Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Mistrzostwa Polski, Grand Prix Polski oraz Puchar Polski - historia, wyniki, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Post autor: WFH » pn czerwca 13, 2011 8:01


Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Post autor: zico » pn czerwca 13, 2011 10:34

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Post autor: WFH » pn czerwca 13, 2011 10:43

Jeszcze jest w nich kilka błędów, ale myślę, że jutro już wszystko będzie poprawione.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Post autor: zico » pn czerwca 13, 2011 10:53

WFH pisze:Jeszcze jest w nich kilka błędów, ale myślę, że jutro już wszystko będzie poprawione.
To jest i tak pikuś w stosunku do całej imprezy. Wszystko dopięte na ostatni guzik, po prostu REWELACJA.
Na kolejnych trzeba obowiązkowo być!

:)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
mb.cracow
Posty: 11
Rejestracja: sob października 25, 2008 6:54
Moje rolki: Schankel Edge
Jeżdżę od: 07 sie 2007
Lokalizacja: Kraków

Re: Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Post autor: mb.cracow » wt czerwca 14, 2011 9:50


Awatar użytkownika
romanwrotkarz
Ścigant 4x110mm
Posty: 366
Rejestracja: pt września 08, 2006 9:33
Jeżdżę od: 25 gru 1959
Lokalizacja: Ząbki
Kontakt:

Re: Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Post autor: romanwrotkarz » wt czerwca 14, 2011 10:41

Po imprezie w Buczyńcu, to prawdziwy szok. Zupełnie inny kosmos. Wspaniała atmosfera, perfekcyjna organizacja. Można cała imprezę pokazywać jako wzorzec organizacji. Pewnie dałoby się jeszcze dołożyć jakieś elementy uatrakcyjniające. Przydałoby się dobre nagłośnienie przed imprezą w mediach sportowych, jakaś mała trybuna dla kibiców, lekkie zadaszenie namiotowe toru. Tor jest trudny technicznie. Jednak najlepiej radziły sobie na nim młode roczniki. Przydałoby się w Polsce dużo takich torów, może mniej gładkich i z wygodniejszymi wirażami, a konkurencja by jeszcze bardziej wzrosła. Szkoda, że część dobrych zawodników poszło na łatwiznę i wystartowali w innych zawodach o pietruszkę lub w ogóle odpoczywali.
Były dobrze zaopatrzone stoiska ze sprzętem do jazdy szybkiej. Świetna spikerka prowadzącego zawody sędziego z Tomaszowa Lubelskiego
Cieszy liczny udział w kategoriach dziecięcych, w niektórych 41 osób startujących jednej płci. Rośnie szybko stawka Mastersów. Było ich aż 15tu, ale sami panowie, połowa z Krakowa. Może w przyszłym roku wystartują na torze Panie Masterki ! :D Można było posłuchać hymnów ekip zagranicznych i obejrzeć sztafety w składzie międzynarodowym.. Chociaż zawody w oba dni trwały od godz 10 do 19.30, to cały czas coś się działo, nikt się nie nudził i czas mijał szybko :bom:
Gratulacje dla ekipy organizatorów, sędziów, wszystkich startujących i podziękowania dla kibiców !!!!!
3 kółkowiec 100mm
http://www.lyzwyszybkie.republika.pl
Łyżwiarz - rolkarz

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Post autor: WFH » śr czerwca 15, 2011 9:53

romanwrotkarz pisze: Przydałoby się dobre nagłośnienie przed imprezą w mediach sportowych, jakaś mała trybuna dla kibiców, lekkie zadaszenie namiotowe toru. Tor jest trudny technicznie. Jednak najlepiej radziły sobie na nim młode roczniki. Przydałoby się w Polsce dużo takich torów, może mniej gładkich i z wygodniejszymi wirażami, a konkurencja by jeszcze bardziej wzrosła.
Niestety wymienione punkty tj. naglośnienie w mediach, trybuna czy zadaszeni sa na chwile obecną ciężkie do zrealizowania, chociaż są czynione kroki, aby i pod tym względem bylo lepiej. Co do gladkości to są i plusy takiej nawierzchni - najbardziej widoczne po upadkach :) A "wygodniejsze wiraże"? Nie bardzo amm pomysl jakie moglyby być :D

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Post autor: Herb » śr czerwca 15, 2011 2:29

A i trzeba zwrócić uwagę że tor w Słomczynie jest i tak dość "uglowy" dla zawodników bo teraz na świecie buduje się tory z nawierzchnią pochyłą na całej długości. No i zawodnicy powiadają, że na ten tor nie sprawdzają się koła robione na tor ;) więc jest on unikalny i można zobaczyć setupy zupełnie inne niż te typowo "torowe".

Co prawda nie byłem na mistrzostwach, ale byłem na zawodach na przełomie kwietnia/maja i muszę powiedzieć że tor mnie urzekł, pierwszy raz poczułem "to coś" co ma tylko speedskating (no i stąd postanowienie by sobie sprawić rolki "szybkie"), emocje i widowiskowość są nieporównywalnie większe niż na maratonach. Kto nigdy tam nie był, niech żałuje, a kto wybiera zamiast takich imprez, z udziałem czołówki, lokalne maratony o pietruszkę, niech zmieni priorytety :D (co nie znaczy że zawody lokalne są niepotrzebne - przeciwnie - ale ustalanie terminów tak by się pokrywały z MP to głupota organizatorów).
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Post autor: Toudi » śr czerwca 15, 2011 5:08

Herb pisze: a kto wybiera zamiast takich imprez, z udziałem czołówki, lokalne maratony o pietruszkę, niech zmieni priorytety :D (co nie znaczy że zawody lokalne są niepotrzebne - przeciwnie - ale ustalanie terminów tak by się pokrywały z MP to głupota organizatorów).
Część, którą pozwoliłem sobie podkreślić, to chyba jednak trochę za dużo powiedziane. Lokalne maratony o pietruszkę być może nie są tak widowiskowe ale mają swoją atmosferę.
Terminy są często "tradycyjne", więc elastyczność w ustalaniu ich terminów jest ograniczona ale rzeczywiście lepiej, żeby terminy zawodów ze sobą nie kolidowały.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Post autor: zico » śr czerwca 15, 2011 5:58

Dokładnie tj. Toudi napisał - nie da się z góry tego określić, terminy wypadają jak mogą i naprawdę bardzo trudno się dostosować.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Torowe MP - Słomczyn 11-12.06.2011

Post autor: WFH » śr czerwca 15, 2011 8:48

Herb pisze:A i trzeba zwrócić uwagę że tor w Słomczynie jest i tak dość "uglowy" dla zawodników bo teraz na świecie buduje się tory z nawierzchnią pochyłą na całej długości. No i zawodnicy powiadają, że na ten tor nie sprawdzają się koła robione na tor ;) więc jest on unikalny i można zobaczyć setupy zupełnie inne niż te typowo "torowe".

Co prawda nie byłem na mistrzostwach, ale byłem na zawodach na przełomie kwietnia/maja i muszę powiedzieć że tor mnie urzekł, pierwszy raz poczułem "to coś" co ma tylko speedskating (no i stąd postanowienie by sobie sprawić rolki "szybkie"), emocje i widowiskowość są nieporównywalnie większe niż na maratonach. Kto nigdy tam nie był, niech żałuje, a kto wybiera zamiast takich imprez, z udziałem czołówki, lokalne maratony o pietruszkę, niech zmieni priorytety :D (co nie znaczy że zawody lokalne są niepotrzebne - przeciwnie - ale ustalanie terminów tak by się pokrywały z MP to głupota organizatorów).
Tory pochyłe na całej długości? Chyba chodzi tylko o łuki, bo skosu na prostej sobie nie wyobrażam :D
Co do kółek to faktycznie trudno je dobrać, ale coś tam się znajdzie. Generalnie koła na tor są robione na standardowe tory czyli są zbliżone do nawierzchni asfaltowych. Że na mistrzostwach nie byłeś to żałuj, bo były zdecydowanie lepsze od zawodów majowych i to pod każdym względem.
A co do kalendarza imprez to mam nadzieję, że kiedyś dojdziemy do tego, że nikt nie będzie organizował zawodów w terminach mistrzostw i nie będzie problemu :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mistrzostwa Polski, Grand Prix Polski oraz Puchar Polski - historia, wyniki, galerie.”