Jazda po ulicy

Bezpieczeństwo w jeździe na wrotkach (rolkach / rolki)
Inline skating safety

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

passa
Posty: 24
Rejestracja: pn kwietnia 15, 2013 2:42
Jeżdżę od: 14 lut 2013

Re: Jazda po ulicy

Post autor: passa » sob maja 18, 2013 5:00

W Opolu niejednokrotnie już widziałam osoby jeżdżące jezdnią całkiem ruchliwych ulic,mimo obecności chodnika.
Reakcja policji lub jej brak o tyle nie jest miarodajna,że policjanci często nie przyczepiają się do osób ewidentnie łamiących przepisy,np. jeżdżąc po chodnikach rowerami,a nawet przejeżdżających rowerem przez pasy. Czemu akurat się nie dziwię,bo dla mnie zdrowy rozsądek zawsze był ważniejszy od przepisów. Tak więc nie wiem czy w razie czego by kogoś takiego zatrzymali czy nie.

Co do rolek na jezdni - bałabym się jeździć ulicą przy normalnym ruchu samochodowym. Rolkarz jest w razie kolizji bez szans.Ale jakieś wieczorne akcje po pustych ulicach brzmią kusząco.Tym bardziej,że ulice to często jedne z nielicznych sensownych nawierzchni.
Również jako kierowca nie chciałabym być zmuszona do wymijania rolkarzy - sorry.Na drogach i tak już jest za duży ruch. Wbrew pozorom oni zajmują nawet więcej miejsca, niż rowerzyści,bo ich trajektoria ma formę jodełki.

A co do definicji kodeksowej,to rolki kryteriów pojazdu wg mnie nie wyczerpują - są jedynie butami na kółkach. Innymi słowy jest się pieszym na kółeczkach i powinno się zasuwać chodniczkiem (u nas często niewykonalne ze względu na stan chodników).

Ze ścieżek rowerowych korzystam na rolkach (jeszcze się zetknęłam z glinami w parku),ale ze świadomością,że jestem tam prawem kaduka i muszę ustąpić każdemu rowerzyście.

crom28
Czterokółkowiec
Posty: 61
Rejestracja: pn sierpnia 26, 2013 10:11
Moje rolki: RB Tempest 110
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Piła

Re: Jazda po ulicy

Post autor: crom28 » pn sierpnia 04, 2014 10:54

ja czasem korzystam z ulic, ale tylko w dzień i wybieram jedynie boczne dróżki o śladowym ruchu pojazdów. Do tego koszulka odblaskowa, taka sama kurteczka na chłodniejsze dni i jaskrawy kask. Raz jakiś wariat zmusił mnie do zjechania na pobocze, ale poza tym nie było problemów. Na przyszłość myślę dodatkowo o światełku LED.
RB Crossfire 90 --> SKIKE v07/120 --> RB Tempest 110

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bezpieczeństwo i wrotki (rolki) / Safety”