Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Mistrzostwa Świata oraz Puchar Świata WIC - historia, dyskusje, wyniki, zdjęcia.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: WOJTEK45 » czw września 24, 2009 9:16

WFH pisze:
Andrzej pisze: Włosi kierując się własnymi obliczeniami twierdzą, że Joey jechał na ostatniej zmianie z prędkością 65km/h...
cieniutko, na downhillu w `gdańsku jechaliśmy 76 km/h i nikt nie uznawał tego za coś szczególnego.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: Andrzej » pt września 25, 2009 9:51

WOJTEK45 pisze:
WFH pisze:
Andrzej pisze: Włosi kierując się własnymi obliczeniami twierdzą, że Joey jechał na ostatniej zmianie z prędkością 65km/h...
cieniutko, na downhillu w `gdańsku jechaliśmy 76 km/h i nikt nie uznawał tego za coś szczególnego.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
WOJTEK - przywołuję Cię do porządku.
PROSZĘ NIE WKŁADAĆ MI W USTA.....tego czego nie powiedziałem/napisalem

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: Piotr B » pt września 25, 2009 10:06

Andrzej pisze: WOJTEK - przywołuję Cię do porządku.
PROSZĘ NIE WKŁADAĆ MI W USTA.....
a oni znowu swoje! Ale co sie dziwić przystojny blondy z audi..............

Awatar użytkownika
admiral
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 182
Rejestracja: pn maja 08, 2006 11:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: admiral » pt września 25, 2009 10:33

Piotr B pisze:
Andrzej pisze: WOJTEK - przywołuję Cię do porządku.
PROSZĘ NIE WKŁADAĆ MI W USTA.....
a oni znowu swoje! Ale co sie dziwić przystojny blondy z audi..............
Ojjj.... widzę, że zmienia się mocno profil tego forum :oops:
Jak tak dalej pójdzie, to będę musiał sobie kupić ... żółtą torebeczkę... będzie pasowała do kasku :twisted:

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: Andrzej » pt września 25, 2009 11:13

Piotr B pisze:
Andrzej pisze: WOJTEK - przywołuję Cię do porządku.
PROSZĘ NIE WKŁADAĆ MI W USTA.....
a oni znowu swoje! Ale co sie dziwić przystojny blondy z audi..............
A jeszcze jaki zaradny :oops:

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: Andrzej » pt września 25, 2009 2:30

Paulina Kowalik 24 w maratonie Juniorek
http://www.patincarrera.com/haining2009 ... as_en.html

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: zico » śr września 30, 2009 8:05

Joey Mantia, nie mam pytań:

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: Janusz » śr września 30, 2009 9:52

Cytat z bloga Woutera Hebbrechta, oryginalny tekst możecie przeczytać tutaj, tłumaczenie zaczyna się przy przedostatnim akapicie:
[...]
Moim ostatnim wyścigiem był maraton. Nie jechałem na prostej dłużej niż 10 minut od maja, więc nie należało się spodziewać, że będzie łatwo. Powiedziałem sobie, że będę po prostu jechał okrążenie po okrążeniu czerpiąc zwyczajnie radość jazdy w grupie z najlepszymi zawodnikami na świecie. Nie było to jednak relaksujące w żadnym momencie i doprowadzało mnie do wściekłości obserwowanie w jak nieczysty sposób jechała banda głupich zawodników. Nie znajduję dla tego faktu innych słów, więc wybaczcie, jeśli Was obrażają. Nie wierzyłem oczom obserwując bandę zawodników ścigających się o 60-te miejsce NA PIERWSZYM OKRĄŻENIU????? Byli bardzo bezpośredni w użyciu pięści… Odpychali od siebie zawodników, o których nawet nie musieli się martwić. Widziałem nawet jednego takiego, który odepchnął kolegę z RPA dwiema rękami?????
To prowadzi mnie do kwestii sędziowania na tych mistrzostwach. Nie jestem pewien czy sędziom udzielono wszelkiej pomocy, aby mogli podejmować dobre decyzje i czy zostali prawidłowo przeszkoleni, ale jedna kwestia jest pewna; to były najbrudniejsze wyścigi jakie widziałem od bardzo długiego czasu! Niektórzy seniorzy pchali dwiema rękami i stopami przez 70 okrążeń z 75, które były do pokonania… Niektórzy byli wypychani z toru, inni nie byli w stanie wyprzedzić, więc decydowali się na wypychanie zawodnika jadącego przed nimi, wszystko to BEZKARNE… Powinniśmy oczyści nasz sport od wewnątrz i tu czas zacząć od samych siebie na pierwszym miejscu. Trzymajcie ręce z dala od innych zawodników i starajcie się ich przechytrzyć i zwyczajnie bądźcie szybsi. Finał 500m seniorów na ulicy jest tego chyba dobrym przykładem. Munoz nauczył chłopców jak jeździć i wygrywać w czysty sposób!
[...]

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: WFH » czw października 01, 2009 8:06

Janusz pisze:Cytat z bloga Woutera Hebbrechta, oryginalny tekst możecie przeczytać tutaj, tłumaczenie zaczyna się przy przedostatnim akapicie:
[...]
Moim ostatnim wyścigiem był maraton. Nie jechałem na prostej dłużej niż 10 minut od maja, więc nie należało się spodziewać, że będzie łatwo. Powiedziałem sobie, że będę po prostu jechał okrążenie po okrążeniu czerpiąc zwyczajnie radość jazdy w grupie z najlepszymi zawodnikami na świecie. Nie było to jednak relaksujące w żadnym momencie i doprowadzało mnie do wściekłości obserwowanie w jak nieczysty sposób jechała banda głupich zawodników. Nie znajduję dla tego faktu innych słów, więc wybaczcie, jeśli Was obrażają. Nie wierzyłem oczom obserwując bandę zawodników ścigających się o 60-te miejsce NA PIERWSZYM OKRĄŻENIU????? Byli bardzo bezpośredni w użyciu pięści… Odpychali od siebie zawodników, o których nawet nie musieli się martwić. Widziałem nawet jednego takiego, który odepchnął kolegę z RPA dwiema rękami?????
To prowadzi mnie do kwestii sędziowania na tych mistrzostwach. Nie jestem pewien czy sędziom udzielono wszelkiej pomocy, aby mogli podejmować dobre decyzje i czy zostali prawidłowo przeszkoleni, ale jedna kwestia jest pewna; to były najbrudniejsze wyścigi jakie widziałem od bardzo długiego czasu! Niektórzy seniorzy pchali dwiema rękami i stopami przez 70 okrążeń z 75, które były do pokonania… Niektórzy byli wypychani z toru, inni nie byli w stanie wyprzedzić, więc decydowali się na wypychanie zawodnika jadącego przed nimi, wszystko to BEZKARNE… Powinniśmy oczyści nasz sport od wewnątrz i tu czas zacząć od samych siebie na pierwszym miejscu. Trzymajcie ręce z dala od innych zawodników i starajcie się ich przechytrzyć i zwyczajnie bądźcie szybsi. Finał 500m seniorów na ulicy jest tego chyba dobrym przykładem. Munoz nauczył chłopców jak jeździć i wygrywać w czysty sposób!
[...]
Bardzo dobry tekst dotyczący problemów, o których rzadko się mówi, a które moga mieć duży wpływ na ocene naszej dyscypliny...

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: bj43 » czw października 01, 2009 8:43

WFH pisze: ... Bardzo dobry tekst dotyczący problemów, o których rzadko się mówi, a które moga mieć duży wpływ na ocene naszej dyscypliny...
Takie rzeczy to chyba tylko za granicą, nieprawdaż?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: WFH » czw października 01, 2009 9:19

bj43 pisze:
WFH pisze: ... Bardzo dobry tekst dotyczący problemów, o których rzadko się mówi, a które moga mieć duży wpływ na ocene naszej dyscypliny...
Takie rzeczy to chyba tylko za granicą, nieprawdaż?
Póki co u nas jest zdecydowanie wyższa kultura, ale wynika to także z małej konkurencji.

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: witomazur » pt października 02, 2009 6:00

Janusz pisze:Cytat z bloga Woutera Hebbrechta, oryginalny tekst możecie przeczytać tutaj, tłumaczenie zaczyna się przy przedostatnim akapicie:
[...]
Moim ostatnim wyścigiem był maraton. Nie jechałem na prostej dłużej niż 10 minut od maja, więc nie należało się spodziewać, że będzie łatwo. Powiedziałem sobie, że będę po prostu jechał okrążenie po okrążeniu czerpiąc zwyczajnie radość jazdy w grupie z najlepszymi zawodnikami na świecie. Nie było to jednak relaksujące w żadnym momencie i doprowadzało mnie do wściekłości obserwowanie w jak nieczysty sposób jechała banda głupich zawodników. Nie znajduję dla tego faktu innych słów, więc wybaczcie, jeśli Was obrażają. Nie wierzyłem oczom obserwując bandę zawodników ścigających się o 60-te miejsce NA PIERWSZYM OKRĄŻENIU????? Byli bardzo bezpośredni w użyciu pięści… Odpychali od siebie zawodników, o których nawet nie musieli się martwić. Widziałem nawet jednego takiego, który odepchnął kolegę z RPA dwiema rękami?????
To prowadzi mnie do kwestii sędziowania na tych mistrzostwach. Nie jestem pewien czy sędziom udzielono wszelkiej pomocy, aby mogli podejmować dobre decyzje i czy zostali prawidłowo przeszkoleni, ale jedna kwestia jest pewna; to były najbrudniejsze wyścigi jakie widziałem od bardzo długiego czasu! Niektórzy seniorzy pchali dwiema rękami i stopami przez 70 okrążeń z 75, które były do pokonania… Niektórzy byli wypychani z toru, inni nie byli w stanie wyprzedzić, więc decydowali się na wypychanie zawodnika jadącego przed nimi, wszystko to BEZKARNE… Powinniśmy oczyści nasz sport od wewnątrz i tu czas zacząć od samych siebie na pierwszym miejscu. Trzymajcie ręce z dala od innych zawodników i starajcie się ich przechytrzyć i zwyczajnie bądźcie szybsi. Finał 500m seniorów na ulicy jest tego chyba dobrym przykładem. Munoz nauczył chłopców jak jeździć i wygrywać w czysty sposób!
[...]
Czasem niektórych ponosi....
Trochę "stary kotlet" ale przyznam się,że widziałem to po raz pierwszy.W 1.33" filmu dość nietypowe gratulacje dla zwycięzcy :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=FD3zWnUM ... re=related
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: WFH » pt października 02, 2009 6:58

witomazur pisze:Czasem niektórych ponosi....
Trochę "stary kotlet" ale przyznam się,że widziałem to po raz pierwszy.W 1.33" filmu dość nietypowe gratulacje dla zwycięzcy :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=FD3zWnUM ... re=related
Witek
To jest właśnie ten słynny film, o którym Ci kiedyś opowiadałem :D
Byłem świadkiem tego wydarzenia na żywo i naprawde niewiele brakowało wtedy do wielkiej awantury, bo ludzie zaczeli skakać z trybun, żeby się dołączyć :)
A tak w ogóle to zwycięzca jest obecnie Prezesem Wenezuelskiej Federacji Wrotkarskiej, a atakujący to syn Billa Begga - Wayne.

Marta47
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 102
Rejestracja: pn sierpnia 07, 2006 5:26

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: Marta47 » wt października 13, 2009 8:49


Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Świata we Wrotkarstwie Szybkim 2009

Post autor: WFH » śr października 14, 2009 10:04

Fotek jest więcej, ale właściciele nie bardzo chca się nimi dzielić :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Świata oraz Puchar Świata WIC - historia, dyskusje, wyniki, zdjęcia.”