Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Poznań Maraton i półmaraton dla wrotkarzy, historia dziesięciu edycji od 2000 r. do 2009 r. Wyniki, komentarze, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Jacek.B
Ścigant 4x100mm
Posty: 290
Rejestracja: pn maja 15, 2006 9:40

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: Jacek.B » czw października 08, 2009 2:39

Ariel pisze: Nie przekona się kilkuset osób do zrobienia tego samego. Zawsze się znajdzie ktoś komu na tym nie zależy.
Uważam, że przekonywanie do bojkotu kilkuset osób już na starcie nie jest wobec nich w porządku.
Poświęca ktoś weekend na taką imprezę, może się do niej przygotowuje, a tu mówią mu, że jeżeli
pojedzie jak planował, to jest :thumbdown:
Ariel pisze:Można przed startem i na mecie pozbierać podpisy pod pismem/petycją do władz miasta. Treść jak również ilość podpisów po podliczeniu udostępnić dziennikarzom.
Można zamiast albo obok numeru przypiąć sobie jakiś grzeczny slogan, np. "NIEBEZPIECZNA TRASA - SĄ RANNI", lub - podobnie jak proponował piotro - "SŁABA TRASA - SZKODA PŁACIĆ", albo coś ostrzejszego "TRASA POSIRu JEST DO D...".
Taka forma jest moim zdaniem rozsądniejsza. Statystyki są jakie są, rolkarzy będzie nieco
mniej niż biegaczy, siłą niczego się raczej nie zdziała. No chyba, że jakiś rolkarz ma
służbowy wpływ na decydentów :mrgreen:

Żeby nie było, niezależnie od protestu ja i tak jadę wolniej, nie jestem w stanie się wyłamać :lol:

Awatar użytkownika
skobel
Posty: 12
Rejestracja: sob września 23, 2006 10:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kołobrzeg/Poznań
Kontakt:

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: skobel » czw października 08, 2009 2:53

Pierwszy raz startowałem w PM w 7 edycji i to był jeden raz kiedy miałem okazje przejechania pełnych 42 km w Poznaniu. Później tylko połowa dystansu.
Nie dają się wykazać!!!

Też tak uważam, że rolki w Poznaniu to jest kula u nogi organizatorów, pewnie nie mogą zabronić startu rolkarzy, dlatego ograniczają nam przyjemności ze startu.
- jedna pętla
- meta gdzieś w lesie
- dużo przejazdów przez tory (6)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: Krzysztof » czw października 08, 2009 4:50

Hm, trudno jest coś zorganizować na trzy dni przed imprezą, jakakolwiek by była. Myślę, że jeśli 70-80 % pojedzie "piknikowo" całym peletonem, to będzie zadowolona, że w ten "rodzinny" sposób pożegnała się z tymi zawodami.
Rolkarze są, moim zdaniem, potrzebni dla robienia frekwencji (konkurencja z Maratonem Warszawskim).
Zmiana lokalizacji mety na tydzień przed startem nie jest wyrażeniem dobrej woli organizatorów. Mówią po prostu gdzie mają kilka setek osób.
Obawiałem się, że w porównaniu do Maratonu Sierpniowego, MP będzie taką większą wiejską imprezą. Jest to dla mnie o tyle bardzo przykre, że tu mieszkam i nigdzie nie muszę wyjeżdżać, a jazda na rolkach po ulicach Poznania może sprawić wielką frajdę.

Jedno co mogę zaproponować to jazda pociągiem członkom poszczególnych klubów i sympatyków, a osoby walczące o znaczące punkty PP powinny mieć wolną rękę, czyli zasuwać ile mogą :)

Widząc stosunek organizatorów w Poznaniu to wzorem Łodzi i Gdańska nie ma co się spodziewać, że za rok rolkarze będą startować w Poznaniu. Wystarczy popatrzeć na półmaraton, gdzie rolkarze nie startują od samego początku, bo się nie da - na szczęście w tym terminie jest połówka w Berlinie, gdzie rolkarze są pełnoprawnymi uczestnikami i nie trzeba ich ukrywać w tunelach U-Bahn'u.

"Jaka piękna jest Ojczyzna nasza z lotu ptaka, aż chce się płakać, to płakać się chce" właśnie te słowa piosenki lecą w radiu w trakcie pisania tego postu.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

slaweks

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: slaweks » czw października 08, 2009 8:26

My tutaj sobie rozmawiamy w gronie kilkudziesięciu osób, ale pamiętajmy, że w zeszłym roku startowało przeszło 300 i teraz może być podobnie. Większość z tych osób w ogóle nie jest świadoma konfliktu pomiędzy organizatorem a środowiskiem i stanie na starcie w dobrej wierze ukończenia wyścigu z jak najlepszym skutkiem - dla jednych będzie to uzyskanie dobrego wyniku, a dla innych tylko ukończenie.

Nie wyobrażam sobie agitacji pro manifestacyjnej tuż przed startem, a sens takiej manifestacji widziałbym tylko wtedy, gdyby uczestniczyli w niej wszyscy i to w dobrej wierze, a nie pod naciskiem. Nie wyobrażam sobie, aby ktoś, kto zaczyna przygodę z rolkami, kto przez cały sezon przygotowywał się tylko na Poznań, aby przejechać wyścig w pięćdziesiąt parę minut, był szczęśliwy, gdy w ostatnim momencie dowie się, że ma jechać w takim tempie, jak mu każą. Uważam, że próba takiego nacisku byłaby nie fair wobec tych, którzy nie byli na to przygotowani, co więcej, uważam, że jest utopijna i nie dojdzie do skutku, więc pozostawienie tematu w obecnym stanie sieje tylko niepotrzebny zamęt, który spowoduje, że ta część uczestników, którzy śledzą wątek, aż do samego startu będzie zdezorientowana.

Dlatego apeluję - przyjedźmy do Poznania i wystartujmy tak jak zawsze, bo jeżeli Poznań Maraton naprawdę nas nie chce, to czegokolwiek byśmy nie robili, wcześniej czy później skończy się tak jak w Gdańsku i nieważne, czy damy organizatorowi powód, czy też nie.

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: Andrzej » czw października 08, 2009 8:30

Podsumowaniem tego wszystkiego niech będzie informacja dotycząca przyszłorocznego 11 Poznańskiego Maratonu uzyskana od osoby bedącej w komitecie organizacyjnym tejże imprezy: STARTU WROTKARZY NIE PRZEWIDUJEMY

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: Luzak19:57 » czw października 08, 2009 8:53

Andrzej pisze:Podsumowaniem tego wszystkiego niech będzie informacja dotycząca przyszłorocznego 11 Poznańskiego Maratonu uzyskana od osoby bedącej w komitecie organizacyjnym tejże imprezy: STARTU WROTKARZY NIE PRZEWIDUJEMY
No to odpowiedzią niech będzie: I TOBIE TEŻ :!:
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: Andrzej » czw października 08, 2009 8:58

Luzak19:57 pisze:
No to odpowiedzią niech będzie: I TOBIE TEŻ :!:
Nie rozumiem

slaweks

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: slaweks » czw października 08, 2009 9:14

Andrzej pisze:Podsumowaniem tego wszystkiego niech będzie informacja dotycząca przyszłorocznego 11 Poznańskiego Maratonu uzyskana od osoby bedącej w komitecie organizacyjnym tejże imprezy: STARTU WROTKARZY NIE PRZEWIDUJEMY
Niezależnie od tego, czy to się oficjalnie potwierdzi, czy też nie - dzięki Andrzej za wszelkie działania w imieniu naszego środowiska.

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: Luzak19:57 » czw października 08, 2009 9:21

Luzak19:57 pisze:
Andrzej pisze:Podsumowaniem tego wszystkiego niech będzie informacja dotycząca przyszłorocznego 11 Poznańskiego Maratonu uzyskana od osoby bedącej w komitecie organizacyjnym tejże imprezy: STARTU WROTKARZY NIE PRZEWIDUJEMY
No to odpowiedzią niech będzie: I TOBIE TEŻ :!:
Uściślając, chodzi o osobę "będącą w komitecie organizacyjnym tejże imprezy".
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: Piotr B » czw października 08, 2009 9:35

Andrzej pisze:Podsumowaniem tego wszystkiego niech będzie informacja dotycząca przyszłorocznego 11 Poznańskiego Maratonu uzyskana od osoby bedącej w komitecie organizacyjnym tejże imprezy: STARTU WROTKARZY NIE PRZEWIDUJEMY
no trudno:

http://www.mitteldeutscher-skating-cup. ... adtermin10

Awatar użytkownika
Ro-bin
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 05, 2008 9:30

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: Ro-bin » czw października 08, 2009 10:13

Piotr B pisze:
Andrzej pisze:Podsumowaniem tego wszystkiego niech będzie informacja dotycząca przyszłorocznego 11 Poznańskiego Maratonu uzyskana od osoby bedącej w komitecie organizacyjnym tejże imprezy: STARTU WROTKARZY NIE PRZEWIDUJEMY
no trudno:

http://www.mitteldeutscher-skating-cup. ... adtermin10

Zarejestrowałem sie tutaj na forum w ubiegłym roku ale dopiero dzisiaj piszę (kiedyś musi być ten pierwszy raz), dlatego witam!.
Czytając wcześniejsze wypowiedzi to raczej jest pewne ,że ten 10-ty maraton będzie dla nas,rolkarzy, zarazem ostatnim. Dlatego ja również jestem za protestem ale w innej formie.Wcześniej proponowane formy protestu nie wszyscy chyba zaakceptują. I mają do tego prawo. Jednak ta grupa,która zdecyduje sie na protest powinna być na tyle widoczna, by dała do myślenia organizatorom.Formy też nie można nikomu narzucać. Jeśli jednak ktoś chce, to niech to robi tak jak uważa.Gdyby jednak grupa protestujących blokowała innych rolkarzy, a tym bardziej biegaczy,którzy są najmniej winni, to najbardziej straciliby inni uczestnicy, a najmniej organizatorz.Tym bardziej gdyby doszło do jakiejś niebezpiecznej kolizji ( nie daj Boże) to orgowie wylaliby na nas wszystkie możliwe pomyje, obarczając nas tym samym za ewentualne niedociągnięcia z ich strony. Chyba nie o to nam chodzi.Dobrze byłoby zakończyć to z klasą.Ja widzę jeszcze jedną formę,która nie koliduje z regulaminem. Mam na myśli umieszczenie numeru "do góry nogami" i to w pełnej wielkości i na widocznym miejscu. Umieszczenie numeru w normalnej pozycji jest tak oczywiste,że żaden regulamin nie wspomina o innej formie. Ma być widoczny!!! Więc będzie i to nawet bardzo. Nasz protest również ma być widoczny, więc różne dziwne stroje i indywidualne pomysły chyba mile widziane.
Szkoda,że taki kultowy maraton zamyka sie dla nas. Więc chyba dalsza droga za przykładem;Małej Dylewskiej,Osiecznicy,Gdańska,Ciechowic, czy 70-ki w Krakowie. Może i Poznań odrodzi się w nowej formie?

Romek B.
Jura Skating Częstochowa

Ps. zdjęcie później

slaweks

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: slaweks » czw października 08, 2009 10:27

Zarejestrowałem sie tutaj na forum w ubiegłym roku ale dopiero dzisiaj piszę (kiedyś musi być ten pierwszy raz), dlatego witam!.
Czytając wcześniejsze wypowiedzi to raczej jest pewne ,że ten 10-ty maraton będzie dla nas,rolkarzy, zarazem ostatnim. Dlatego ja również jestem za protestem ale w innej formie.Wcześniej proponowane formy protestu nie wszyscy chyba zaakceptują. I mają do tego prawo. Jednak ta grupa,która zdecyduje sie na protest powinna być na tyle widoczna, by dała do myślenia organizatorom.Formy też nie można nikomu narzucać. Jeśli jednak ktoś chce, to niech to robi tak jak uważa.Gdyby jednak grupa protestujących blokowała innych rolkarzy, a tym bardziej biegaczy,którzy są najmniej winni, to najbardziej straciliby inni uczestnicy, a najmniej organizatorz.Tym bardziej gdyby doszło do jakiejś niebezpiecznej kolizji ( nie daj Boże) to orgowie wylaliby na nas wszystkie możliwe pomyje, obarczając nas tym samym za ewentualne niedociągnięcia z ich strony. Chyba nie o to nam chodzi.Dobrze byłoby zakończyć to z klasą.Ja widzę jeszcze jedną formę,która nie koliduje z regulaminem. Mam na myśli umieszczenie numeru "do góry nogami" i to w pełnej wielkości i na widocznym miejscu. Umieszczenie numeru w normalnej pozycji jest tak oczywiste,że żaden regulamin nie wspomina o innej formie. Ma być widoczny!!! Więc będzie i to nawet bardzo. Nasz protest również ma być widoczny, więc różne dziwne stroje i indywidualne pomysły chyba mile widziane.
Szkoda,że taki kultowy maraton zamyka sie dla nas. Więc chyba dalsza droga za przykładem;Małej Dylewskiej,Osiecznicy,Gdańska,Ciechowic, czy 70-ki w Krakowie. Może i Poznań odrodzi się w nowej formie?

Romek B.
Jura Skating Częstochowa

Ps. zdjęcie później
Dobry pomysł Romek. Taki symboliczny protest nie zaszkodziłby na koniec.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: Toudi » czw października 08, 2009 11:38

To i worek z czipami to najfajniejsze pomysły.
Gdyby nie to, że już wcześniej zdecydowałem się nie jechać, to z chęcią bym worek z czipami przewiózł.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
roxan
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 155
Rejestracja: czw czerwca 21, 2007 9:08
Moje rolki: Powerslide Vision
Jeżdżę od: 17 maja 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: roxan » pt października 09, 2009 8:20

Ro-bin pisze:
Ja widzę jeszcze jedną formę,która nie koliduje z regulaminem. Mam na myśli umieszczenie numeru "do góry nogami" i to w pełnej wielkości i na widocznym miejscu.

Romek B.
Jura Skating Częstochowa
Super pomysł. No i liczniej zapisujmy się na imprezy na których nas oczekują i chcą typu "Nie tylko dla Orłów" w Krakowie http://www.online.datasport.pl/zapisy/rolki09/, niż na te na których jesteśmy chyba niemile widziani i w związku z tym tak traktowani, jak traktowani.

Luzak19:57
Ścigant 4x100mm
Posty: 282
Rejestracja: pn czerwca 29, 2009 7:57
Moje rolki: ...fajne ;)
Jeżdżę od: 30 sty 2007

Re: Poznań 10 Maraton 11.10.2009 - jest trasa!

Post autor: Luzak19:57 » pt października 09, 2009 9:04

Krzysztof pisze: ....

"Jaka piękna jest Ojczyzna nasza z lotu ptaka, aż chce się płakać, to płakać się chce" właśnie te słowa piosenki lecą w radiu w trakcie pisania tego postu.
Chwila nieuwagi personelu :!: :wink:
Troszeczkę obok tematu.
"Jaka piękna jest Ojczyzna nasza z lotu ptaka,..." :arrow: "nobel poetycki 2009" dla autora tekstu. (muzyka też OK.) :wink:
I ciągłe pytanie nauczyciela jęz. pol. : :?: CO POETA MIAŁ NAMYŚLI :?: :?: :?: :?:
Wg mnie chodzi niestety o tego :thumbdown: ptaka :wink: :oops:.
Pozdro.
P.S. W czasie pisania tego tekstu powyższa piosanka "leciała" w 3-ce :!: Czy to tylko przypadek :?: :alien:
"Zdjąłem kimono,aby łatwiej wędrować, przerzuciłem przez ramię."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań Maraton - historia dziesięciu edycji maratonów od 2000 r. do 2009 r.”