Commodore, Amiga come back?

O wszystkim, co przyjdzie Wam do głowy:) / Off-topic discussions - talk about any non-skating topics you want

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Commodore, Amiga come back?

Post autor: zico » ndz kwietnia 03, 2011 10:21

Zupełnie z innej beczki :)

Kiedyś byłem mocnym fanem komputera Amiga, a szczególnie podobały mi się osiągi tego komputera oraz szybki start systemu -> grubo poniżej 10 sekund.
Dziś w sieci zobaczyłem niezłą reaktywację (nie liczę w międzyczasie hybryd PegasOS, AmigaOne Zico :mrgreen: czy super Minimig itp. itd.):
http://www.commodoreusa.net/CUSA_Home.aspx

Jestem w szoku, przyznam, że nie spodziewałem się takiego powrotu tych komputerów z duszą.
Mam nadzieję, że jest ktoś na forum, kto pamięta te piękne czasy tych komputerów.

PS można zacząć od Sinclair ZX81 czy Spectrum +48 :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Commodore, Amiga come back?

Post autor: Herb » pn kwietnia 04, 2011 1:08

Ja byłem wiernym fanem, Amigę miałem do roku 1999, aż padła "na amen" podczas partyjki w Lotus Turbo Challenge 2:


<- muzyka z intro!!!. To była A600 1MB (dowiedziałem się jak rzadki był to model dopiero kilka lat później) z zewnętrznym dyskiem twardym 40mb bodajże. Miałem 12 lat i strasznie ubolewałem nad stratą, trochę ukoił mnie w bólu nowiutki PC i Half-Life :D. Na Amidze dokonano kilku spektakularnych rzeczy, np. port Quake 2 śmigający pod Glide lepiej niż na PC w analogicznym trybie - ale to trzeba było mieć "dużą" Amige z kartą Voodoo, najlepiej 2, oraz procesorem PowerPC. Moja sześćsetka była raczej maszyną czysto rozrywkową, spędziłem przy niej sporo czasu w dzieciństwie, od chwili gdy pojawiła się w domu gdy miałem ok. 8 lat, najlepsze było to że gry były z EKSTRA dźwiękiem a i grafika bardzo dobra w porównaniu do Pegasusów które mieli wszyscy koledzy ze szkoły.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Commodore, Amiga come back?

Post autor: zico » pn kwietnia 04, 2011 7:29

Herb pisze:Na Amidze dokonano kilku spektakularnych rzeczy, np. port Quake 2 śmigający pod Glide lepiej niż na PC w analogicznym trybie - ale to trzeba było mieć "dużą" Amige z kartą Voodoo, najlepiej 2, oraz procesorem PowerPC.
Miałem Quake`a I na Amidze 1200, która była uzbrojona w kartę PowerPC bez Voodoo. II nawet nie wiedziałem, że wyszła...

To była gra:

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Googel6
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 227
Rejestracja: ndz marca 28, 2010 10:10
Moje rolki: Twister 2010
Jeżdżę od: 01 sty 2009

Re: Commodore, Amiga come back?

Post autor: Googel6 » pn kwietnia 04, 2011 5:46

ja niestety nie uraczyłem Commodore, Amiga u siebie w domu, miałem pegazuska. Za to wczoraj otrzymałem genialny prezent PSOne i też zacząłem się jarać i wspominać dawne dzieje, gierki na allegro już zamówione ^^

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Commodore, Amiga come back?

Post autor: Herb » pn kwietnia 04, 2011 11:34

Googel6 pisze:gierki na allegro już zamówione ^^
Trzy słowa:

METAL
GEAR
SOLID
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
robal
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 463
Rejestracja: pt września 23, 2005 12:22
Jeżdżę od: 01 kwie 1999
Lokalizacja: Wawa (Praga)
Kontakt:

Re: Commodore, Amiga come back?

Post autor: robal » pt lipca 29, 2011 1:26

Czesc!

O rane, troche mnie nie bylo, a tu taki temat! :)
U mnie C64 w komplecie: commodore + magnetofon, joyo stary i nowka (stylizowana na starocia), a do tego komplet kaset z gierkami :) i wszystko na chodzie. Nawet stary telewizor trzymam do commodore'a, zeby bylo jak grac :)
I dodam, ze nie ma to, jak stare gierki :D

Pozdrawiam,
robal.

kałasznikow
Posty: 2
Rejestracja: śr stycznia 25, 2012 1:38
Jeżdżę od: 28 maja 1989

Re: Commodore, Amiga come back?

Post autor: kałasznikow » śr stycznia 25, 2012 1:48

Moja A1200 też cały czas na chodzie, a w szafie zalega kilka pudełek z dyskietkami. Dla mnie niezapomniane hity to wspomniany już Lotus, Mortal kombat II, i nieco mniej znany ale genialny Desert Strike :)

Obrazek
per aspera ad astra

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Commodore, Amiga come back?

Post autor: Herb » śr stycznia 25, 2012 4:58

Desert Strike wcale nie taki nieznany ;) To była dość popularna gra, taki mini-hit nie tylko na Amidze, ale i na PC oraz SNES (jednak joystick na Amidze sprawdzał się lepiej w tej grze niż gamepad SNES czy kalwiatura PC).

Świetny był także Road Rash:



Stardust!



Ruff n Tumble oraz Superfrog, czyli dwa powody dla których nigdy nie zrozumiałem co ludzie widzą w Super Mario Bros.



FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Czas wolny / Free time”