Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Gdańsk Maraton Solidarności historia pięciu edycji od 2004 r. do 2008 r. Wyniki, zdjęcia, komentarze.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Ariel » śr marca 19, 2008 3:07

Pewnie tak.

A wracając do MS, to oprócz problemów z trasą są jeszcze problemy z prawidłowymi czasami rolkarzy mężczyzn na stronie wyników XIII MS. Są minuty, sekundy i dziesiąte części sekundy, brakuje godzin. Parę miesięcy temu napisałem do nich maila, ale nic się nie zmieniło.
Miłość wzrasta poprzez miłość

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: WOJTEK45 » śr marca 19, 2008 9:29

Ta dyskusja na temat trasy przypomina mi trochę sytuację która towarzyszy Olimpiadzie w Pekinie w kontekście okupacji Tybetu.
Czy ignorować i nie przyjeżdzać czy też przyjechać i dać na forum publicznym wyraz niezadowolenia z tego co się dzieje?
Póki co wygrywa opcja druga ; przyjechać i okazać swe poglądy w danej sprawie.
I w tym przypadku, wedlug mnie winno być tak samo. Ukrywanie się i odgrażanie na Forum nikogo niczego nie nauczy a organizatorów Maratonu w Gdańsku w szczególności.
A publiczne zorganizowane i przygotowane wyrażenie swego niezadowolenia może przynieść efekt.
Nie popieram jazdy po kartoflisku ale bojkot imprezy jest najgorszym z możliwych rozwiązań.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: WFH » śr marca 19, 2008 10:18

WOJTEK45 pisze:Ta dyskusja na temat trasy przypomina mi trochę sytuację która towarzyszy Olimpiadzie w Pekinie w kontekście okupacji Tybetu.
Czy ignorować i nie przyjeżdzać czy też przyjechać i dać na forum publicznym wyraz niezadowolenia z tego co się dzieje?
Póki co wygrywa opcja druga ; przyjechać i okazać swe poglądy w danej sprawie.
I w tym przypadku, wedlug mnie winno być tak samo. Ukrywanie się i odgrażanie na Forum nikogo niczego nie nauczy a organizatorów Maratonu w Gdańsku w szczególności.
A publiczne zorganizowane i przygotowane wyrażenie swego niezadowolenia może przynieść efekt.
Nie popieram jazdy po kartoflisku ale bojkot imprezy jest najgorszym z możliwych rozwiązań.
Popieram w 100%

Awatar użytkownika
Marcus2902
Czterokółkowiec
Posty: 93
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 11:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Marcus2902 » czw marca 20, 2008 7:23

To może idąc tym tokiem myślenia przygotyjmy petycję którą po podpisaniu przez wszystkich startujacych w MS przekażemy oficjalnie organizatorom na starcie lub mecie
Jura Skating Częstochowa
Obrazek

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: WOJTEK45 » czw marca 20, 2008 7:37

Jutro Twistery w Gdańsku mają "spotkanie robocze" i pewnie ten temat też poruszymy. Postaramy się stworzyć cos na kształt"odezwy do organizatorów maratonów dla wrotkarzy" aby zakładając uczestnictwo wrotkarzy w maratonach i tym samym tworząc trasy brali pod uwagę również nasz interes.
Z drugiej strony istnieje instytucja która w swych założeniach statutowych ma wpisane promowanie wrotkarstwa w Polsce i nic w tym temacie nie robi. Jest to PZWS. To osoby tam działające winny nadać odpowiedniej rangi każdemu maratonowi z udziałem wrotkarzy. Ale tak nie jest i z tego powodu warto "zewrzeć szyki" i dokonać w dniu 10 maja odpowiednich zmian w Związku.
My tworząć takie odezwy cały czas będziemy tylko grupą zapaleńców którzy chcą się ścigać .
Postaramy się coś stworzyć a potem zastanowimy się jak nadać "takiemu czemuś" czytaj petycji/odezwie odpowiedniej rangi.
Podpowiedzcie jak to widzicie ; czy podpisy związków i stowarzyszeń sportowych czy indywiudualne podpisy czy jakoś inaczej ?????

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Piotr B » czw marca 20, 2008 7:57

Hm, ale zdaje mi się, że odezwy do organizatorów przyniosły juz skutek ale dokładnie odwrotny - patrz na imprezy które odbywały się w Łódzi, Poznaniu i ostatnio Toruniu. Poprostu uświadamiają im zagrożenia jakie czekają na rolkarzy i wówczas łatwiej jest im bardzo grzecznie przeprosić i podziekować, niż wprowadzić zmiany w trasie biegu, lub np. załatać wszystkie dziury na trasie.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: zico » czw marca 20, 2008 8:03

Piotr B pisze: Poprostu uświadamiają im zagrożenia jakie czekają na rolkarzy i wówczas łatwiej jest im bardzo grzecznie przeprosić i podziekować, niż wprowadzić zmiany w trasie biegu, lub np. załatać wszystkie dziury na trasie.
Albo ktoś nam robi podkop :roll:
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
dzosef
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 183
Rejestracja: sob sierpnia 13, 2005 10:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Zoppot
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: dzosef » czw marca 20, 2008 11:07

Załączone fotki pokazują w sumie najgorsze miejsca przejazdu ale myślę, że nie ma powodu do paniki i odmowy startu, jak ktoś nie chce wystartować to nie i zapewniam Was, że organizatora to interesuje tyle co zeszłoroczny snieg! Wiem, bo byłem u nich niejednokrotnie i oświadczam, że beton to za mało powiedziane - to jest żel-beton z dodatkiem karbonu :) ;)
Po prostu trasa jest taka, a nie inna, jak ktoś słusznie zauważył są to typowo polskie warunki i już. Jak ktoś oczekuje ideału, to niech jedzie do Berlina albo Spreewald.
Zresztą Moi Drodzy, nie przesadzajmy - 50metrów bruku jeszcze nikogo życia nie pozbawiły, a finisz na Długiej... jakoś w poprzednich latach jechalismy w drugą stronę i nikt nie narzekał. Uważam, że trasa jest lepsza i szybsza niż w zeszłych latach, a sam maraton (nie wspominając o organizatorach) całkiem fajną imprezą i drugą pod względem frekwencji w kraju.

Awatar użytkownika
PiotrekSkater
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 119
Rejestracja: pn października 30, 2006 2:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: PiotrekSkater » wt kwietnia 15, 2008 5:43

bayya pisze:Damy radę :D :D :D i tak jest pewnie lepiej niż w Toruniu :lol: :lol: :lol:
wszędzie jest lepiej niż bylo w Toruniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: romanwrotkarz » ndz maja 04, 2008 10:25

dzosef pisze:Załączone fotki pokazują w sumie najgorsze miejsca przejazdu ale myślę, że nie ma powodu do paniki i odmowy startu, jak ktoś nie chce wystartować to nie i zapewniam Was, że organizatora to interesuje tyle co zeszłoroczny snieg! Wiem, bo byłem u nich niejednokrotnie i oświadczam, że beton to za mało powiedziane - to jest żel-beton z dodatkiem karbonu :) ;)
Po prostu trasa jest taka, a nie inna, jak ktoś słusznie zauważył są to typowo polskie warunki i już. Jak ktoś oczekuje ideału, to niech jedzie do Berlina albo Spreewald.
Zresztą Moi Drodzy, nie przesadzajmy - 50metrów bruku jeszcze nikogo życia nie pozbawiły, a finisz na Długiej... jakoś w poprzednich latach jechalismy w drugą stronę i nikt nie narzekał. Uważam, że trasa jest lepsza i szybsza niż w zeszłych latach, a sam maraton (nie wspominając o organizatorach) całkiem fajną imprezą i drugą pod względem frekwencji w kraju.
W maratonie Solidarności jechałem tylko raz, w 2006 roku. WIdzę, że poza kierunkiem jazdy nic się znie zmieniło. Suma odcinków po bruku i tym podobnym świństwie wynosi według mojego smutnego doświadczenia nie 50 metrów a 1500 metrów :twisted: . To duża różnica. Spacerowo i rekreacyjnie da sie to przejechać. Ale kiedy jedzie sie na czas i walczy o wynik i jak najlepsze miesce, to już co innego. Po prostu na tych odcinkach traci się nie sekundy, ale minuty a tym samym kilkanaście a nawet kikadziesiąt miejsc. Co do organizatora maratonu biegowego, faktycznie nie musi on dbac o dobrą trasę dla rolkarzy. Dlatego mam inną sugestię. Olać go i zrobić trasę dla rolkarzy całkowicie bezpieczną, omijającą wszelkie kostki, bruki, itp, a już na pewno Długi Targ. Bo inaczej wyścig rolkarzy bedzie do bani. A swoją drogą dlaczego rolkarze Trójmiejscy nie chcą zrobić nad morzem porządnego maratonu na dobrej i bezpiecznej trasie? Z tego co wiem, to w Gdyni na Babich Dołach jest kilka kilometrów dobrego asfaltu. Można tam zrobić maraton, kilka pętli da 42 kilometry z okładem. Ruszcie się i zróbcie coś swojego a nie tylko CZEKAJCIE na doczepkę. :bom:
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Marek » ndz maja 04, 2008 10:34

romanwrotkarz pisze:
dzosef pisze:Załączone fotki pokazują w sumie najgorsze miejsca przejazdu ale myślę, że nie ma powodu do paniki i odmowy startu, jak ktoś nie chce wystartować to nie i zapewniam Was, że organizatora to interesuje tyle co zeszłoroczny snieg! Wiem, bo byłem u nich niejednokrotnie i oświadczam, że beton to za mało powiedziane - to jest żel-beton z dodatkiem karbonu :) ;)
Po prostu trasa jest taka, a nie inna, jak ktoś słusznie zauważył są to typowo polskie warunki i już. Jak ktoś oczekuje ideału, to niech jedzie do Berlina albo Spreewald.
Zresztą Moi Drodzy, nie przesadzajmy - 50metrów bruku jeszcze nikogo życia nie pozbawiły, a finisz na Długiej... jakoś w poprzednich latach jechalismy w drugą stronę i nikt nie narzekał. Uważam, że trasa jest lepsza i szybsza niż w zeszłych latach, a sam maraton (nie wspominając o organizatorach) całkiem fajną imprezą i drugą pod względem frekwencji w kraju.
W maratonie Solidarności jechałem tylko raz, w 2006 roku. WIdzę, że poza kierunkiem jazdy nic się znie zmieniło. Suma odcinków po bruku i tym podobnym świństwie wynosi według mojego smutnego doświadczenia nie 50 metrów a 1500 metrów :twisted: . To duża różnica. Spacerowo i rekreacyjnie da sie to przejechać. Ale kiedy jedzie sie na czas i walczy o wynik i jak najlepsze miesce, to już co innego. Po prostu na tych odcinkach traci się nie sekundy, ale minuty a tym samym kilkanaście a nawet kikadziesiąt miejsc. Co do organizatora maratonu biegowego, faktycznie nie musi on dbac o dobrą trasę dla rolkarzy. Dlatego mam inną sugestię. Olać go i zrobić trasę dla rolkarzy całkowicie bezpieczną, omijającą wszelkie kostki, bruki, itp, a już na pewno Długi Targ. Bo inaczej wyścig rolkarzy bedzie do bani. A swoją drogą dlaczego rolkarze Trójmiejscy nie chcą zrobić nad morzem porządnego maratonu na dobrej i bezpiecznej trasie? Z tego co wiem, to w Gdyni na Babich Dołach jest kilka kilometrów dobrego asfaltu. Można tam zrobić maraton, kilka pętli da 42 kilometry z okładem. Ruszcie się i zróbcie coś swojego a nie tylko CZEKAJCIE na doczepkę. :bom:
nie wiem czy to istotne ale pierwszy i ostatni ma taka sama trase a po za tym to ma byc medialne :twisted: :twisted: :twisted:

LTM
Ścigant 4x110mm
Posty: 356
Rejestracja: śr maja 31, 2006 9:41
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: LTM » ndz maja 04, 2008 10:51

romanwrotkarz pisze:W maratonie Solidarności jechałem tylko raz, w 2006 roku. WIdzę, że poza kierunkiem jazdy nic się znie zmieniło. Suma odcinków po bruku i tym podobnym świństwie wynosi według mojego smutnego doświadczenia nie 50 metrów a 1500 metrów :twisted: . To duża różnica. Spacerowo i rekreacyjnie da sie to przejechać. Ale kiedy jedzie sie na czas i walczy o wynik i jak najlepsze miesce, to już co innego. Po prostu na tych odcinkach traci się nie sekundy, ale minuty a tym samym kilkanaście a nawet kikadziesiąt miejsc. Co do organizatora maratonu biegowego, faktycznie nie musi on dbac o dobrą trasę dla rolkarzy. Dlatego mam inną sugestię. Olać go i zrobić trasę dla rolkarzy całkowicie bezpieczną, omijającą wszelkie kostki, bruki, itp, a już na pewno Długi Targ. Bo inaczej wyścig rolkarzy bedzie do bani. A swoją drogą dlaczego rolkarze Trójmiejscy nie chcą zrobić nad morzem porządnego maratonu na dobrej i bezpiecznej trasie? Z tego co wiem, to w Gdyni na Babich Dołach jest kilka kilometrów dobrego asfaltu. Można tam zrobić maraton, kilka pętli da 42 kilometry z okładem. Ruszcie się i zróbcie coś swojego a nie tylko CZEKAJCIE na doczepkę. :bom:

Doświadczenie rzeczywiście smutne, ja startowałem w tym Maratonie 3 razy i nie pamiętam aby było tam jakieś 1500m bruku!!

Wszyscy jadą na czas i walczą o wynik, szybko też da się przejechać, trzeba umieć.

Ruszcie się, bardzo ciekawe, z tego co czytam to właśnie się ''ruszają'', udało się załatwić np. żebyśmy startowali w Maratonie Solidarności. A czy Ty romanwrotkarz ruszyłeś się gdzieś żeby wrotkarze mogli wystartować np w Maratonie Warszawskim?? Łatwo pisać i narzekać, a samemu się nic nie robi!! :evil:

Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Mimbla » pn maja 05, 2008 1:57

romanwrotkarz pisze: Z tego co wiem, to w Gdyni na Babich Dołach jest kilka kilometrów dobrego asfaltu. Można tam zrobić maraton, kilka pętli da 42 kilometry z okładem. Ruszcie się i zróbcie coś swojego a nie tylko CZEKAJCIE na doczepkę. :bom:
Na Babich Dolach jest jedynie ścieżka rowerowa której długość wynosi 2,5 km, więc troszeczkę słabo... Maraton na którym pokonuje się jedną pętlę kilka razy nie jest dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze na nawrotach traci się sporo czasu, a po drugie – trasa jest mało atrakcyjna.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego narzekacie na trasę w Gdańsku?! Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych tras w Polsce (zaraz po Poznaniu). Owszem asfalt na Westerplatte nie jest najlepszej jakości (ale do najgorszych także nie należy)... Można przyczepić się jedynie do samej końcówki - walka na finiszu może być trudna - trochę zakrętów, wąsko i średniej jakości nawierzchnia (płyty) na Długiej... Ale z powodu słabszych ostatnich dwóch kilometrów nikt jakoś nie bojkotuje zawodów w Poznaniu (a zjazd na Maltę do bezpiecznych nie należy), nie przypominam sobie też, by tłumy narzekały na bruk na rynku w Toruniu...

Moja teoria - rolkarzowi nigdy nie dogodzisz, bo albo nawierzchnia jest nieodpowiednia albo za dużo podjazdów na trasie lub też zawodzą warunki atmosferyczne (pada, wieje...) .
Twister Trójmiasto
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Kobieta biega taniej?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: zico » pn maja 05, 2008 8:10

Trzeba jeździć! :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdańsk 2008 - drobne problemy z trasą?

Post autor: Marek » pn maja 05, 2008 8:16

Mimbla pisze:
romanwrotkarz pisze: Z tego co wiem, to w Gdyni na Babich Dołach jest kilka kilometrów dobrego asfaltu. Można tam zrobić maraton, kilka pętli da 42 kilometry z okładem. Ruszcie się i zróbcie coś swojego a nie tylko CZEKAJCIE na doczepkę. :bom:
Na Babich Dolach jest jedynie ścieżka rowerowa której długość wynosi 2,5 km, więc troszeczkę słabo... Maraton na którym pokonuje się jedną pętlę kilka razy nie jest dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze na nawrotach traci się sporo czasu, a po drugie – trasa jest mało atrakcyjna.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego narzekacie na trasę w Gdańsku?! Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych tras w Polsce (zaraz po Poznaniu). Owszem asfalt na Westerplatte nie jest najlepszej jakości (ale do najgorszych także nie należy)... Można przyczepić się jedynie do samej końcówki - walka na finiszu może być trudna - trochę zakrętów, wąsko i średniej jakości nawierzchnia (płyty) na Długiej... Ale z powodu słabszych ostatnich dwóch kilometrów nikt jakoś nie bojkotuje zawodów w Poznaniu (a zjazd na Maltę do bezpiecznych nie należy), nie przypominam sobie też, by tłumy narzekały na bruk na rynku w Toruniu...

Moja teoria - rolkarzowi nigdy nie dogodzisz, bo albo nawierzchnia jest nieodpowiednia albo za dużo podjazdów na trasie lub też zawodzą warunki atmosferyczne (pada, wieje...) .
Zgadza sie jedna z najlepszycz tras :twisted: :twisted: :twisted:
tak to jest jak sie ktos(rw) nie zna :twisted: :twisted: :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Solidarności - historia pięciu edycji od 2004 r. do 2008 r.”