6 Poznań Maraton 2005 - wielki, wrotkarski finał w Polsce

Poznań Maraton i półmaraton dla wrotkarzy, historia dziesięciu edycji od 2000 r. do 2009 r. Wyniki, komentarze, galerie.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » pn października 17, 2005 7:33

Przez sport do kalectwa - wyjątki które potwierdzają regułę. Po żadnym maratonie nie byłem tak skatowanyjak po 6-tym poznańskim. Dlatego PODZIWKA i GRATULE dla tych, którzy dojechali mimo wszystko. Teraz wylizać kontuzje bo wiosna za pasem i do ZOO na kolejnych wyścigach. ALAN54

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: zico » pn października 17, 2005 9:55

Zobaczcie tutaj: http://biegajznami.pl/forum/viewtopic.p ... 433#187433

Proszę o kostruktywne wpisy, bez agresji, przecież nie jesteśmy wściekli i źli jak to autor opisał. Szybcy owszem, ale z resztą trochę przesadził.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Post autor: wełek » pn października 17, 2005 11:11

Bartek oczywiście nie ukryam, że chciałbym kiedyś z tobą wygrać(jeszcze musze troche trenować bo nie tak łatwo, i jeszcze inni są na liście:)), ale nie w taki sposób. Naprawde nie ryzykowałbym ani swojej ani twojej kontuzji dla tego żeby wygrać. Ten upadek był przypadkowy i zabradzo nie miałem co zrobić bo mnie mocno zachwiało a przedemną leżał Mateusz więc awaryjne hamowanie po ziemi było nieuniknione. Nie mogłem już nic zrobić. Jeszcze raz sorry

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » wt października 18, 2005 8:36

Zico ja jestem naprawdę wściekły, ale sam na swój organizm - do dzisiaj nam problemy z kręgosłupem - boli jak cholera. Poznań to mój najgorszy tegoroczny start.

PeterCave - wysyłam Ci płytę z zdjęciami z tegorocznych imprez: 3 w Berlinie, Debno, Mallnow, Ludwigswellge, Gdańsk, Poznań.
Z Poznania na zdjęciach jest Was dużo min. Magda, Alan, PiciuM, MirekCz, Marek, Damian, PeterCave itd, itd.

PiciuM, Zico, Alan, systematycznie mają robione zdjęcia przez profesjonalistów chyba mają coś w sobie

W zyciu nie byłem w Pradze - 14.05.2006 tylko 10 EUR - jeśli będzie zdrowie i radośc z jeżdzenia juz dzisiaj planuję wyjazd.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MirekCz » wt października 18, 2005 9:03

Piotr:
Jedziemy na tym samym wozku... masujemy plecki, masujemy :)
A na przyszly rok musimy pamietac o masci rozgrzewajacej... :)

PS.Te zdjecia moze wyslales tez do Zica? Moze w koncu się zobacze na zdjeciach:)

PPS.Ja postaram się załatwić zdjęcia od Hanki, bo jej ojciec robił. Podeśle je Zicowi w przeciagu tygodnia.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Post autor: Piotr B » wt października 18, 2005 10:51

A widzieliście Panie na przystanku MPK na osiedlu Rusa, dopingujące łyżkami w patelnianie i garki. Były SUPER!

Awatar użytkownika
młodziak
Starszy Statystyk
Posty: 92
Rejestracja: śr kwietnia 06, 2005 5:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: młodziak » wt października 18, 2005 12:33

MirekCz pisze:młodziak:oni na swojej stronie mają jeszcze zdjęcia z zeszłego roku.. trudno żebyś poznał na nich Peter'a, skoro go wtedy na maratonie nie było :)
Mirek, szukałem na starcie. Tamtej strony nie grzebałem aż tak bardzo by trafić na zdjęcia zeszłoroczne :)

PeterCave, możesz prosze podać link do tego wątku na biegajznamiu?
SpeedSkating as a part of Adventure Racing

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » wt października 18, 2005 1:59

Z biegu, jak i z całego wyjazdu jestem b. zadowolony :D
Swój wynik poprawiłem i mam nadzieję, że to jeszcze nie kres moich możliwości.
Jak czytałem nazwiska zawodników z moich okolic czasowych, to mój znajomy biegacz rzucił "a ten to ostatnio bardzo słabo biega"...
Fizycznie czuję się OK, żadnych obtarć stóp, prawie żadnych bólów nóg, bolą mnie za to plecy w dolnej części. Jechałem inną (szybszą) techniką niż w Gdańsku, a po biegu nie byłem na masażu.
Trasa fajna, różnica wysokości wychodzi na zero, albo nawet na minus. Stary Rynek nie taki straszny. Tamtejszy bruk jest nieco lepszy do jazdy niż na warszawskiej Starówce.
Większość trasy jechałem z grupką zorganizowaną przez Marcina (skelera) z warszawskiej masy krytycznej. To już jego szósty maraton, kiedyś ponoć zdobywał on medale za jazdę szybką, teraz na rolkach jeździ raz w roku, właśnie w Poznaniu. Dzięki wspólnej jeździe warszawscy rolkarze (a przynajmniej ich część) mogli się lepiej poznać. Mam nadzieję, że to kiedyś zaowocuje.
Jechało b. dużo rolkarzy, można było sobie porozmawiać i łatwo nawiązać współpracę w pokonywaniu wiatru. Bananki na trasie dodawały mi sił.
Jazda w okolicach 40-tego km w kierunku północnym była bardzo ciężka, pod wiatr, a ja akurat byłem tym pierwszym, który wiatr najbardziej odczuwa. Nie miałem już siły pilnować techniki...
Zabrakło tochę oznakowania, gdzie trzeba skręcać na metę. Jechałem ulicą Baraniaka z górki po lewej stronie, przy samych barierkach i wyprzedzałem akurat liczne grupy biegaczy, biegnące prawie całą szerokością jezdni, aż tu nagle ktoś skacze z jakąś dyktą po prawej stronie. Nie dało się przeczytać, co tam miał(a) napisane, ale zrozumiałem, że to już tu trzeba skręcać. [Być może tej osobie zupełnie o co innego chodziło.] Na szczęście zakręt się udał bez żadnej kolizji, ale potem nie miałem pewności czy dobrze jadę. Żadnej informacji nie było... Ale do mety dojechałem 8)
Makaronik po biegu wg. pani kucharki miał być łagodny, okazał się dla mnie :evil: niezjadliwy.
Dziękuję wszystkim za wspólną jazdę i mile spędzony czas :D
Ach, żeby takie imprezy były częściej...

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » wt października 18, 2005 3:57

Młodziak: http://biegajznami.pl/forum/viewtopic.php?t=6725

btw. test serwera: ftp://156.17.232.242/ no i serwer jest naturalnie dostępny, kiedy ja jestem on-line. Kiedy jestem na gg (2337892), wtedy serwer też powinien być dostępny.
Na razie jeszcze zdjęć nie ma, ale jak tylko skończę fizykę, to będzie wszystko co mam, a potem jeszcze to co dostanę od Piotrka B.

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » wt października 18, 2005 3:59

aha, jak nie zapomnę, to zrobię możliwość uploadu (ale to już przez program ftp). Nazwy użytkownika i hasła, może dostaniecie na e-maile.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » wt października 18, 2005 4:31

Wełek spoko,przecież wiem,że to nie specjalnie!!!Chyba nikomu nie przyszłoby do głowy przewracać się specjalnie na takiej prędkośći :) Po prostu pech!Szkoda.

Awatar użytkownika
PiciuM
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: pt października 01, 2004 11:42
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: PiciuM » wt października 18, 2005 7:49

Piotr B pisze: PeterCave - wysyłam Ci płytę z zdjęciami z tegorocznych imprez: 3 w Berlinie, Debno, Mallnow, Ludwigswellge, Gdańsk, Poznań.
Z Poznania na zdjęciach jest Was dużo min. Magda, Alan, PiciuM, MirekCz, Marek, Damian, PeterCave itd, itd.

W zyciu nie byłem w Pradze - 14.05.2006 tylko 10 EUR - jeśli będzie zdrowie i radośc z jeżdzenia juz dzisiaj planuję wyjazd.

Pozdrawiam
Mam nadzieje ze do Poznania rowniez dotrze plytka ze zdjeciami :)

A co do Pragi to moja kobieta tez wyczaiła w siatce ulotke z Pragi i powiedziala ze chce jechac. Wiec... sadze ze zorganizujemy jakas przyjemna ekipe. 14 maj to juz niedlugo - ide czyscic lozyska :)
Pozdrawiam

PiciuM
SlowSpeedSkater
Sponsorowany przez Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjnych "PIMAN"

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: ALAN54 » wt października 18, 2005 7:57

PiciuM pisze:
Piotr B pisze: PeterCave - wysyłam Ci płytę z zdjęciami z tegorocznych imprez: 3 w Berlinie, Debno, Mallnow, Ludwigswellge, Gdańsk, Poznań.
Z Poznania na zdjęciach jest Was dużo min. Magda, Alan, PiciuM, MirekCz, Marek, Damian, PeterCave itd, itd.

W zyciu nie byłem w Pradze - 14.05.2006 tylko 10 EUR - jeśli będzie zdrowie i radośc z jeżdzenia juz dzisiaj planuję wyjazd.

Pozdrawiam
Mam nadzieje ze do Poznania rowniez dotrze plytka ze zdjeciami :)

A co do Pragi to moja kobieta tez wyczaiła w siatce ulotke z Pragi i powiedziala ze chce jechac. Wiec... sadze ze zorganizujemy jakas przyjemna ekipe. 14 maj to juz niedlugo - ide czyscic lozyska :)
No i napompuj kółka bo w Pradze na starcie i mecie brukowisko jak w Poznaniu. Jak wykuruję przegub Cardana z prawego kolana to może i ja pojadę :D :D

Awatar użytkownika
PiciuM
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 222
Rejestracja: pt października 01, 2004 11:42
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: PiciuM » wt października 18, 2005 8:00

ALAN54 pisze: No i napompuj kółka bo w Pradze na starcie i mecie brukowisko jak w Poznaniu.
A moze byc jeszcze cos gorszego niz w Poznaniu :D
Najwyzej bedzie efektowny finisz w stylu breakdance
Pozdrawiam

PiciuM
SlowSpeedSkater
Sponsorowany przez Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjnych "PIMAN"

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » wt października 18, 2005 8:00

PiciuM pisze: Mam nadzieje ze do Poznania rowniez dotrze plytka ze zdjeciami :)
Jak tylko otrzymam zdjęcia, udostępnie je przez ftp (patrz wątek http://www.zico-skating.com/forum/viewtopic.php?t=288)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań Maraton - historia dziesięciu edycji maratonów od 2000 r. do 2009 r.”