Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Kraków Cracovia Maraton - historia od 2006 r. oraz najświeższe informacje

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
roxan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 155
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 9:08
Moje rolki: Powerslide Vision
Jeżdżę od: 17 maja 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: roxan » śr kwietnia 29, 2009 11:11

Toudi pisze:I często ta dyskusja dotyczy wożenia dziewczyn.

No coś takiego w niektórych z nas, samców jest, że poświęcimy wynik, żeby przewieźć koleżankę.

No a te złe kobiety to wykorzystują. :?
...o czym Wy mówicie, jakie złe kobiety? Choć minął już prawie rok, to mam jeszcze świeżo w pamięci sytuację na trasie Maratonu Solidarności 2008, gdzie w bardzo licznej grupie jaka się uformowała gdzieś na dziesiątym , dwunastym kilometrze prym wiodły i ciągnęły bardzo mocno całą grupę, dwie "złe kobiety" właśnie. Jedna z Jasła druga z Torunia, a zmiany im dawało ledwie kilku panów. Wiem, bo przyznaję się bez bicia, sam się wiozłem w tej grupie i się dowiozłem jak na razie na życiówkę. Już w Poznaniu w tym, że samym roku, gdzie czułem się zdecydowanie mocniej, to mnie się udało pociągnąć zwłaszcza na ostatnich kilometrach dość mocno swoją grupę. Dlatego wydaje mi się, że zamiast naskakiwać na siebie wzajemnie, lepiej współpracować, a każdy indywidualnie chyba wie i czuje na co go stać danego dnia. Poza tym, życie bez kobiet, również na trasie, to chyba nie to o co nam chodzi panowie. Pozdrawiam obie płcie i jeszcze prośba do adminów o wyodrębnienie tematu wożenia, jeśli to możliwe.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Toudi » śr kwietnia 29, 2009 11:27

Przepraszam.
Nie wiedziałem, że taką burzę wywołam.
Przytoczyłem kilka nieskładnych myśli, żeby zwrócić uwagę, że problem ma wiele warstw i nie warto chyba tej dyskusji rozwijać, bo każdy ma swój system wartości, który stara się naginać, naciągać lub tylko dostosowywać do sytuacji.
Dałem kilka przykładów postrzegania maratonu, z którymi niektórzy się zgodzą a niektórzy nie (niektórzy biegacze tak właśnie uważają, jak napisałem, bo słyszałem), co jest kolejnym dowodem na to, że dyskusja doprowadzi nas do punktu wyjścia, kiedy każdy i tak zostanie przy swoim zdaniu.
W sumie to nie jestem pewien czy to źle, że w tym sporcie nie ma pieniędzy, bo dopiero mielibyśmy dyskusje, kłótnie i niesportowe zachowania na trasie i poza nią.

I przychylam się do wniosku Roxana o wyodrębnienie wątku, to się wyszumimy, nie przeszkadzając innym. :wink:
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Krzysztof » śr kwietnia 29, 2009 11:29

Darko pisze:
Krzysztof! Zdjęcie nr.37 ! to już wiem gdzie tkwi tajemnica twego sukcesu :D Taka jazda za dziewczynami powinna być zabroniona ! To jest doping!!!!Powiem więcej: to jest niesportowe zachowanie...... :lol:
Wiedziałem, że się wyda, jak widziałem tych fotoreporterów na trasie.
Na szczęście dziewczyny jechały rekreacyjnie, tak na luzie. A ja miałem poczucie, że jadę w kategorii TEAM SPEED :D
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: koziar2 » śr kwietnia 29, 2009 11:42

Toudi pisze: I wcale bym nie piętnował takich praktyk, bo jednak nie każdego stać na pokonanie całego dystansu i szkoda byłoby, żeby rezygnował tylko dlatego, że nie daje rady.
A ja wręcz przeciwnie, jeśli ktoś nie daje rady to po prostu nie startuje i przygotowuje się - jeśli mu zależy oczywiście - do kolejnej imprezy, żeby samemu przejechać/przebiec itd. to tak jakby ktoś biegł i wsiadł komuś do samochodu w połowie trasy bo już nie wytrzymuje.

W tego typu imprezach chyba właśnie chodzi o pokonywanie własnych słabości, odpowiednie przygotowanie i satysfakcję z ukończonego biegu a nie o to, żeby cieszyć się, że Cię ktoś przeciągnął przez większość trasy i, że się dostało medal.

poza tym co to za satysfakcja... Ale myślę, że nie powstrzymamy takich praktyk. Znam ludzi, którzy rok temu nieświadomie skrócili sobie maraton w Krakowie o ostatnie kółko naokoło Błoń i czuli się z tym źle, pomimo, że zrobili to nieświadomie.

IMHO Jestem w stanie zrozumieć tylko i wyłącznie przypadek, w którym osoba ciągniona jedzie bez numeru, bez klasyfikacji, dla towarzystwa i nie chwali się później że maraton przejechała.

kasia_s
Posty: 7
Rejestracja: śr grudnia 13, 2006 7:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: kasia_s » czw kwietnia 30, 2009 11:02

Witam,
pod poniższym adresem fotorelacja z maratonu i zdjęcia grupowe uczestników sobotniego "slalomu" ulicami Starego Miasta - było super :D
http://picasaweb.google.com/kasiasud/20 ... iaMaraton#

Pozdrawiam,
Kasia

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: piotro » czw kwietnia 30, 2009 2:01

michał1990 pisze:Po maratonie w Poznaniu była spora dyskusja o Kodeksie etycznym rolkarzy.
O! Mój ulubiony temat! :mrgreen:
Ciekawe co to za robal, co tak zażarcie siedzi w niektórych ludziach...
Frustracja?
Konieczność bycia ciut lepszym od kogokolwiek lub czegokolwiek?
Konieczność posiadania swojej prywatnej, chociaż obiektywnej i słusznej racji, której wprawdzie nie sa w stanie wykazać na maratonie, ale koniecznie muszą ją mieć?
Przypuszczam, że uczestnicy takich dyskucji, to Ci co w piaskownicy sypali piach innym dzieciom do oczu (z braku kamieni i szkieł z pobitych butelek), gdy Ci śmieli użyć ich łopatki i wiaderka.
Szkoda, że nie mam czasu przyjrzeć się tekstom o "niepisanych kodeksach"
To musi być jakaś strasznie zabawna pierdoła :bom:
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Piotr B » czw kwietnia 30, 2009 2:05

piotro pisze:
michał1990 pisze:Po maratonie w Poznaniu była spora dyskusja o Kodeksie etycznym rolkarzy.
O! Mój ulubiony temat! :mrgreen:
Ciekawe co to za robal, co tak zażarcie siedzi w niektórych ludziach...
Frustracja?
Konieczność bycia ciut lepszym od kogokolwiek lub czegokolwiek?
Konieczność posiadania swojej prywatnej, chociaż obiektywnej i słusznej racji, której wprawdzie nie sa w stanie wykazać na maratonie, ale koniecznie muszą ją mieć?
Przypuszczam, że uczestnicy takich dyskucji, to Ci co w piaskownicy sypali piach innym dzieciom do oczu (z braku kamieni i szkieł z pobitych butelek), gdy Ci śmieli użyć ich łopatki i wiaderka.
Szkoda, że nie mam czasu przyjrzeć się tekstom o "niepisanych kodeksach"
To musi być jakaś strasznie zabawna pierdoła :bom:
:D :D :D

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Andrzej » czw kwietnia 30, 2009 2:06

piotro pisze:
michał1990 pisze:Po maratonie w Poznaniu była spora dyskusja o Kodeksie etycznym rolkarzy.
O! Mój ulubiony temat! :mrgreen:
Ciekawe co to za robal, co tak zażarcie siedzi w niektórych ludziach...
Frustracja?
Konieczność bycia ciut lepszym od kogokolwiek lub czegokolwiek?
Konieczność posiadania swojej prywatnej, chociaż obiektywnej i słusznej racji, której wprawdzie nie sa w stanie wykazać na maratonie, ale koniecznie muszą ją mieć?
Przypuszczam, że uczestnicy takich dyskucji, to Ci co w piaskownicy sypali piach innym dzieciom do oczu (z braku kamieni i szkieł z pobitych butelek), gdy Ci śmieli użyć ich łopatki i wiaderka.
Szkoda, że nie mam czasu przyjrzeć się tekstom o "niepisanych kodeksach"
To musi być jakaś strasznie zabawna pierdoła :bom:
Uważajcie na Piotro :!: :!: :!: Jeśli chodzi o moralitety jest naprawdę dobry w te bierki. Pozdrawiam Piotrka serdecznie :)

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: mrv » czw kwietnia 30, 2009 2:39

piotro pisze: To musi być jakaś strasznie zabawna pierdoła :bom:
Jest też taka zabawna pierdoła - najczęściej przy bucie. Można ją odpiąć i dobrze się bawić

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Krzysztof » czw kwietnia 30, 2009 3:21

Wielkie podziękowania dla Kasi i Artura za fotki ze startu i mety.
Tutaj można zobaczyć fotki z przejazdu przed maratonem.
Niestety w pewnych przypadkach aparat nie popisał się mimo, ze fotograf próbował go zmusić do lepszej pracy :)
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Drzastwa
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn października 16, 2006 3:37
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: Drzastwa » czw kwietnia 30, 2009 9:00

Dzięki Krzychu za zdjęcia ... mało ale konkretne :D
http://www.polturbo.pl Turbosprężarki sprzedaż regeneracja.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: WOJTEK45 » czw kwietnia 30, 2009 9:29

piotro pisze:
michał1990 pisze:Po maratonie w Poznaniu była spora dyskusja o Kodeksie etycznym rolkarzy.
O! Mój ulubiony temat! :mrgreen:
Ciekawe co to za robal, co tak zażarcie siedzi w niektórych ludziach...
Frustracja?
Konieczność bycia ciut lepszym od kogokolwiek lub czegokolwiek?
Konieczność posiadania swojej prywatnej, chociaż obiektywnej i słusznej racji, której wprawdzie nie sa w stanie wykazać na maratonie, ale koniecznie muszą ją mieć?
Przypuszczam, że uczestnicy takich dyskucji, to Ci co w piaskownicy sypali piach innym dzieciom do oczu (z braku kamieni i szkieł z pobitych butelek), gdy Ci śmieli użyć ich łopatki i wiaderka.
Szkoda, że nie mam czasu przyjrzeć się tekstom o "niepisanych kodeksach"
To musi być jakaś strasznie zabawna pierdoła :bom:
Ja nie mogę ,ale filozof; i pomyśleć że z Trójmiasta

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: bj43 » sob maja 02, 2009 9:01

Gratulacje dla Piotra Konefała za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii wiekowej. Piotrze, jesteś wielki!
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 8:20 przez bj43, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
piotro
Ścigant 4x110mm
Posty: 368
Rejestracja: czw listopada 03, 2005 1:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: piotro » ndz maja 03, 2009 8:51

WOJTEK45 pisze: Ja nie mogę ,ale filozof; i pomyśleć że z Trójmiasta
Drogi Wojtusiu45
Uprzejmie Cię proszę, abyś zapoznawał się ze znaczeniem słów, których używasz. Jeżeli korzystanie ze słowników i wydawnictw encyklopedycznych sprawia Ci trudność podpowiadam, iż wśród Twoich znajomych jest osoba, która wytłumaczy Ci, co to trudne słowo na "f" znaczy.

Co do Twojej niemożności pogodzenia się ze współzamieszkiwaniem w jednej metropolii z osobami o odmiennych poglądach lub odmiennym sposobie wyrażania tych poglądów - bo to, jak przypuszam, usiłowałeś tak niezdarnie wyrazić - proponuję Ci unikać takiej argumentacji. Stawia Cię bowiem ona w jednym rzędzie ze stadionowymi kretynami, przekonanymi iż miejsce w którym się urodzili (a więc zespół, którego są kibicami) stanowi o ich zdecydowanej wyższości nad innymi. Przestrzegam - nie idź tą drogą Wojtusiu45.

Nie napiszę Ci, że nie życzę sobie abyś odpisywał na moje wiadomości bo, w mojej opinii, trzeba być strasznym burakiem, żeby wypowiadając się na publicznym forum próbować decydować kto ma prawo ustosunkowywać się do moich poglądów, a kto nie. Zamiast tego, pozwolę sobie zwrócić Ci uwagę, że jeżeli decydujesz się odpowiadać na cudzy tekst, to w dobrym tonie jest odnieść się do treści, z którymi się zgadzasz (lub nie zgadzasz) i najlepiej poprzeć swoją wypowiedź stosownymi argumentami. W przeciwnym bowiem wypadku nie prezentujesz niczego, poza brakami w wychowaniu. Co, jak mi się wydaje, zostało Ci już raz na tym forum wypomniane.

Miłego dnia,
Piotr
UWAGA!!! WOŻĘ SIĘ!!!

Awatar użytkownika
grgur
Ścigant 4x110mm
Posty: 381
Rejestracja: śr maja 23, 2007 12:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Kraków 2009 - opinie, zdjęcia,

Post autor: grgur » ndz maja 03, 2009 9:57

Moi drodzy po co kłótnie ,
po co wasze swary głupie,
wnet i tak zginiemy w zupie.
......................... ,
a inni uczestnicy forum
mają wasze zaszłości w ......

Wasza dyskusja nijak ma się do tematu " Kraków 2009......"

Proponuję utworzyć na forum dział " Kto komu i jak potrafi dopie.....ć ", z którego wolno będzie korzystać pod warunkiem ukończenia 18 lat i tam proszę bardzo : :twisted: :twisted: :eye: :x :rendeer: :bball: :scar: :luz: :wstyd: :banned: :scar: :safe: :elephant: :cenzura:

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kraków Cracovia Maraton - historia od 2006 r. oraz najświeższe informacje”