiem jak młodzi będą odbierać mnie na ulicy... (...)
Oj, nie wiem... W tym wieku to chyba już wstyd w ogóle na ulice wychodzić :lol: Nie mówiąc o jeździe na czymkolwiek :rotfl2:

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Cześć Wam!

Post autor: Herb » śr stycznia 09, 2013 7:29

Witam

Na wstępie zaznaczę że ten tekst o wieku to mnie na łopatki rozłożył. Rozumiem, że kwaterę na cmentarzu już zaklepałeś, w końcu prawie trzydziestka na karku, czas zacząć myśleć o rzeczach ostatecznych... ;)

Jeżeli będą leżeć dobrze, to wybrałeś całkiem dobre rolki na start. Warto jednak wymienić osie w szynie na lepsze, oryginalne łatwo uszkodzić.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

crupek
Posty: 18
Rejestracja: pn stycznia 07, 2013 2:22
Moje rolki: FILA NRK BLACK
Jeżdżę od: 20 sty 2013

Re: Cześć Wam!

Post autor: crupek » śr stycznia 09, 2013 7:57

No i od razu mi ulżyło ;)

a o ośkach czytałem pomyślę o tym ze zbiegiem czasu...

Dzięki pozdro!

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Cześć Wam!

Post autor: tomek_wap » śr stycznia 09, 2013 8:20

ja mam prawie 33, i od 3 lat jezdze na rolkach. ale dopiero 2 lata temu mocno zacząłem nauke. 1 pełny sezon jak się przyłożysz i będziesz śmigał.
pod koniec zeszłego sezonu dopiero też zacząłem w speedzie, wiec wiesz :)
a do tej pory freeskate/urban
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

crupek
Posty: 18
Rejestracja: pn stycznia 07, 2013 2:22
Moje rolki: FILA NRK BLACK
Jeżdżę od: 20 sty 2013

Re: Cześć Wam!

Post autor: crupek » pt stycznia 11, 2013 9:49

No i chyba potrzeba mi więcej postów od starszych osób ;)

Dobra do rzeczy... rolki przyszły dzisiaj założyłem wygodne mega, rozmiarówka na długość na szerokość w każdą stronę idealnie, pojeździłem po hali 10 minut nie dociągając za mocno potem zasznurowałem na maksa i zapiąłem klamry na maksa i straszny ból po 15 minutach aż musiałem zdjąć:

boli kostka od wenątrz i śródstopie od zewnątrz na długości od małego palca do prawie kostki taki pasek.

Teraz na wieczór tylko założyłem najpierw delikatnie potem mocno dociągając i tak sobie siedzę w nich i ten sam ból czuję.

Podejrzewam, że problem leży w moim płaskostopiu i może gdy włożę wkładkę silikonową ortopedyczną do mi się kostka uniesie wyżej i ból zniknie lub liner się dopasuję z czasem, lub stopa bo 100 odciskach się dopasuje.

Miał ktoś taki przypadek. Bo nie jestem w stanie wytrzymać 20 minut z założonych rolkami. A wiem że same w sobie one są mega wygodne. Tylko ja coś do nich nie pasuje.

Dodam, że skarpety miałem i zwykłe i narciarskie.

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Cześć Wam!

Post autor: tomek_wap » pt stycznia 11, 2013 10:11

Skarpety miałeś obie na raz?? Może za dużo?

Ja jak miałem FILA NRK BX (generalnie to samo do Black), od samego początku było OK, pasowały jak ulał. Ale to fakt, nie każdemu mogą pasować każde rolki.
Ja akurat nie miałem z tym problemu.
Dodatkowo nie zaciskam na maxa klamer.
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

crupek
Posty: 18
Rejestracja: pn stycznia 07, 2013 2:22
Moje rolki: FILA NRK BLACK
Jeżdżę od: 20 sty 2013

Re: Cześć Wam!

Post autor: crupek » pt stycznia 11, 2013 10:22

nie no, raz zwykłe raz narciarskie.

Dobra wina była po części taka, że za mocno docisnąłem klamry aż krew nie dopływała.

Ale podejrzewam, że i tak mimo wszystko muszę trochę pojeździć, żeby się noga przyzwyczaiła albo but, a potem zacznę mocniej wiązać.

Tylko kurde pogoda by się przydała co ? ;)

Pytanie, czy jak będę codziennie zakładał na godzinkę i w nich siedział to coś pomoże? Kiedyś zico coś o tym pisał bodajże, ale nie umiem teraz tego znaleźć.

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Cześć Wam!

Post autor: tomek_wap » pt stycznia 11, 2013 11:13

No generalnie fajnie aby rolki (liner w sumie) się dopasowały do stopy. Więc myślę, że na godzinkę dziennie będzie fajnie :)
Ja ze swoimi FILA tak nie musiałem.

Mi np. stopa troche cierpnie w butach speedowych, ale to pierwsze 20-30min, potem jak sie poruszam to jest już OK. Ważne aby się cały czas ruszać w rolkach, a nie stać w miejscu.
Troche może inaczej w miękkim linerze.

Daj im czas :)
Wydaje mi się, że zaciskając mocniej, pomożesz im sie lepiej dopasować do stopy, ale potem jeździj raczej na luźniej (ciut).
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Cześć Wam!

Post autor: Toudi » sob stycznia 12, 2013 3:10

Na początek, przyłączam się do gratulacji, że dociągasz powoli do tej magicznej bariery 30 lat, kiedy przy herbacie na ganku można próbować pierwszych podsumowań życia, kiedy proste sprawy zaczynają cieszyć (siku i inne), kiedy perspektywa się zmienia (też i za sprawą spadku ostrości wzroku), kiedy zgiełk uliczny zaczyna przeszkadzać, szybkość wyświetlania się nowych powiadomień na fejsie zaczyna zniechęcać a częstotliwość aktualizacji firefoxa najzwyczajniej drażnić. Oczywiście, patrząc wstecz na te wszystkie minione lata, wiele rzeczy można było zrobić inaczej, skrzywdzić mniej osób (a innym porządniej przypier....ć).
Wcale mnie nie zaskakuje, że zakupem rolek postanowiłeś przewrócić porządek wieloletniej rutyny do góry nogami, bo ja sam zdałem sobie sprawę, że czas na trzęsienie ziemi w moim życiu, kiedy - przyznam to otwarcie - pewnego poranka zrozumiłem, że to już trzecia noc, kiedy mi się Doda nie przyśniła. Może to zabrzmi śmiesznie, ale ogarnęła mnie panika i zbiegłem do piwnicy, gdzie - szczęśliwym zbiegiem okoliczności - natknąłem się na rolki. Szczęśliwym, bo mogłem wpaść na wędkę, hantle, przygody pana Samochodzika albo bejzbola. No ja miałem jednak to dodatkowe szczęście, że pierwsze rolki kupiłem przed trzydziestką i one sobie spokojnie na mnie w piwnicy czekały, więc z akomodacją nie miałem większych problemów.

Oczywiscie sprawa Twoich zesztywniałych stawów i łamliwych kości wgląda nieco inaczej, więc chyba warto spróbować kilku rzeczy.
Jeśli myślisz, że wkładki ortopedyczne pomogą, to spróbuj.
Drętwienie stopy spowodowane zbyt mocnym zaciagnięciem zamków to nic niezwykłego. To dlatego, ze stopa jest wygięta naturalnie w podbiciu a dociągając klamrę, szczególnie dolną, naciskasz na nią. Dobrze robisz, że nie dociągasz zbyt mocno sznurowadeł ani zamków przez pierwszych kilkanascie minut jazdy - stopa się wtedy rozgrzewa. Potem dociągnij.

Mi zawsze drętwieją stopy, kiedy zawiążę zbyt mocno i od razu rzucam się na dość szybką jazdę - stopy szybko się rozgrzewają, trochę puchną, zwiększa się ukrwienie i zaczynają uciskać. Wtedy jedynym ratunkiem jest zdjąć na chwilę, jeśli nie jesteś w stanie tego wytrzymać.
Pewnie wcale nie zaczynasz szaleć ale jesteś początkującym, więc to co dla kogoś może być spokojną jazdą, dla Ciebie może być już zbyt forsownym wysiłkiem. (Tak sobie strzelam, bo nie wiem, jak jeździsz)

Zatem próbuj z pierwszymi kilkunastoma minutami w niedowiązanych rolkach i spokojnie ("dostojnie", to chyba w Twojej sytuacji będzie dobre słowo, jeśli mogę sobie pozwolić na niewielką złośliwość) jeździj. Jak zaczniesz się trochę pocić, to możesz dociągać buty.

Zakładanie rolek na sucho chyba niczemu nie służy, bo te gąbki w środku nie dopasowują się do stopy w jakimś kosmicznym zakresie - znacznie więcej dopasowania uzyskasz jeżdżąc w nich.

Popros kogoś, kto wygląda, że przyzwoicie jeździ, żeby popatrzył przez chwilę na Twoją jazdę i podrzucił jakieś uwagi.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Cześć Wam!

Post autor: Krzysztof » sob stycznia 12, 2013 6:15

Witaj !!!!
Popatrz na to z innej strony, przy pięćdziesiątce będziesz mieć dwudziestoletnie doświadczenie.
A to już brzmi całkiem poważnie.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tomek_wap
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: wt marca 30, 2010 10:12
Moje rolki: RB X5, XSJADO
Jeżdżę od: 16 kwie 2010
Lokalizacja: Katowice

Re: Cześć Wam!

Post autor: tomek_wap » sob stycznia 12, 2013 6:25

Noo, zgadzam się też z Krzyśkiem...
A przy siedemdziesiątce, 40letnie doświadczenie ... brzmi jeszcze poważniej :)
Rollerblade X5 LE / XSJADO 1

crupek
Posty: 18
Rejestracja: pn stycznia 07, 2013 2:22
Moje rolki: FILA NRK BLACK
Jeżdżę od: 20 sty 2013

Re: Cześć Wam!

Post autor: crupek » wt stycznia 15, 2013 2:09

Dzięki Toudi za tą prozę :)
Najbardziej się uśmiałem przy wątku o Dodzie :D

Co do gniecenia, już się zarejestrowałem na odlew stopy i będę miał specjalną pode mnie wkładkę silikonową. I wtedy wszystko powinno być gitara.

Jeszcze tylko, żeby ta pogoda ...

Awatar użytkownika
gatomalo
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: śr stycznia 09, 2013 12:04
Moje rolki: pierwsze - za 50 zł
Jeżdżę od: 10 cze 2011
Lokalizacja: Płock

Re: Cześć Wam!

Post autor: gatomalo » pn stycznia 28, 2013 1:51

...że zakupem rolek postanowiłeś przewrócić porządek wieloletniej rutyny do góry nogami
Wszedłem na powitalny dział prawie przypadkiem, gdyż nie przepadam za taką kurtuazją, bo i czego można by się tu merytorycznego dowiedzieć?
Ale Toudi mnie przewrócił swoją poetyką - jesteś WIELKI.
A ja powoli zaczynam coraz dokładniej rozszyfrowywać tę przyszłość, niestety.

Aha! Witam także wesołą Gromadkę - dzięki za Waszą wiedzę, naprawdę się przydaje.

crupek
Posty: 18
Rejestracja: pn stycznia 07, 2013 2:22
Moje rolki: FILA NRK BLACK
Jeżdżę od: 20 sty 2013

Re: Cześć Wam!

Post autor: crupek » śr stycznia 30, 2013 4:36

I po problemie ;)

Wizyta u bardzo dobrego sportowego rehabilitanta pomogła.

zbadał stopy, pokręcił wąsem, wyjął z pudełka odpowiednie wkładki FORMOTHICS wsadził do rolki, całość nałożył na specjalną grzałkę po czym po założeniu i mocnym dociśnięciu rolki, kazał się karnąć po gabinecie.

I gotowe !!! cud miód malina, zero jakichkolwiek dolegliwości, tak to można zaczynać sezon ;)

wkładki 200 zł
wizyta 60 zł

Dodam tylko, że cała nasza reprezentacja koszykówki i piłki ręcznej nosi wkładki przez niego wygrzewane, mimo że posiadają oni zdrowe stopy. Wkładki te pomagają przy wybiciu i lepszym starcie!

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek problemy z odciskami czy bólem stopy w rolkach polecam wkładki FORMOTHICS !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia / welcome entry room”