Rolki dla początkującego w kierunku treningów fitness

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Rolki dla początkującego w kierunku treningów fitness

Post autor: Pinnhead » pn lutego 17, 2014 1:09

Zostałem zobligowany do poszukania rolek kumplowi, który ma dość sporą wagę - około 92kg. Póki co nie chce inwestować za dużo w hobby, które może mu się znudzić więc szukamy czegoś tańszego. Po nauce jazdy chłopak będzie chciał pójść w kierunku jazdy fitness i w takim kierunku trzeba by znaleźć rolki. Najlepiej mocowanie szyny 195 mm bo być może po czasie będzie chciał tanim kosztem podrasować sobie sprzęt zamiast go wymieniać na całkiem nowy.

Tutaj moje pytanie: czy but z Powerslide Phuzion 3 lub Phuzion 4 nada się pod jego wagę. W grę może prawdopodobnie wchodzić również but od Powerslide Vi. Czy szukać kompletnie czegoś innego? A jeśli tak to mniej więcej czego lub czym się sugerować?
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki dla początkującego w kierunku treningów fitness

Post autor: Doody » pn lutego 17, 2014 2:56

Phuzion 4, Phuzion 6 choć niższy środek ciężkości będą miały PS Vi 84, PS Roll of Fame lub RB Crossfire 84. W każdym z tych modeli można zmienić szynę na inną w standardzie LSM.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki dla początkującego w kierunku treningów fitness

Post autor: zico » pn lutego 17, 2014 4:39

Niech pisze do mnie na maila, jak chce coś tańszego np. na 90mm kółkach. Mam dosyć niezłe stoki, ale nie we wszystkich rozmiarach. Głównie Rollerblade.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Rolki dla początkującego w kierunku treningów fitness

Post autor: Pinnhead » pn lutego 17, 2014 6:26

OK, dzięki za pomoc.
Zico, być może się odezwę lub kumpel się odezwie gdy przyjdzie do zakupu :)
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”