Zakup Rolek Rekreacyjnych

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kasiekmotyczka
Posty: 2
Rejestracja: sob lipca 07, 2012 9:20

Zakup Rolek Rekreacyjnych

Post autor: kasiekmotyczka » sob lipca 07, 2012 9:34

Witam,
nie chce zakładać nowego tematu, żeby nie śmiecić na forum, więc podbijam ten. Upatrzyłam sobie 2 modele rolek dla mnie i dla 5 letniego dziecka. Napiszcie swoje zdanie. Czy w tej cenie są o.k. czy może za tą kwotę kupię coś lepszego. Albo może lepiej dołożyć jakieś max, 30-50 zł i kupić inne. Proszę Was bardzo o radę, wiele lat jeździłam na łyżwach i na rolkach też potrafię ale nigdy nie miałam swoich i jestem zupełnie zielona w tym temacie.
Oto mój wybór:
dla dzieciaka
ROLKI FILA X-ONE PRO 7 R.M- 240 zł, są tańsze FILA X-ONE 7 ZA 200 ZŁ ale wyglądają jakoś tak strasznie plastikowo.(<nie podajemy linków>/rolki-fila-x-one-pro- ... 92656.html)
dla mnie:
FILA PRIMO ALU ROZM. 42,5 [8,5] 350 zł (<nie podajemy linków>/rolki-fila-primo-alu- ... 92632.html)

No i jeszcze jedna sprawa. Jako, że na razie nie damy radu kupić 3 par rolek te moje z doskoku (rzadko ale na pewno się zdarzy) chciałby używać mąż. Stopę ma trochę szerszą i tęższą no i nie wiem czy to dobry pomysł żebyśmy sobie pożyczali rolki. Bo na niego mogą być takie w sam raz, na pewno sam kupiłby sobie 43 a nie 42,5 no a chyba jest ryzyko, że się rozbiją i na mojej stopie będą później latały.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zakup Rolek Rekreacyjnych

Post autor: Doody » ndz lipca 08, 2012 12:36

Dla dziecka mogą być choć moim zdaniem lepsze są Rollerblade Spitfire S.

Co do FILA PRIMO, to jakiś rok temu miałem okazję je testować, bo kupiliśmy je dla mojej żony, niestety okazało się że język który w ich przypadku jest dwuczęściowy wpija się jej w nogę powodując ból (nie mówię że tak też musi być w twoim przypadku - każdy ma inną budowę anatomiczną ale warto zwrócić na to uwagę). Poza tym sprzęt ten ma dość wysoki środek ciężkości. Jeśli nie chcesz wydawać więcej niż 400,00 możesz poszukać Powerslide - Phuzion 2 lepszy wybór, bo środek ciężkości podobny, a koła większe.
Jeszcze lepsze Rollerblade Spark.

Jeżdżenie na stałe 2 osób w jednych rolkach nie jest wskazane. But wewnętrzny dopasowuje się do stopy i w efekcie może okazać się ze na takim współdzielonym sprzęcie nie będzie się wygodnie jeździło nikomu z was.

PS. Powyżej cały czas zakładałem że masz zamiar jeździć rekreacyjnie.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

kasiekmotyczka
Posty: 2
Rejestracja: sob lipca 07, 2012 9:20

Re: Zakup Rolek Rekreacyjnych

Post autor: kasiekmotyczka » ndz lipca 08, 2012 10:49

Dzięki wilekie za radę. Właśnie obcziłam świetne promocje w intersporcie i za twoją radą dzieciakowi kupię te rollerblady.
Tylko teraz nie wiem czym się różnią Spitfire S od Spitfire SX i spitfire S G.
Rollerblade S są najtańsze bo kosztują 200 zł a tamte 2 modele droższe o 70 zł. No i nie wiem czy jest sens te droższe kupować bo za 70 zł to mam ochraniacze jeszcze. Nie widzę po prostu między nimi różnicy. Może w sklepie zauważę.

A co myślisz o Rollerblade Spark 80W, lub Rollerblade Spark SL COMP W albo Fila Master LAdy dla mnie.
Jutro jedziemy przymierzać i kupić także będę wdzięczna za wskazówki. Postanowiłam jednak, ze nie dam za rolki dla siebie więcej niż 350 zł.

Proszę bardzo o pomoc. Jakbyście ewentualnie byli tak wspaniali, zajrzeli na stronkę intersport i poradzili.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zakup Rolek Rekreacyjnych

Post autor: Doody » pn lipca 09, 2012 5:30

kasiekmotyczka pisze:Dzięki wilekie za radę. Właśnie obcziłam świetne promocje w intersporcie i za twoją radą dzieciakowi kupię te rollerblady.
Tylko teraz nie wiem czym się różnią Spitfire S od Spitfire SX i spitfire S G.
Szczerze mówiąc między S i SG nie widzę różnicy poza szatą graficzną SX nie znam.

kasiekmotyczka pisze:A co myślisz o Rollerblade Spark 80W, lub Rollerblade Spark SL COMP W albo Fila Master LAdy dla mnie.
Rollerblade Spark 80W - najlepsze.
Rollerblade Spark SL COMP - niby podobne ale sądząc po oznaczeniach robione na zamówienie jakiejś sieciówki, a tu już z materiałami i parametrami może być różnie.
Fila Master LAdy - podobie jak te wyżej robione przez FILA na zlecenie Intersportu - z materiałami może być różnie.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”