Pytanie ogólne + prośba o radę co do wyboru rolek.

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Matt
Posty: 4
Rejestracja: śr czerwca 27, 2012 8:13
Jeżdżę od: 22 cze 2012

Pytanie ogólne + prośba o radę co do wyboru rolek.

Post autor: Matt » ndz lipca 01, 2012 3:43

Hej :)

Zacząłem dopiero swoją przygodę z rolkami, jeżdżę dopiero tydzień, ale już strasznie się wkręciłem. Na początek wybrałem rolki Rollerblade Spark 80. Zauważyłem jednak , że rolki układają mi się tak | \ . Nie wiem czy ja mam po prostu krzywe nogi czy to wina rolek;) Nie powiem, że trochę to denerwuje, bo często prawa noga mi "ucieka" przy jeździe i ogólnie czuć różnicę przy wszelkich manewrach. Gdzieś na forum Zico pisał, że Sparki mają słabe wsparcie cholewki, czy to jest powodem? Bo mimo wszystko czuję, że prawa prawa łydka jest słabiej trzymana.

Drugie pytanie: jako, że jazda naprawdę mi się spodobała to chciałbym od razu zmienić rolki na lepsze (obecne sprzedam współlokatorowi;) Ogólnie interesuje mnie jazda po mieście, ew. z czasem może spróbowałbym slalomu. Co byście polecili tak do 900zł? Myślę nad:
- Rollerblade Fusion X3 2012
- Rollerblade Twister 80 (najbardziej się ku nich skłaniam(
- Seba FR2 84 2012 (ew. inne Seby)

Tak wiem, takich tematów było mnóstwo, niby wszystkie przeczytałem, ale i tak ciężko samemu wybrać ;) Poza tym nie chciałbym, żeby powtórzył się wyżej opisany problem.

Pozdrawiam
Mateusz

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pytanie ogólne + prośba o radę co do wyboru rolek.

Post autor: zico » ndz lipca 01, 2012 9:13

W Sebach masz canting, więc jeśli sytuacja by się powtórzyła, to szybko możesz wyregulować cholewkę i już będziesz jeździć prosto.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Matt
Posty: 4
Rejestracja: śr czerwca 27, 2012 8:13
Jeżdżę od: 22 cze 2012

Re: Pytanie ogólne + prośba o radę co do wyboru rolek.

Post autor: Matt » ndz lipca 01, 2012 12:50

A orientuje się ktoś w którymi sklepie w Warszawie są rolki Seby? Bo chciałbym przymierzyć, ale coś na necie nie mogę znaleźć.

Dantierre
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: ndz lipca 03, 2011 8:12
Moje rolki: rollerblade spark alu /twister
Jeżdżę od: 01 paź 2010

Re: Pytanie ogólne + prośba o radę co do wyboru rolek.

Post autor: Dantierre » ndz lipca 01, 2012 3:37


Matt
Posty: 4
Rejestracja: śr czerwca 27, 2012 8:13
Jeżdżę od: 22 cze 2012

Re: Pytanie ogólne + prośba o radę co do wyboru rolek.

Post autor: Matt » pn lipca 02, 2012 7:53

Przymierzyłem w sklepie Twistery i po prostu niebo, a ziemia. Rolki są ustawione idealnie prosto, świetnie trzymają nogi, ogólnie stwierdzam, że o wiele łatwiej się w nich jeździ niż w Sparkach. Kupiłem bez wahania. Polecam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”