Rolki zamiast biegania

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

fen-x86
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 27, 2011 4:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Rolki zamiast biegania

Post autor: fen-x86 » śr kwietnia 27, 2011 5:49

Cześć

Chciałbym zacząć jeździć na rolkach i ucznić z nich alternatywę dla biegania. Tak więc na razie nie interesuje mnie jazda do tyłu, skakanie czy też inne takie wyczyny, a jedynie nabijanie dystansu. Niewiele brakowało, a kupiłbym takie:

http://www.<-------->/powerslide-phu ... -5941.html

...ale mieli tylko o rozmiar za duże. Później zacząłem się zastanawiać, czy faktycznie potrzebuję takich z aluminiową szyną, czy też wystarczy kompozytowa. No i czy w ogóle można kupić coś, co nie zepsuje przyjemności z jeżdżenia, za 200-300 zł przy tak zaniżonych wymaganiach użytkowych (nie chciałbym płacić za coś, czego nie będę używał przy treningu). Wiem, że może być kłopotliwe wskazanie konkretnych modeli, ale sama informacja na co tak na prawdę powinienem zwracać uwagę byłaby bardzo przydatna.

pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki zamiast biegania

Post autor: Toudi » śr kwietnia 27, 2011 9:31

Prawdę powiedziawszy, im gorsze rolki kupisz, tym mniej będziesz musiał jeździć dla osiągnięcia tego samego efektu treningowego, bo będą jeździły z większymi oporami.
Będzie też bezpieczniej, bo wolniej a i droga hamowania się skróci, bo marne koła same trochę będą hamowały.

W tej sytuacji, jedno o co warto zadbać, to wygoda i dopasowanie rozmiaru, żeby stóp sobie nie poobcierać i żeby nie bolało od ucisków.
To tyle, jeśli chodzi o nabijanie kilometrów. Jeśli jednak chciałbyś też mieć z tego trochę satysfakcji, i nie wystarcza ci sama satysfakcja płynąca z faktu, że nie przepłaciłeś, jeśli chciałbyś przemieszczać się gładko, lekko i szybko, to pewnie lepiej kupić lepsze.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: Rolki zamiast biegania

Post autor: wolf1971 » śr kwietnia 27, 2011 10:49

A jak już kupisz rolki to nie rezygnuj z biegania :D To jest dopiero połączenie.
Obrazek

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki zamiast biegania

Post autor: Herb » śr kwietnia 27, 2011 11:33

Popieram przedmówcę, pracują inne partie mięśni. Tylko że z bieganiem jest tak: po betonie i asfalcie lepiej dać sobie spokój... szkoda stawów.

Co do rolek: ja bym jednak radził kupić jakieś porządne na kołach co najmniej 84mm. Przyjemniej będzie przejechać te 10km więcej, by odpowiednio potrenować, na dobrych, szybkich rolkach, niż "mulić" 10km mniej na słabych.

Z czystym sumieniem polecić mogę Spark TC 80, ale zdaję sobie sprawę, że to rolki dwa razy droższe niż zakładany budżet. Generalnie za taka kasę jaką chcesz wydać nie da rady kupić sensownych rolek w sklepie: ale warto poszukać na serwisach aukcyjnych. Poszperaj, jak znajdziesz coś interesującego - wrzucaj linki, powiemy czy warto brać czy nie.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

fen-x86
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 27, 2011 4:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki zamiast biegania

Post autor: fen-x86 » czw kwietnia 28, 2011 2:45

Właśnie czegoś takiego oczekuję, poczuć tylko namiastkę tego czym są rolki, a przede wszystkim skupić się na nauce i wzmacnianiu kondycji. Pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem byłyby rolki nierenomowanej firmy z 2-letnią gwarancją, ponieważ zakładam, że w najgorszym razie tyle czasu zajmie mi osiągnięcie dobrych efektów, a po drugie za dwa lata już nie będę biednym studentem :D

Czyli ogólnie kupić coś możliwe taniego, ale tak aby nie ograniczało możliwości uczenia się (i tu właśnie moja prośba o pomoc) z zalożeniem, że to rolki tylko na sezon lub dwa.

Zgodnie z sugestiami przejżałem oferty na allegro, niestety na mój rozmiar (45) niewiele ma kółka 84mm, dlatego wrzucam jeszcze klika innych:

<nie podajemy linków>/rolki-rocky-abec-7-wi ... 22964.html
<nie podajemy linków>/rolki-tempish-abec-7- ... 36453.html
<nie podajemy linków>/rolki-meskie-rollerbl ... 15623.html
<nie podajemy linków>/rolki-tempish-concord ... 70718.html
<nie podajemy linków>/rolki-tempish-temper- ... 36831.html
<nie podajemy linków>/rolki-nils-1221-abec- ... 00778.html
<nie podajemy linków>/rolki-firmy-k2-roz-45 ... 94424.html

Starałem się nie sugerować subiektywnym parametrem ABEC, ale chyba mi nie wyszło :P Drugim parametrem była nazwa firmy, to czy już gdzieś wcześniej o niej czytałem przeglądając oferty sklepów - cóż, też niezbyt trafne kryterium.
Ostatnia pozycja to rolki używane, dobrej - z tego co się orientuję - firmy, jednak obok kwestii etsteycznych brak gwarancji mocno zniechęca.

PS: z biegania nie zamierzam rezygnować :)

Awatar użytkownika
wolf1971
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 138
Rejestracja: ndz czerwca 20, 2010 11:34
Moje rolki: RB Speedmachine 4x100 Kiśle
Jeżdżę od: 01 sty 1910

Re: Rolki zamiast biegania

Post autor: wolf1971 » czw kwietnia 28, 2011 5:09

Nie kupuj substytutów rolek. Kup coś dobrego w dobrym sklepie. Allegro jest ok ale nie dla rolek. Zobaczysz jak wciągnie Cię ten sport, a dobrze dobrane rolki to podstawa. Nic tak nie wk....a na 30 km jak źle dobrana rolka czy but do biegania. Tak było ze mną. Rolki z Decathlonu dobre na początek, File tak samo, RB na kółkach 90 - OK... Teraz rolki na kółkach 100, bieganie.... :D. Power jest niesamowity i mnóstwo fantastycznej zabawy :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

natitasha
Posty: 2
Rejestracja: pn kwietnia 25, 2011 9:07
Jeżdżę od: 0- 0-1999

Re: Rolki zamiast biegania

Post autor: natitasha » czw kwietnia 28, 2011 9:54

Osobiście wybrałam używaną wersję markowych solidnych rolek. Przegladając forum doszłam do wniosku, że tak będzie najlepiej, bo ważne jest, żeby but nie obcierał a płoza nie załamala sie pode mną :P Przejrzyj allegro w poszukiwaniu używanych K2, rollerblade czy innych a powinieneś coś znaleźć w rozsądnej cenie i do tego czasem niemal jak nowe :)
<nie podajemy linków>/rolki-salomon-motion- ... 68287.html
Tak przy okazji jedna z wielu znalezionych ;)
Nie wiem czy warto je kupic za tę cenę bo specjalistką nie jestem, ale o Salomonie wszyscy sie dobrze wypowiadają tutaj, płoza aluminowa. Nie bardzo tylko rozumiem o co chodzi z tymi kółkami, czy każa stopa ma inny rozmiar czy jak, no ale to jest tylko przykład :)

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki zamiast biegania

Post autor: Herb » czw kwietnia 28, 2011 11:15

Z powyższych linków brać jedynie K2 lub Salomon. Szerokim łukiem omijać Tempish, Nils, Signa, Spokey, a Bladerunner brać tylko jeżeli nie wpadnie nic poniższych producentów:

Rollerblade (NIE Rollerblade Bladerunner)
Powerslide
K2
Fila
Salomon
Rossignol

Jeszcze są rolki Head, oglądałem i wyglądają sensownie jak na tańsze modele (faktycznie wiele z nich jest klonami rolek Powerslide), ale mało kto na tym jeździ więc ręki sobie nie dam uciąć, że się sprawdzą.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

fen-x86
Posty: 3
Rejestracja: śr kwietnia 27, 2011 4:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki zamiast biegania

Post autor: fen-x86 » pt kwietnia 29, 2011 6:42

Pomyślałem, że jednak zasilę swój budżet pożyczką, gdy trafiłem na takie:

http://www.<-------->/k2-moto-84-alu ... #SizeTable

Nie znalazłem innych 84 mm w podobnej cenie (nie licząc tempishy itp). Jutro idę przymierzyć i oby wszystko grało, bo już jestem nieźle nakręcony :D Tylko czy nie jest to jakiś trefny model? Bo czytałem tu na forum, ze nawet najlepszym firmom czasem zdarza się coś takiego wypuścić

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki zamiast biegania

Post autor: Herb » pt kwietnia 29, 2011 7:41

Wszystkie fitnessy K2 są budowane w oparciu o ten sam wzór. But niemal zawsze identyczny, płoza dwuczęściowa, przynitowana. Nie jest to żadne szaleństwo, ale do zastosowania które masz na myśli - nada się. A jak się wciągniesz w jazdę bardziej, też nie będzie powodów do płaczu.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”