NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Freestyle slalom - wszystko o sprzęcie (rolki itp.) / Inline freestyle slalom equipment

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Deniol96
Posty: 5
Rejestracja: śr czerwca 29, 2011 5:32
Moje rolki: Tempish Trinity
Jeżdżę od: 01 maja 2009

NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: Deniol96 » śr czerwca 29, 2011 5:46

Witam! :D

Potrzebuję rady od Was (ludzi doświadczonych) w kupnie nowych kółek. Nie dawno zakupiłem nowe rolki Tempish Trinity. Ogółem bardzo dobrze mi się na nich jeździ jednakże muszę przyznać iż kółka które z początku zachęciły do kupna rolek (ponieważ firma oferowała "banana" w zestawie) bardzo mnie zawiodły. Szybko się starły i potrzebuję nowych. Mój fundusz nie jest zbyt wysoki- 150 zł. Potrzebuję niestety 8 nowych kółek ponieważ nic kompletnie mi nie zostało po poprzednich :| Rozmyślam nad kupnem Powerslide - Hockey Final Outdoor Training 80mm/85a (są one po 15 zł/ sztuka). Przy kupnie tych kółek oferują mi 20% rabatu (czyli wychodzi 96 zł). Znajomy zaś proponuje mi kupno Kryptonics Powerplay (http://www.zicoracing.com/Kolka_do_role ... i-271.html) i na te także oferują mi 20% rabatu (wychodzi 112zł). Co wybrać? A może polecacie coś lepszego w tej cenie? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam! :)

hoody
Posty: 20
Rejestracja: sob lipca 17, 2010 12:38
Moje rolki: PS metro
Jeżdżę od: 02 paź 2009

Re: NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: hoody » śr czerwca 29, 2011 7:22

Ja bym polecil dozbierac do Concrette'ow

Deniol96
Posty: 5
Rejestracja: śr czerwca 29, 2011 5:32
Moje rolki: Tempish Trinity
Jeżdżę od: 01 maja 2009

Re: NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: Deniol96 » śr czerwca 29, 2011 7:36

no tak ale na concrette nie dostane rabatu :D a bez rabatu to troche drogo... :|

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: zico » śr czerwca 29, 2011 9:01

Deniol96 pisze:no tak ale na concrette nie dostane rabatu :D a bez rabatu to troche drogo... :|
ale starczą 3 razy dłużej niż takie powerplay.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: jar-as » śr czerwca 29, 2011 11:17

Zdecydowanie proponuje powerplaje pojezdzisz na nich tydzień może dwa... a na reszte sezonu załozysz sobie rabat który do nich dostałeś w komplecie .
Byc może uwazasz ze niewiele wniosłem do tematu ale po przemysleniu na pewno podejmiesz właściwą decyzje ... jedynie słuszną .Jeszcze pewnie długo nie założe do swoich rolek zadnych powerslidów kryptonixów i innych wynalazków .Szkoda poki co pieniedzy .Oczywiście z braku laku i kit dobry ale to półśrodki .
Hyper ,Mattery ,Seba ,Gyro to firmy które można i nalezy brac pod uwage przy zakupie kółek .A i to trzeba uwazac bo niektóre modele tez nie sa zbyt ciekawe .Chyba jedynie Matter nie ma takiego babola wsród swoich modeli .

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: Pedro » czw czerwca 30, 2011 7:34

jar-as pisze:na reszte sezonu załozysz sobie rabat który do nich dostałeś w komplecie
:lol:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: zico » czw czerwca 30, 2011 8:38

Matter ma babole, oj ma ;) Może nie w mniejszych średnicach, ale byście zobaczyli co się dzieje w szybkich - trzeszczące, rozklejające się huby, koło nie trzyma pionu itp. itd.

A jeszcze jak sobie tak żartujemy (autor niech nie bierze tego do siebie za mocno - po prostu tani sprzęt kosztuje drogo... ), ale Tempish Trinity ma sztywniejszy but wewnętrzny niż skorupę...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Deniol96
Posty: 5
Rejestracja: śr czerwca 29, 2011 5:32
Moje rolki: Tempish Trinity
Jeżdżę od: 01 maja 2009

Re: NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: Deniol96 » czw czerwca 30, 2011 5:56

zico pisze:Matter ma babole, oj ma ;) Może nie w mniejszych średnicach, ale byście zobaczyli co się dzieje w szybkich - trzeszczące, rozklejające się huby, koło nie trzyma pionu itp. itd.

A jeszcze jak sobie tak żartujemy (autor niech nie bierze tego do siebie za mocno - po prostu tani sprzęt kosztuje drogo... ), ale Tempish Trinity ma sztywniejszy but wewnętrzny niż skorupę...
Wiele osób je krytykuje i przyzwyczaiłem się do nich jednakże mało kto na nich jeździł. Nie twierdzę że Pan Administrator nie miał ich na nodze ale żeby móc ocenić rolkę należy na niej dobrze pojeździć. Osobiście nie jeździłem na SEBAch aczkolwiek wielu moich znajomych je posiada, jeździ na nich od lat i każdy z nich mówi że gdy włożyli nogę do tych rolek to czuli jakby ktoś im ucinał nogę. A rolki te kosztują 1300zł (mówię oczywiście o hajach).

Skoro już omówiliśmy sprawy mojego skąpstwa i moich kiepskich rolek pozwólcie że wrócę do tematu ;)

Czyli ani Powerslide, ani Powerplaye? A skąd mam pewność że concrete nie zedrą się po 2 tygodniach? :|

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: zico » czw czerwca 30, 2011 6:47

Ha! A właśnie, że miałem je na nogach :) Miękkie. Oczywiście, że nie można ich porównywać do modeli Fusion Xx, Twister, Seba, ale też nie możesz porównywać do ceny 1300pln. Fusion X3 kosztują 589pln w pełnej cenie, a są o niebo sztywniejsze i wygodniejsze.

Jedyne, co mogę się zgodzić, to to, że początkujący nie muszą mieć modeli sztywniejszych niż takie miękkie Trinity, ale gdy umiejętności wzrastają, to te rolki stają się kapciami... Fizyki nie oszukasz.

No jak Concrete zetrą się Tobie w przeciągu tak krótkiego czasu, to chyba nie znajdziesz już żadnego innego kółka... Poza tym jest jeszcze taka zasada "jak dbasz - tak masz" - chodzi o przekładanie kółek, żeby ścierały się równomiernie.
Celuj w te kółka, nie będziesz zawiedziony. No i będzie to najlepsza część tego sprzętu, co masz :twisted:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Deniol96
Posty: 5
Rejestracja: śr czerwca 29, 2011 5:32
Moje rolki: Tempish Trinity
Jeżdżę od: 01 maja 2009

Re: NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: Deniol96 » czw czerwca 30, 2011 8:24

zico pisze:Ha! A właśnie, że miałem je na nogach :)
Sam wcześniej napisałem "Nie twierdzę że Pan Administrator nie miał ich na nodze".

Tak być może jestem początkujący ale co nieco potrafię i jak na razie rolki te nie są dla mnie jakimś ograniczeniem. Troszeczkę się pogubiłem ponieważ stwierdziłeś wcześniej że but wewnętrzny jest sztywniejszy od skorupy, a potem napisałeś że są miękkie? :cyclops: Ale dobrze nie czepiam się bo nie chce kłótni aczkolwiek pragnę także wyrazić własną opinię :D Fusion x3 są w cenie prawie 590 zł, a Tempishe a ponad stówke tańsze. Tak jestem skąpcem :D Ale nie pracuję i liczę każdy grosz więc dla mnie to duża różnica. :wink:

Zdecyduję się na concrete ale jak okażą się nie wypałem to przyśle je do Was z podziękowaniami :twisted:

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: Pedro » pt lipca 01, 2011 7:59

Deniol96 pisze:A skąd mam pewność że concrete nie zedrą się po 2 tygodniach? :|
zaprawdę believe us ... nie wiem ile musiałbyś ważyć, ile godzin dziennie, jakim stylem i po jakiej szorstkiej nawierzchni jeździć ... to w 2 tygodnie hyperów nie zetrzesz ...
(no chyba, że masz > 120kg i będziesz po kilka godzin dziennie katował slajdy na chropowatym asfalcie :lol: )

Deniol96
Posty: 5
Rejestracja: śr czerwca 29, 2011 5:32
Moje rolki: Tempish Trinity
Jeżdżę od: 01 maja 2009

Re: NOWE KÓŁKA. CO WYBRAĆ?

Post autor: Deniol96 » pt lipca 01, 2011 4:40

Dziękuje za pomoc :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Freestyle slalom - sprzęt / Inline freestyle slalom equipment”