Ave

Tutaj się witamy - dla wszystkich, którzy są pierwszy raz na forum / welcome forum for first users

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Ath
Czterokółkowiec
Posty: 62
Rejestracja: pn marca 28, 2011 5:33
Moje rolki: Fusion 84
Jeżdżę od: 01 kwie 2011
Lokalizacja: Poznań

Ave

Post autor: Ath » pn marca 28, 2011 5:54

Ave, ave.
Śledzę to forum już od początku roku 2011, bardzo wiele przydatnych informacji znalazłem, dzięki. :D
Nazywam się Borys, jestem z Poznania. Widzę, że tu na forum jest kilka rolkarzy z tego miasta. Pozdrawiam!
Moja przygoda z kółeczkami na butach zaczęła się już od niepamiętnych czasów - początki podstawówki. Rzuciłem je lata temu, przesiadłem na rowery górskie. Ale jak widzę ostatnio nowe rolki z marki Fusiona, to mam ochotę rzucić rower do piwnicy, i zakupić 84 LE. Zaczynam już zbierać... Na razie jakoś idzie, ale mizernie.

Moje zainteresowania są nijakie. Chodzę do liceum plastycznego, fotografuję od 4lat, i jestem rowerzystą od 5lat - kilka zawodów, bez większych sukcesów, oraz pływanie.
Mam nadzieję, że na tym forum poznam ludzi z mojego miasta, i z Polski oraz wprowadzą mnie w świat urbanu-skatingu. :)

Miłego dnia!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ave

Post autor: zico » pn marca 28, 2011 6:16

Witamy,

jak Poznań to zapraszamy do UPS - temat znajdziesz :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Ave

Post autor: Herb » pn marca 28, 2011 7:23

Ath pisze:Ale jak widzę ostatnio nowe rolki z marki Fusiona, to mam ochotę rzucić rower do piwnicy, i zakupić 84 LE.
Po co LE? Płacisz 70zł więcej za inne kolorki i rzep zamiast klamry ;) Jak już koniecznie chcesz mieć rzep zamiast klamry, pogadaj z Zico, może byłby możliwy "swap" podwozia z 84 do czarno-białych X3.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Ath
Czterokółkowiec
Posty: 62
Rejestracja: pn marca 28, 2011 5:33
Moje rolki: Fusion 84
Jeżdżę od: 01 kwie 2011
Lokalizacja: Poznań

Re: Ave

Post autor: Ath » pn marca 28, 2011 8:21

Zico, czytałem już o UPS, i waszych miejscówkach, dziwne że nie ma tam zaznaczone okolice osiedla Sobieskiego, super murki, i schody tam są, Lub parkingi Plazy. Niemniej najpierw muszę mieć coś w stopy ubrać. :) Jak już będę miał kochane Fusionki, to od razu włączę do Was :D

Herb, właściwe tu mi też głównie chodziło o klamry/rzep. Nie wiem, które jest wygodniejsze - byleby pięta dobrze się trzymała. Ale różnica cen o 70zł, to sporo. Kkolorek też ładny :D

Awatar użytkownika
Googel6
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 227
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 10:10
Moje rolki: Twister 2010
Jeżdżę od: 01 sty 2009

Re: Ave

Post autor: Googel6 » pn marca 28, 2011 8:46

ja polecam klamry, rzepem tak nie dociągniesz jak klamrą

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Ave

Post autor: Herb » pn marca 28, 2011 10:33

Googel, Fusion można zasznurować bardzo wysoko, przez co nie jest konieczne mocne dociąganie klamry, rzep daje radę. Wiadomo, że w końcu rzep "sflaczeje" ale zawsze można go wtedy wymienić na klamrę, nie? :D
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ave

Post autor: zico » pn marca 28, 2011 10:34

Zależy ile kto ma pary w rękach :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Ave

Post autor: Herb » pn marca 28, 2011 11:04

Ja do koksów nie należę, a potrafię zawiązać tak, że przy dobrym zapięciu górnego rzepu mogę jeździć bez klamry ;P
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Googel6
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 227
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 10:10
Moje rolki: Twister 2010
Jeżdżę od: 01 sty 2009

Re: Ave

Post autor: Googel6 » pn marca 28, 2011 11:45

Herb, ale i tak uważam, że klamry są praktyczniejsze i chyba wygodniejsze

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Ave

Post autor: Herb » pn marca 28, 2011 11:48

Wygodniejsze - tak. Praktyczniejsze - średnio, klamrę łatwiej uszkodzić podczas upadku. A niestety, te w Fusion do wytrzymałych nie należą :/ Ta sama wrażliwa "pompka" co w górnej klamrze Twister II i III. No ale - w nowych Solo już są inne, zobaczymy co warte, a jak będą dobre i w dodatku dostępne jako części zapasowe, to wprost cudownie ;)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Ath
Czterokółkowiec
Posty: 62
Rejestracja: pn marca 28, 2011 5:33
Moje rolki: Fusion 84
Jeżdżę od: 01 kwie 2011
Lokalizacja: Poznań

Re: Ave

Post autor: Ath » wt marca 29, 2011 6:36

Jak jak porównuję te różnice między zwykłym 84, a 84 LE przy ogólniej cenie, to 70zł wydaje się tyle co nic w porównaniu przy 800. Poprzednio jeździłem w rzepach, no ale zawsze mogę je wymienić na klamry/nowe rzepy jak już nadają do kosza. Tylko nie wiem jak to założyć na nowo.

Mam pytanie, bo czytam w niektórych postach że Fusion 84 ma wąskie wejście stóp, a ja mam szerokie i długie stopy (rozmiar 44-45), to mam użyć żelu, czy mydła żeby gładko wejść? :mrgreen:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ave

Post autor: zico » wt marca 29, 2011 7:46

Ath - zapraszam do przymiarki, jesteś z Poznania - więc żaden problem. A model Fusion 84 LE to porażka przy tej cenie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitalnia / welcome entry room”