Rozpinające się klamry w Fila Primo Wave

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sxill
Posty: 4
Rejestracja: wt lipca 31, 2012 12:06
Moje rolki: Fila
Jeżdżę od: 02 maja 2011

Rozpinające się klamry w Fila Primo Wave

Post autor: sxill » wt lipca 31, 2012 12:13

Witam!
Kupiłem kilka dni temu rolki Fila Primo Wave w GO Sport Poznań. Od pierwszej jazdy się rozpinają klamry. Podczas mocniejszego odepchnięcia przeskakuje o 1-2 ząbki. Raz podczas ostrego hamowania cały pasek mi się rozpiął. Poszedłem reklamować i nie uznano mi reklamacji, powód:
"Klamry w rolkach powinny byc zapinene z wyczuwalnym oporem,powodem odpinania sie klamryjest jej zbyt mocne docisniecie . Dodatkowo klamra zostala sprawdzona i przy calejparze dziala prawidlowo. Powodem odpinania sie klamry jest najprawdopodobniej zlydobor rozmiaru "

Czy to normalne, że klamry się rozpinają podczas jazdy? Rozmiar mam dobrze dobrany (są to moje trzecie rolki więc już mam nieco doświadczenia). Źle się jeździ jeśli muszę je co chwilę zapinać. Jeśli powiecie, że nowe rolki nie powinny się w żadnym wypadku rozpinać (mam na myśli klamry) to pójdę do Urzędu Ochrony Konsumenta.
Pozdrawiam!
Radek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rozpinające się klamry w Fila Primo Wave

Post autor: zico » wt lipca 31, 2012 1:18

Na moje: źle dobrane rolki do typu jazdy.

Mocne odepchnięcie, większe siły panujące na cholewkę, a model stricte rekreacyjny.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

sxill
Posty: 4
Rejestracja: wt lipca 31, 2012 12:06
Moje rolki: Fila
Jeżdżę od: 02 maja 2011

Re: Rozpinające się klamry w Fila Primo Wave

Post autor: sxill » wt lipca 31, 2012 1:52

Te "mocniejsze odepchnięcie" o którym pisałem to jednak ciągle czysta rekreacja. Wszyscy inni rolkarze mnie wyprzedzają ;) Nie są to bardzo silne odepchnięcia. Nawet ręką pociągając nieco mocniej za pasek jestem w stanie wypiąc go z klamry. Uniemożliwia to przejechanie czysto rekreacyjnie (wolno, jadąc powiedzmy 2x szybciej niż piesi) kilometra bez przeskoczenia kilku ząbków.

WAKE-UP
Posty: 8
Rejestracja: sob lipca 07, 2012 4:49
Moje rolki: usd allstar/salo pilot v proII
Jeżdżę od: 20 cze 1995

Re: Rozpinające się klamry w Fila Primo Wave

Post autor: WAKE-UP » śr sierpnia 01, 2012 10:57

nie no sorry ale to dla mnie jakaś bzdura.
jeśli klamra odpina się podczas hamowania to jest rolką niebezpieczną. (a myślę że nie przy spokojnej jeździe możesz nie przekraczać i 15km/h)
ja np nie wyobrażam sobie nie zapiąć rolki na maxa. niezależnie od tego jakiego typu ta rolka by była.
wg mnie nie powinno się tak dziać.
po prostu są kiepskie klamry w tych rolkach i tyle.
nie wiem jak kiepską technikę musiałbyś mieć aby tak się działo tylko i wyłącznie z twojej winy.

jeśli to kwestia tego modelu to niema opcji aby Ci uznali reklamację. ale może to po prostu tylko Twoje rolki tak się zachowują.
ja bym ich cisnął.
generalnie pewnie chodzi tylko o tą część w którą wsadzasz ząbkowany pasek ( a konkretnie sprężynki dociskającej) i wymiana tej części powinna załatwić sprawę. da się to zrobić nawet jak jest na nity, tylko musiałbyś się więcej nakombinować.
mogę Ci jeszcze ewentualnie doradzić obejście sklepu w którym kupowałeś (im niekoniecznie musi zależeć na satysfakcji klienta) i uderzenie do samego producenta. wyskrob im maila (pewnie najlepiej w ingliszu) może porób jakieś zdjęcia (?), do tego skan paragonu jako potwierdzenie krótkiego okresu użytkowania. napisz że w ciebie coś jest nie tak z tym zapięciem, opisz że "blokada zębata" (nazwa wymyślona na potrzeby niniejszego tekstu) nie trzyma. i co oni o tym sądzą. nawet możesz im dopisać że są to Twoje 3 rolki w związku z czym nie jesteś zielony w tym temacie.
nawet jeśli oni nie załatwią sprawy, ale cokolwiek Ci odpiszą (np, abyś jednak załatwił sprawę przez sklep) to już samo powołanie się na taką korespondencję w sklepie może już Ci pomóc.
zdarza się jednak i tak, że przy takich "pierdołach" producent przysyła po prostu te części. (jednak nie mam doświadczenia z filą ale conference a.k.a. powerslide czy rollerblade potrafiły tak zrobić jeszcze jakiś czas temu)
to tyle ;)

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozpinające się klamry w Fila Primo Wave

Post autor: Herb » czw sierpnia 02, 2012 2:52

Ta "blokada zębata" to "buckle receptor".

Tak, warto wyskrobać mail do Fila, znajomy napisał do nich w sprawie tulejek oraz "piesków" do Fila NRK BX i wysłali mu te części pocztą.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

sxill
Posty: 4
Rejestracja: wt lipca 31, 2012 12:06
Moje rolki: Fila
Jeżdżę od: 02 maja 2011

Re: Rozpinające się klamry w Fila Primo Wave

Post autor: sxill » czw sierpnia 02, 2012 9:05

Dzięki za odpowiedzi, już wcześniej sam na to wpadłem. Pisałem do Fila, oni mnie przekierowali do dystrybutora w Czechach, który sprzedaje dla Go Sport i Intersport (polskiego dystrybutora Fila nie ma). On stwierdził, że sklep powinien naprawić problem albo mogę je wysłać do nich do czeskiego serwisu to mi naprawią. Z wydrukowaną korespondencją poszedłem do Go Sport, obiecali zająć się tym. Zobaczymy. W każdym razie odradzam tam zakupów.
Dzięki za "buckle receptor". Jak ze sklepem się nie dogadam to spróbuję ich namówić, aby mi wysłali te części. Dokładnie z tym jest problem.
Pozdrawiam
Radek

sxill
Posty: 4
Rejestracja: wt lipca 31, 2012 12:06
Moje rolki: Fila
Jeżdżę od: 02 maja 2011

Re: Rozpinające się klamry w Fila Primo Wave

Post autor: sxill » pn sierpnia 13, 2012 10:07

Go Sport ostatecznie zwrócił mi pieniądze za rolki, jednak dopiero po kontakcie z producentem i jego zapewnieniu, że nie powinny się rozpinać.

Przemm07
Posty: 25
Rejestracja: ndz sierpnia 26, 2012 8:15
Moje rolki: Fila Primo Wave
Jeżdżę od: 20 maja 2010

Re: Rozpinające się klamry w Fila Primo Wave

Post autor: Przemm07 » sob września 01, 2012 10:32

Ciekawe uzasadnienie odmowy naprawy gwarancyjnej :D Co do klamry, to sprawna oczywiście nie przeskakuje przy odepchnięciu czy hamowaniu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”