Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WFH » wt września 01, 2009 11:22

piotro pisze:Może po prostu wystarczy pilnować osób walczących o medale?
Jakie to ma znaczenie, czy wiozę się na szybszym facecie, czy szybszej dziewczynie (poza tym, że to drugie jest przyjemniejsze ;) )?
Nie chcę dyskutować z celowością wprowadzania takiego przepisu. Nie znam sie na tym, a widocznie tam "na górze" jest potrzebny - skoro jest chwalony przez zainteresowanych. Ale nikt przecież nie robi badań antydopingowych dla zawodników przyjeżdżających pół godziny po zwyciężcy.
Dokładnie do tego dążyliśmy i tak jest na najwiekszych maratonach. Przepis dotyczy "elity" czyli tych walczących o czołowe lokaty.
Ostatnio zmieniony wt września 01, 2009 11:22 przez WFH, łącznie zmieniany 1 raz.

kmieto7

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: kmieto7 » wt września 01, 2009 11:29

...a ja z innej beczki :wink: Przeglądając zdjęcia różnych fotografów ujęło mnie kilka ze zdjęć i pełen profesjonalizm osób na tych zdjęciach http://maratony.net/index.php/galeria?f ... 2#category zdjęcia od 69 do 79 :lol: :lol: :lol: ale grunt to dobra zabawa a jak się jest mocnym to co tam :wink:

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Janusz » wt września 01, 2009 11:32

Czyli, że wyjąwszy pilnowanie czołówki peletonu kobiecego i męskiego, żeby nie dochodziło do mieszania się grup, cała reszta może jechać wymieszana i można to uznać w przyszłości za rozwiązanie powszechnie akceptowane?
Czy ktoś ma coś przeciwko?

Awatar użytkownika
Domino
Posty: 14
Rejestracja: pt stycznia 04, 2008 1:29
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Domino » wt września 01, 2009 11:47

Witam
oto następne zdjęcia:
http://picasaweb.google.com/DominikZapo ... iowy_2009#
Pozdrawiam
Prawdziwa siła techniki się nie boi

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WFH » wt września 01, 2009 12:08

kmieto7 pisze:...a ja z innej beczki :wink: Przeglądając zdjęcia różnych fotografów ujęło mnie kilka ze zdjęć i pełen profesjonalizm osób na tych zdjęciach http://maratony.net/index.php/galeria?f ... 2#category zdjęcia od 69 do 79 :lol: :lol: :lol: ale grunt to dobra zabawa a jak się jest mocnym to co tam :wink:
Bo fantazja, fantazaja...

kasia_s
Posty: 7
Rejestracja: śr grudnia 13, 2006 7:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: kasia_s » wt września 01, 2009 12:19

Kolejne zdjęcia, tym razem głównie z zawodów dziecięcych:
http://picasaweb.google.pl/kasiasud/200 ... iowyGdansk

Marta47
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 102
Rejestracja: pn sierpnia 07, 2006 5:26

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Marta47 » wt września 01, 2009 5:35

WOJTEK45 pisze:aby już całkowicie wyeliminować :
możliwość wspólnej jazdy kobitki i faceta
możliwość robienia sobie wspólnych zdjęć na trasie ( czego do końca nie kumam bo to fajnie mieć takie zdjęcia)
możliwość "wożenia się" i wspólnego finiszowania
możliwość innych nieokreślonych powyżej możliwości
wróćmy do modyfikacji tego co bylo w Gdańsku ( osobno kobitki) o pomysł jednego z forumowiczów.
Nie dość że startuja w osobnych grupach to jeszcze w przeciwne strony.
Wtedy to nawet sędziowie nie będą potrzebni. Jedyna wątpliwość która na gorąco powstaje to jak to będzie z pomiarem czasu: komuś będzie biegł do przodu a komuś do tyłu.
Ale i na to jest sposób- dwa powtórzenia i suma czasów na "plus" i na " minus". `
Wtedy czasy będą porównywalne i już nikt nikomu nic nie zarzuci w odniesieniu do wspólnej jazdy.
No chyba że pewna pani której imienia używać nie będę gdyż magazyn nagród I Maratonu Sierpniowego jest już pusty
Czyżbyś mówił o mnie???
Już mówiłam, że nie chcę się nikogo czepiać, ale po prostu chciałam zwrócić uwagę na zachowanie jednej dziewczyny i to tyle. A może dzięki jeździe w tej męskiej grupie dogoniła dziewczyny ze swojej kategorii a następnie wygrała z nimi na finiszu? Czy wtedy byłoby to uczciwe? Uważam bowiem że skoro wszystkich obowiązywał ten sam regulamin to wszyscy powinni go przestrzegać- ja mimo wielu okazji za żadnym facetem w żadnym momencie się nie woziłam i mam czyste sumienie. Być może dobrym pomysłem i nie sprawiającym jakichś większych problemów organizacyjnych byłoby podzielenie zawodników na 3 sektory: osobno mężczyzn i kobiet walczących o zwycięstwo oraz trzeci sektor rekreacyjny, gdzie każdy mógłby jeździć z każdym. Jak potem odróżnić jednych od drugich? Dodatkowy kolor opasek na rękę załatwiłby sprawę. Tyle w temacie.
Ogólnie zawody super zorganizowane- w tym miejscu pragnę podziękować m.in. Twisterowi za wielki trud włożony w organizację tego wyścigu, który zaowocował naprawdę wyśmienitą imprezą :)
Pragnę też złożyć gratulacje Monice za zajęcie 3-ego miejsca wśród seniorek. Utrzymać się w grupie z Olą i Pauliną to niezły wyczyn :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WFH » wt września 01, 2009 6:37

Marta47 pisze: Być może dobrym pomysłem i nie sprawiającym jakichś większych problemów organizacyjnych byłoby podzielenie zawodników na 3 sektory: osobno mężczyzn i kobiet walczących o zwycięstwo oraz trzeci sektor rekreacyjny, gdzie każdy mógłby jeździć z każdym. Jak potem odróżnić jednych od drugich? Dodatkowy kolor opasek na rękę załatwiłby sprawę.
Była taka propozycja, ale wywołała baaaaaaaaaaaaaaardzo dużo kontrowersji. Nie jest łatwo wszystkim dogodzić, ale będziemy dokładać wszelkich starań, żeby dopracowywać i udoskonalać regulamin.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Toudi » wt września 01, 2009 6:57

Dyskutując o tym, temat się utrwala w głowie i pewnie z czasem wśród samych zawodników i zawodniczek będzie pojawiać się więcej świadomości płciowej, jeśli mogę się tak wyrazić.
Może to zajmie rok a może więcej ale w końcu dojdziemy do punktu, gdzie wspólna jazda będzie niemile widziana.

Z drugiej strony, to te 3 minuty różnicy czasu w starcie nie wystarczają?
Przecież ta dziewczyna dogoniła nas razem z resztą swojej damskiej grupy. Zatem bezsprzecznie jechała od nas szybciej. Jeśli na fotkach nie ma reszty jej grupy, to pewnie ta grupa albo odjechała albo nie ma jej na zdjęciu. Jeśli odjechała a ona edna została, to problemu chyba n ie ma, a jeśli nie odjechała, tylko nie widać na zdjęciu, to znaczy, że dziewczyny nie mogą nam uciec albo wszystkie z tej grupy w taki sam sposób korzystają z niedozwolonej pomocy (pamiętajmy, że pomocy niskiej jakości), więc wciąż równowaga pomiędzy dziewczynami jest zachowana.


Można zabraniać łączenia się, wożenia, bicia, popychania ale pewnie nikt nie będzie chciał opłacać dodatkowych sędziów, którzy mieliby pilnować purytańskich zasad i rozpatrywać 30 protestów po każdym wyścigu, z których największy nie jest w stanie zebrać400 uczestników w 40 milionowym kraju.

Myślę, że ustanawianie różnicy w starcie kobiet i mężczyzn jest optymalnym i prostym rozwiązaniem.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WFH » wt września 01, 2009 7:17

Toudi pisze:Dyskutując o tym, temat się utrwala w głowie i pewnie z czasem wśród samych zawodników i zawodniczek będzie pojawiać się więcej świadomości płciowej, jeśli mogę się tak wyrazić.
Może to zajmie rok a może więcej ale w końcu dojdziemy do punktu, gdzie wspólna jazda będzie niemile widziana.

Z drugiej strony, to te 3 minuty różnicy czasu w starcie nie wystarczają?
Przecież ta dziewczyna dogoniła nas razem z resztą swojej damskiej grupy. Zatem bezsprzecznie jechała od nas szybciej. Jeśli na fotkach nie ma reszty jej grupy, to pewnie ta grupa albo odjechała albo nie ma jej na zdjęciu. Jeśli odjechała a ona edna została, to problemu chyba n ie ma, a jeśli nie odjechała, tylko nie widać na zdjęciu, to znaczy, że dziewczyny nie mogą nam uciec albo wszystkie z tej grupy w taki sam sposób korzystają z niedozwolonej pomocy (pamiętajmy, że pomocy niskiej jakości), więc wciąż równowaga pomiędzy dziewczynami jest zachowana.


Można zabraniać łączenia się, wożenia, bicia, popychania ale pewnie nikt nie będzie chciał opłacać dodatkowych sędziów, którzy mieliby pilnować purytańskich zasad i rozpatrywać 30 protestów po każdym wyścigu, z których największy nie jest w stanie zebrać400 uczestników w 40 milionowym kraju.

Myślę, że ustanawianie różnicy w starcie kobiet i mężczyzn jest optymalnym i prostym rozwiązaniem.
Bardzo dobrze napisane, gadzam się w 100%

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: piotro » wt września 01, 2009 7:29

Własciwie to nie rozumiem po co ta cała czołówka wlecze się na te maratony. Tylko kwasu zawsze narobią.

Ponieważ jedyne co jest dla nich istotne, to udowodnić sobie nawzajem które jest najlepsze i najpiękniejsze i nie potrzebują do tego reszty maluczkich, to może zamknąć ich na jakimś torze i niech sobie ustalają te wszystkie "zasrady etyki" Łatwiej im będzie to zrobić w te 20 osób (dzeisięciu facetów, dziesięć kobiet), ich wyścigi będą bardzie widowiskowe, a cała reszta będzie mogłą się spokojnie bawić bez jakiś durnych opasek i podziałów. :twisted:
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WOJTEK45 » wt września 01, 2009 7:31

Marta47 pisze:Czyżbyś mówił o mnie??
Ależ skąd. Myślałem i pisałem o pani której imienia nie wypowiem ale podpowiem że zaczyna się na literę alfabetu znajdującą się pomiędzy "G" i "J"

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: piotro » wt września 01, 2009 7:44

WOJTEK45 pisze:
Marta47 pisze:Czyżbyś mówił o mnie??
Ależ skąd. Myślałem i pisałem o pani której imienia nie wypowiem ale podpowiem że zaczyna się na literę alfabetu znajdującą się pomiędzy "G" i "J"
O, pewnie jej nazwisko też zmieści się między tymi literami :)
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: WOJTEK45 » wt września 01, 2009 8:20

piotro pisze:
WOJTEK45 pisze:
Marta47 pisze:Czyżbyś mówił o mnie??
Ależ skąd. Myślałem i pisałem o pani której imienia nie wypowiem ale podpowiem że zaczyna się na literę alfabetu znajdującą się pomiędzy "G" i "J"
O, pewnie jej nazwisko też zmieści się między tymi literami :)
no , no bystrzachy są między nami..... :eye:

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Maraton Sierpniowy 2009 -Wyniki, zdjecia,wrażenia:)

Post autor: Toudi » wt września 01, 2009 8:53

Pobite gary. Byłem offline i nie miałem szansy uczestniczyć!

Przed ogłoszeniem konkursu trzeba jasno ustalić zasady, ogłosić regulamin a nie już w trakcie albo - jak teraz - poinformować po konkursie, że się odbył.

Toć o tym dyskutujemy już drugi dzień.

Ktoś się tu wreszcie nauczy???
No sorki ale daleko tak nie ujedziemy.

W dodatku, kolego W. obiecałeś mi wstawić mnie w jakieś ładne miejsce w tabeli wyników a ja nie dość, że nie mam dobrego miejsca, to w ogóle żadnego nie mam.

Od wczoraj lecą odsetki ustawowe i za parę dni się tego uzbiera tyle, że będziesz musiał poprosić Diego, żeby mi kasę zwrócił. I ten wieniec z głowy też.

To tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony wt września 01, 2009 9:01 przez Toudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”