Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Dzidzi69
Posty: 7
Rejestracja: wt marca 31, 2009 7:50

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: Dzidzi69 » wt marca 31, 2009 7:54

Witam,
Jestem totalnie zielony w te klocki i jeśli to głupie pytanie to przepraszam ; ) ale nie wiecie może, czy Celle II z zeszłego roku ( czyt. tańsze : D ) będą dostępne w tym sezonie ? Czy to jest tak, że wchodzi nowy model i stary jest już totalnie niedostępny ?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: zico » wt marca 31, 2009 7:57

Różnie to bywa, raczej jest tak, że starego już nie produkują i się po prostu wyprzedaje. Zastępują go nowe modele...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Dzidzi69
Posty: 7
Rejestracja: wt marca 31, 2009 7:50

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: Dzidzi69 » wt marca 31, 2009 8:03

Bo problem jest tego typu, że nie jestem mistrzem świata w rolkarstwie i chcę coś dobrego i taniego, dlatego cell II 07 ( czytałem forum ; p ) wydają się optymalne, ale co znajdę gdzieś w jakichś sklepach niedobitki to niestety, 29 cm już nie ma... czyli trzeba wydać te 6,5 x 100 zł żeby mieć ok rolki na ten sezon ? A jeszcze pytanko, mam stopę 29 cm = rozmiar 45 czyli szukać rolek rozmiar 45 ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: zico » wt marca 31, 2009 8:31

Dzidzi69 pisze:chcę coś dobrego i taniego
Musisz kupić dwie rzeczy:

1) tanie
2) dobre
Dzidzi69 pisze:czyli trzeba wydać te 6,5 x 100 zł żeby mieć ok rolki na ten sezon ? A jeszcze pytanko, mam stopę 29 cm = rozmiar 45 czyli szukać rolek rozmiar 45 ?
Zależy jaki model, szukasz wtedy czegoś z wkładką 295mm lub 300mm - a to już różnie jest - jedne modele to będzie 45, a inne nawet 47 czy 48. Rozmiar EU jest bardzo nieprecyzyjny.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
bobik
Czterokółkowiec
Posty: 67
Rejestracja: ndz listopada 09, 2008 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: bobik » wt marca 31, 2009 11:45

Witaj

Zazwyczaj sprzęt tani jest do bani. Co prawda to nie reguła wszędzie, ale taka statystyka.
Poszukaj w sprzęcie używanym i na allegro. Najlepiej jednak doskładać kasę na coś konkretnego niż później narzekać
i płacić w końcu dwa razy.

Osobiście polecam Powerslide Cell lub Rollerblade X5.

Pozdrawiam
:D

Dzidzi69
Posty: 7
Rejestracja: wt marca 31, 2009 7:50

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: Dzidzi69 » sob kwietnia 04, 2009 3:32

no i tak to się pewnie skończy ; ) Tylko, że myślałem nad tymi właśnie cell fsk czy jak to tam się zwie i rollerblade nie x5, tylko takie podobne, ale bez tej podkładki do grindów :D ( takich pseudo chyba ; p )

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: jarekt » sob kwietnia 04, 2009 2:06

Pamietaj tylko, ze X5 maja od rozmiaru 44,5 szyne 280mm czyli cholernie dluga (przynajmiej jesli chodzi o standardy freeride/freesyle). Zico musialby powiedziec jaki rozmiar bedzie odpowiedni dla 29 cm bo moze jeszcze na krotsza szyne sie zalapiesz (mocno w to watpie). Pozostaje Ci PS Cell jako opcja tansza niestety mocno kompromisowa lub Twistery czyli rolka drozsza ale jedna z najlepszych w swojej klasie.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Dzidzi69
Posty: 7
Rejestracja: wt marca 31, 2009 7:50

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: Dzidzi69 » ndz kwietnia 05, 2009 2:57

No tak, ale to może i lepiej, że mają większą co ? No bo więcej kontroli - wiecie, tak po prawdzie najpierw trza by się nauczyć jeździć no nie ? haha : P

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: jarekt » ndz kwietnia 05, 2009 4:16

Dzidzi69 pisze:No tak, ale to może i lepiej, że mają większą co ? No bo więcej kontroli - wiecie, tak po prawdzie najpierw trza by się nauczyć jeździć no nie ? haha : P
Nie, nie lepiej :) To prawda, ze pierwsze kroki latwiej stawia sie na dluzszej szynie ale rolki kupuje sie przeciez na znacznie dluzej. Nikt chyba nie planuje zakupu rolek specjalnie do nauki czyli na maksymalnie 2 miesiace.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Dzidzi69
Posty: 7
Rejestracja: wt marca 31, 2009 7:50

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: Dzidzi69 » ndz kwietnia 05, 2009 9:53

Hmm masz rację, ale chodziło mi raczej o rozłączność tych zdań ; ) tzn. Do nauki - ok też, ale później, jeśli bardziej do przemieszczania się po mieście, nie tyle do 100% slalomu i skoków, to dłuższa płoza może być plusem. Kurcze... naprawdę się tu nie chcę mądrzyć : D eniłej - jutro, albo pojutrze lecę kupować no i potem czekać tylko aż się zabiję : D
pozdro !

EDIT:

http://www.vimeo.com/2454209

czy coś takiego jest "znośne" dla tych rolek ? : D Bo wygląda na to, że te celle fsk są dobre i do rozbijania się po krawężnikach i do slalomu. ( jeśli of kors jest to znośne : D )

PS3 : D
a to żeby tak już uciąć, co byście wybrali - x5 czy celle II do głównie slalomik, jakieś poruszanko po mieście być może, że z jakimiś skokami, aczkolwiek z tym to lajtowo narazie :PPP czy opłaca się dopłacić do twistera ? ( chociaż niechętnie bardzo... )

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: koziar2 » pn kwietnia 06, 2009 10:21

Dzidzi69 pisze: ale później, jeśli bardziej do przemieszczania się po mieście, nie tyle do 100% slalomu i skoków, to dłuższa płoza może być plusem.
jeśli do przemieszczania się po opustoszałym mieście z szerokimi drogami bez dziur, gdzie niczego i nikogo nie trzeba omijać to dodam jeszcze kółka 4x100 i w drogę :)

W mieście potrzeba zwrotności a ta można osiągnąć krótszą płozą :p

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: jarekt » pn kwietnia 06, 2009 11:26

Celle to dobra rolka jak na 450 zl - najtansza rolka do freeride'u jaka istnieje wiec cudow spodziewac sie nie ma co. Jak dla mnie to jedyna konkretna zaleta celli to krotka szyna i nawet tutaj rozowo nie jest bo szyna ma wade produkcyjna (obnizone 2-gie kolko). Sam but jest dosc wygodny ale za slabo trzyma noge jak na rolke freeride'owa i IMHO to bardziej polaczenie buta fitness z szyna freeride. Niby jest klamra stabilizujaca piete co jest rzadkie przy fitnessie ale klamra ta dziala slabo lub wcale (ciagle sie rozpina a mocniejsze dociagniecie konczy sie bólem stopy bo nacisk jest punktowy). Reasumujac dobra rolka za te pieniadze ale daleko jej do idealu.
X5 nie mierzylem ale osobiscie zupelnie nie podeszly mi twistery wiec w X5 upatrywalbym godnej alternatywy, gdyby tylko szyna nie byla dluzsza niz 450 mm byloby blisko idealu. Z drugiej strony twistery sa rolkami z niesamowita historia i tysiace zadowolonych rolkarzy nie moze sie mylic dlatego to wlasnie te rolki polecam jesli masz stope wieksza niz 44,5. To kiedys byla najlepsza rolka freeride/freestyle (od kiedy zabraklo salomona) a i teraz nadal trzyma poziom i ma naprawde dobra relacje ceny do jakosci. Piszac o X5 i twisterach opieram sie raczej na opiniach znajomych czy zaslyszanych w Internecie jednak jesli chodziu o freestyle na rynku jest tak niewiele rolek, ze relatywnie latwo zorientowac sie w tych paru dostepnych modelach.

PS. Istnieje bardzo wiele opini, ze krolem freeride'u jest rolka Seba FR2. Jednak jest to produkt bardzo kosztowny (szczeolnie przy dzisiejszym kursie euro) i warto sie nad nia zastanawiac jesli szukasz czegos absolutnie bezkompromisowego i nie limituje Cie budzet.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Dzidzi69
Posty: 7
Rejestracja: wt marca 31, 2009 7:50

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: Dzidzi69 » wt kwietnia 07, 2009 2:11

oj limituje ; ) 450 zł ? gdzie ? Bo już zeszłorocznego modelu na moją stopę nie ma ; ) i kupuję w quattro sport i tak: Celle są po 630 zł, x5 są po 650 zł a twistery za 730. Chyba się zdecyduję na x5... bo wiadomo, jeszcze ochraniacze itd... chociaż te 100 zł w tą czy w tamtą.... zapytam się o rabat ; p

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: jarekt » wt kwietnia 07, 2009 7:52

Jesli cena jest podobna to IMHO X5 bija Celle na głowe. Głownie jesli chodzi o trzymanie nogi, pełną skorupę oraz wyjmowany liner czyli but wewnetrzny. Jedyny minus to ta dluzsza szyna przy wiekszych rozmiarach i kontrowersyjne rozwiazanie z rzepem na ktore jednak dotychczas jeszcze nikt nie narzekal. Tych wad nie maja twistery a model z zeszlego roku czyli Twister III mozna kupic sporo taniej niz model tegoroczny. U Zica jest za 650 zl a widzialem i taniej poukrywane po marketach. Jesli bys szukal to pametaj, ze szyna powinna miec 245mm i kołka powinny byc 80mm w standardzie. Jesli dobrze pamietam (poprawcie jesli sie myle) model starszy czyli Twister II mial dluzsza szyne i kolka 76 mm.
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rolki do sprawnego przemieszczania się po mieście.

Post autor: koziar2 » wt kwietnia 07, 2009 8:17

Zawsze mozna kupic X5 z dluzsza szyna i popytac ludzi o uzywane UFS z Salomonow FSK, ewentualnie kupic szyne z Powerslide Cell (Tez jest UFS).
A jesli Powerslide Cell - poszukaj na Allegro - jest kilka aukcji z tymi rolkami, wczoraj widzialem ze ktos za 200 chcial sprzedac uzywane zaledwie kilka razy rolki wiec jesli rozmiar pasuje - nie zastanawialbym sie zbytnio.

a jesli chodzi o porownanie X5 i Twisterow - mam Twistery a X5 mialem raz na nogach w sklepie, Twistery wydaja sie lzejsze i sa mniej zabudowane, na pewno X5 wytrzymaja duzo patrzac na wykonanie. No i Twistery tak przyjemnie skrzypia :p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”