Hamowanie w rolkach Oxelo

Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners and recreational inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Fodan
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 03, 2012 11:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Hamowanie w rolkach Oxelo

Post autor: Fodan » czw maja 03, 2012 11:09

Witam Serdecznie,
Jako nowy rolkarz mam pytanie, otóż zakupiłem z dziewczyną (jesteśmy początkującymi rolkarzami) niedawno rolki Oxelo Diabolo do jazdy rekreacyjnej głównie, z dość ciekawym systemem hamowania, co pozwala na niezłą kontrolę prędkości, jednakże mamy pewien problem, bowiem na jej rolkach podczas jazdy "od czasu do czasu" ten system się uruchamia nieproszony, tj. głównie podczas przenoszenia środka ciężkości na prawą nogę, w której jest ten system. Niestety trudno mi wykryć, co jest przyczyną, bo u siebie tego nie zauważyłem, co nie znaczy, że się nie pojawia. Możliwe, że problem leży w postawie podczas jazdy, tj. ugięte nogi mogą się prostować, ale nie jesteśmy pewni na pewno.
Pytanie mam do Was takie: jak zapobiec uruchamianiu się tego systemu, kiedy nie chcemy ale bez korzystania z opcji wyłączenia tego systemu, bo chcemy z tego korzystać w określonych sytuacjach.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Hamowanie w rolkach Oxelo

Post autor: Doody » pt maja 04, 2012 9:29

jaki model oxelo?


OK już znalazłem ... pewnie ROLLER DIABOLO HOMME ... z tego co widziałem na http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... eulMVUDa-w hamowanie polega na odchyleniu łydki do tyłu. Najprawdopodobniej twoja dziewczyna ma prawą nogę prowadzącą i podczas gdy przenosi na nią ciężar mocniej ją prostuje co powoduje naciągnięcie linki i włączenie się systemu. Rozwiązanie jeździć niżej na nogach. Druga możliwość to wada systemu i wcale bym się nie zdziwił. Marka Oxelo to niezbyt dobrej (delikatnie mówiąc) jakości marketówka, a takie systemy bardzo lubią się psuć. Najlepszy do tej pory wymyślony system hamowania, to kostka gumy jako hamulec (pewnie dlatego też najlepsi producenci w branży ciągle tego rozwiązania używają 8) )
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Fodan
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 03, 2012 11:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Hamowanie w rolkach Oxelo

Post autor: Fodan » pt maja 04, 2012 9:58


Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Hamowanie w rolkach Oxelo

Post autor: Doody » pt maja 04, 2012 9:59

System ten sam :)
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
Googel6
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 227
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 10:10
Moje rolki: Twister 2010
Jeżdżę od: 01 sty 2009

Re: Hamowanie w rolkach Oxelo

Post autor: Googel6 » pt maja 04, 2012 11:52

Ja polecam wyłączyć ten system i zacząć uczyć się hamować i wytracać prędkość własnymi siłami, nabierzecie więcej umiejętności w ten sposób. W dodatku system w każdej chwili może zawieść, a wtedy bez umiejętności może wydarzyć się co najmniej coś nieprzyjemnego.

Pozdrawiam Googel

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących i rekreacyjnych wrotkarzy / help desk for beginners inline skaters”