RB Twister - termoformowanie ?

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

h3ymdall
Czterokółkowiec
Posty: 60
Rejestracja: pt kwietnia 05, 2013 7:48
Moje rolki: RB: Twister, Fusion, Kitalpha
Jeżdżę od: 01 lip 2012

RB Twister - termoformowanie ?

Post autor: h3ymdall » wt kwietnia 16, 2013 11:29

http://imageshack.us/photo/my-images/201/punktz.jpg/
Wrażenia z jazdy: świetne, rozmiar ok, ale ze stopą lewą coś nie tak.
Na wewnętrznej stronie stopy obcieram plastik. Pojawiły się pęcherze a potem już ranki. Zaznaczyłem obszar buta, o który obcieram stopę. Zdjęcia stopy nie mam :mrgreen:
Kwestia: wymiana używanego wcześniej linera, czy dać do termoformowania? To drugie wydaje mi się na razie bliższe.

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: RB Twister - termoformowanie ?

Post autor: waluś » śr kwietnia 17, 2013 8:29

Rozumiem że przez termoforowanie masz na myśli nagrzać to miejsce na skorupie i spróbować je wygiąć? Spróbuj najpierw włożyć jakąś grubą wkładkę. Podniesienie w stopu w bucie o te 2mm może znacząco wpłynąć na komfort.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: RB Twister - termoformowanie ?

Post autor: Doody » śr kwietnia 17, 2013 8:42

h3ymdall pisze: Wrażenia z jazdy: świetne, rozmiar ok, ale ze stopą lewą coś nie tak.
Na wewnętrznej stronie stopy obcieram plastik. Pojawiły się pęcherze a potem już ranki. ...
Eeeee jak obcierasz plastik to nie jest źle, gorzej jak byś obcierał stopę ;P

A tak na poważnie jeśli nie pomoże grubsza wkładka, a powinna, to z tym formowaniem udaj się do serwisu narciarskiego - mają w tym doświadczenie.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

h3ymdall
Czterokółkowiec
Posty: 60
Rejestracja: pt kwietnia 05, 2013 7:48
Moje rolki: RB: Twister, Fusion, Kitalpha
Jeżdżę od: 01 lip 2012

Re: RB Twister - termoformowanie ?

Post autor: h3ymdall » śr kwietnia 17, 2013 9:09

Faktycznie: byłem mało precyzyjny z tym plastikiem. Problem nie istniał, póki nie zacząłem intensywnie opierać się na lewej stopie podczas hamowania lub obrotów. Zarówno kostka jak i palce leżą komfortowo oraz sztywno. Tylko to nieszczęsne miejsce po wewnętrznej stronie stopy. Mała podpowiedź medyczna: dziwnym trafem każdy lekarz dziwił się, czy aby nie mam płaskostopia..mi to jakoś nie przeszkadzało w uprawianych kiedyś biegach na kilka kilometrów.. może ta przeklęta nietypowa stopa? Dlatego skłaniam się ku termoformowaniu.

Pytanie: wkładki, ale jakie? Zwykłe do butów ? Co z wentylacją ? Ja mam w domu dwa niskopienne Maleństwa - są wprawdzie hiperaktywne ale nie chcę otumaniać ich bronią biologiczną, której opary do 40 cm powyżej gruntu mogą szkodzić.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RB Twister - termoformowanie ?

Post autor: zico » śr kwietnia 17, 2013 9:21

Zobacz czy czasem Ciebie nie ciśnie element klamry, który jest od strony wewnętrznej skorupy.
Pasek tej klamry jest zakładany przez otwór i od strony wewnętrznej skorupy go widać.
Zlokalizuj to miejsce w 100% przed procesem formowania, żeby nie robić nadaremno.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

h3ymdall
Czterokółkowiec
Posty: 60
Rejestracja: pt kwietnia 05, 2013 7:48
Moje rolki: RB: Twister, Fusion, Kitalpha
Jeżdżę od: 01 lip 2012

Re: RB Twister - termoformowanie ?

Post autor: h3ymdall » śr kwietnia 17, 2013 10:01

Dziękuję za podpowiedź. Wolałbym, by tak było. Na załączonym linku jest rysunek, z zaznaczonym obszarem, który ociera podbicie. Jest to dokładnie dolny róg i tylny brzeg tego trójkątnego wcięcia w skorupie. Logika i geometria podpowiadają, że dług oś przebiegu klamry i miejsce otarcia nie pokrywają się. Ale ja teraz nie mam dostępu do rolek więc dowiem się dopiero wieczorem.
Kolejna podpowiedź: kupiłem używane RB Twister 80 W, ale dptychczasowo używane przez dwa sezony również przez faceta z identycznym rozmiarem stopy co i moja. Ma to jakiś wpływ?

A jak ma się sprawa z wkładkami? Zwykłe starczą?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: RB Twister - termoformowanie ?

Post autor: Doody » śr kwietnia 17, 2013 11:41

Na początek starczą. Chodzi o to żeby sprawdzić czy jeśli stopa będzie położona kilka milimetrów wyżej w bucie, to nie będzie Cię nic uciskało. Trochę wyżej but jest szerszy ale może się pojawić ucisk w innym miejscu.

Jeśli wszystko będzie ok wtedy możesz kombinować z innymi (droższymi) wkładkami.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

h3ymdall
Czterokółkowiec
Posty: 60
Rejestracja: pt kwietnia 05, 2013 7:48
Moje rolki: RB: Twister, Fusion, Kitalpha
Jeżdżę od: 01 lip 2012

Re: RB Twister - termoformowanie ?

Post autor: h3ymdall » śr kwietnia 17, 2013 2:42

Dziękuję za poradę. Właśnie rano w pracy zdjąłem conversy..i one mają taką miękką wkładkę o grubości 5 mm jak nic.

Aktualizacja o północy:
wróciłem z testów rolek z wkładką
Doody, jeszcze kilka cennych uwag i w przyszłym roku zgłaszam Cię do Nobla :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”