Dobre rolki rekreacyjne za ~300 zł - ktoś jeszcze robi?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

archiveDB
Posty: 33
Rejestracja: śr sierpnia 03, 2011 3:26
Jeżdżę od: 02 wrz 2011

Dobre rolki rekreacyjne za ~300 zł - ktoś jeszcze robi?

Post autor: archiveDB » śr sierpnia 03, 2011 3:48

Od pewnego czasu rozglądam się za pierwszymi rolkami dla mnie i mojej dziewczyny (dotąd katamy jedynie na łyżwach zimą), jako, że nie wiem czy sport wciągnie nas mocno zastanawiamy się nad czymś do 300, góra 350 zł.

I jest wesoło, bo po przejrzeniu kilku sklepów w Internecie (w tym Allegro), nie znalazłem absolutnie niczego wartego uwagi. Czy żeby polatać w czymś na 2-3 sezony trzeba wydać minimum 500 zł? Jedyne sensowne role to Powerslide CELL-FS III za 299 z Allegro, ale widzę, że je mocno krytykujecie na forum (podobno leżały w magazynach latami).

Dwa lata temu Rocesy R300 można było dostać sporo poniżej 300 zł. Ten sport aż tak podrożał?

Dodam, że dziewczyna waży ok. 50 kg a ja ok. 70. Znalazłem na forum kilka tematów "300 zł", ale jeden to rolki do jazdy agresywnej a pozostałe mają po kilka lat.

Z jednej strony moglibyśmy wziąć coś taniego na sezon (ale co? :)) i jak się spodoba to za rok zgarnąć coś konkretnego, ale podobno jakość pierwszych rolek jest bardzo ważna, więc jestem w kropce. Używek też nie chcę brać.

Dzięki za porady.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dobre rolki rekreacyjne za ~300 zł - ktoś jeszcze robi?

Post autor: zico » śr sierpnia 03, 2011 3:50

Lepiej dołożyć. Dobry sprzęt po prostu kosztuje. Roces - kiedyś był świetny jak na tamte czasy, ale czasy się zmieniły, a Roces nieznacznie...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

archiveDB
Posty: 33
Rejestracja: śr sierpnia 03, 2011 3:26
Jeżdżę od: 02 wrz 2011

Re: Dobre rolki rekreacyjne za ~300 zł - ktoś jeszcze robi?

Post autor: archiveDB » śr sierpnia 03, 2011 3:57

Cholera, to trochę krucho, bo dziewczyna ma chory kręgosłup i nie jesteśmy pewni czy nie będzie musiała rolek w ogóle odstawić po tygodniu, czy miesiącu. 300 zł bym jeszcze przebolał, ale kupowanie zestawu za 1000 zł i odsprzedawanie po miesiącu mija się z celem.

Plus oczywiście sam bakcyl, nie wiem czy sama jazda to coś dla nas. Mam mieszane uczucia co do tych Powerslide'ów CELL-FS III. Niektórzy na forum zachwalają. Może lepiej władować się w 6-letnie rolki z magazynu, niż kupować coś z 2011 za 2x tyle? Gwarancję na 24 miesiące na nie dają...

Dziękuję za odpowiedź!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dobre rolki rekreacyjne za ~300 zł - ktoś jeszcze robi?

Post autor: zico » śr sierpnia 03, 2011 4:13

Ale po co wachlować pomiędzy 300, a zaraz 1000pln? Całe zestawy z ochraniaczami i kaskiem są poniżej 600pln, więc skąd pomysł 1000pln? No chyba, że za dwa komplety :)
Jeśli biegać nie może, to rolki są świetnym antidotum na bolący kręgosłup. Częstym przypadkiem jest to, że wiele osób przestaje narzekać na tą dolegliwość podczas jazdy na rolkach.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

maniutka
Posty: 2
Rejestracja: ndz stycznia 15, 2012 10:39
Moje rolki: -

Re: Dobre rolki rekreacyjne za ~300 zł - ktoś jeszcze robi?

Post autor: maniutka » ndz stycznia 15, 2012 10:53

Witam,
podepnę się pod podobny temat, ktory interesuje i mnie.
Jestem absolutnie początkująca dlatgeo też szukam odpowiednich rolek. Chciałabym wydać ok 300-400. Sporo czytałam o k2, rollerblade. Można w to celowac na początek ?
Mam dość wąską stopę i o to sie obawiam najbardziej, bo dobór łyżew często był sporym wysiłkiem.
Zico, w jakimś Twoim poście przeczytałam, że można kupować rolki niektórych firm w ciemno, bez przymierzania. Serio tak myślisz? W moim mieście chciałam przymierzyć kilka różnych firm, z czystej ciekawości, ale okazuje się, że w sezonie zimowym po prostu nie ma rolek(swoją drogą, to nie wiem czy to jest typowe rownież w innych miastach).
pozdrawiam, Iza

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dobre rolki rekreacyjne za ~300 zł - ktoś jeszcze robi?

Post autor: zico » ndz stycznia 15, 2012 11:01

Dobre marki i rolki do jazdy REKREACYJNEJ to takie wygodne paputki, jak np. Rollerblade. W takich rolkach główny nacisk to komfort. Kwestia już doboru sprzedawcy, żeby wypytał, klient pomierzył i będzie wszystko grać. Rzucę liczbą: czy 100 par dobranych idealnie na odległość przez jednego sprzedawcę jest dla Ciebie wyznacznikiem dla Twojego zapytania? A 1000 par? :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

maniutka
Posty: 2
Rejestracja: ndz stycznia 15, 2012 10:39
Moje rolki: -

Re: Dobre rolki rekreacyjne za ~300 zł - ktoś jeszcze robi?

Post autor: maniutka » pn stycznia 16, 2012 12:12

100 par zdecydowanie mnie przekonuje, a 1000? Z zamkniętymi oczami mogę brać, to co poleci mi taki sprzedawca :P
Czy podasz mi coś konkretnego do takiej jazdy ?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dobre rolki rekreacyjne za ~300 zł - ktoś jeszcze robi?

Post autor: Toudi » pn stycznia 16, 2012 9:19

zico pisze: Roces - kiedyś był świetny jak na tamte czasy, ale czasy się zmieniły, a Roces nieznacznie...
Nie można było zgrabniej tego ująć. :D
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dobre rolki rekreacyjne za ~300 zł - ktoś jeszcze robi?

Post autor: Doody » pn stycznia 16, 2012 7:03

Toudi pisze:
zico pisze: Roces - kiedyś był świetny jak na tamte czasy, ale czasy się zmieniły, a Roces nieznacznie...
Nie można było zgrabniej tego ująć. :D
Hehe, to dobrze, bo znaczy że mając Rocesy z przed 10lat ciągle jestem na czasie :lol:
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”