Rolkarska Masa Krytyczna

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.

Czy jesteś zainteresowany uczestnictwem w najbliższej Warszawskiej Masie Krytycznej(na rolkach)?

Czas głosowania minął pt lipca 07, 2006 10:00

Tak
17
55%
Nie
5
16%
Raczej Tak
9
29%
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » śr czerwca 07, 2006 3:47

Moje zdanie jest takie, że jeśli tylko się da to powinniśmy się podczepiać pod istniejące już imprezy, bo wiadomo, że jest to o wiele łatwiejsze. Powinniśmy także mieć własne inicjatywy, na początku może rzeczywiście lepszy byłby przejazd ścieżkami, szkoda tylko, że jest ich tak mało...Co do pieniędzy to myśle, że w tej kwestii należałoby wykorzystać przychylnych polityków(oczywiście bez ideologizacji :D ja nie jestem szczególnie czerwony :twisted: ) a także znane np. z telewizji osoby. Chociażby na tym forum był kiedys temat o tym, że przejazd przez miasto chciał zorganizować jeden z radnych Targówka, także Sławek pisze o tym, ze są osoby przychylne takiej inicjatywie na Ochocie...Należałoby także wykorzystać znane osoby do promocji wrotkarstwa, bo jeśli organizowalibyśmy przejazd i zaprosilibyśmy np. znanych aktorów czy prezenterów telewizyjnych, którzy jeżdżą na rolkach( a wbrew pozorom jest ich sporo) to zyskalibyśmy spory rozgłos.
Co do reklamy to wiem, że jest kilka osób, które mogłyby się tego podjąć.
Proponuje, żeby najaktywniejsze osoby niebawem się spotkały(np Alandy, Kajman, Ariel i Sławek, ja też :D ) bo wtedy łatwiej o konkrety. Myślę, że szczegóły możemy ustalić na priv. zaś jako miejsce proponuje tym razem Szczęśliwice, żeby grupa tamtejszych wrotkarzy też poczuła się doceniona :D

skeler
Posty: 21
Rejestracja: sob września 24, 2005 8:53
Jeżdżę od: 02 maja 1988
Lokalizacja: Konstancin
Kontakt:

Post autor: skeler » pt czerwca 09, 2006 5:14

Widze, ze temat Masy znowu powraca, wiec podziele sie paroma swoimi myslami jakie mi sie nasunely czytajac posty na ten temat:
- trase najblizszej Masy ukladalem pod katem rolek, bo sam bede na nich jechal - dlatego jest tak dobra dla wrotkarzy;
- jak wrotkarzy bedzie wiecej, to i trasy beda ukladane z mysla o nich (poniewaz jest to troche trudniejsze, to teraz wybieram rowne ulice, jak sam zamierzam jechac na wrotkach;-)
- organizatorzy Masy robia to do czego maja pomoc - gdyby znalazla sie wieksza grupa wrotkarzy zaangarzowanych w organizacje, to ich postualty mogly by nawet byc glownymi haslami przejazdu;
- wrotkarze jak najbardziej powinni jechac z produ kolumny, podobnie jak to bylo w Gdansku (z wielu powodow);
- ostatnio przepisy sie troche zmienily i zorganizowanie wiekszej imprezy z zamknieciem ulic jest teraz chyba troche latwiejsze;

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » pt czerwca 09, 2006 10:14

Jak by ktoś nie wiedział, skeler to inicjator Warszawskiej Masy Krytycznej. Jeździ na rolkach od dawna i kiedyś chciał zorganizować Masę rolkową, ale do pomocy zgłaszali się sami rowerzyści i Masa zrobiła się bardziej (może nawet całkowicie) rowerowa.
skeler pisze:organizatorzy Masy robia to do czego maja pomoc - gdyby znalazla sie wieksza grupa wrotkarzy zaangarzowanych w organizacje, to ich postualty mogly by nawet byc glownymi haslami przejazdu
Mógłbyś napisać konkretniej o jaką pomoc chodzi?
Czy Masa od razu musi być z postulatami i hasłami, czymś w rodzaju demonstracji? Pytam o to, bo na rowerowej Masie spotkałem się z "wycieczkami" politycznymi.

skeler
Posty: 21
Rejestracja: sob września 24, 2005 8:53
Jeżdżę od: 02 maja 1988
Lokalizacja: Konstancin
Kontakt:

Post autor: skeler » sob czerwca 10, 2006 1:15

Ariel pisze:Mógłbyś napisać konkretniej o jaką pomoc chodzi?
Czy Masa od razu musi być z postulatami i hasłami, czymś w rodzaju demonstracji? Pytam o to, bo na rowerowej Masie spotkałem się z "wycieczkami" politycznymi.
pomoc przy formalnosciach (pisanie i noszenie pism do urzedow w odpowiednich terminach);
ukladanie tras (wbrew pozorom niewiele osob potrafi to dobrze zrobic);
pomoc w trakcie imprezy (duzo roznych zadan - zabezpieczanie, dystrybucja ulotek, itp.);
promocja imprezy (dystrybucja plakatow i ulotek - np. nie weszlismy z tym jeszcze do skate shopow);
organizowanie imprez okolomasowych (np. imprezy tylko dla wrotkarzy;-)
zalatwianie dodatkowych atrakcji (np. porzadne naglosnienie z ktorym ciagle sa klopoty - jak mamy kolumny, to nie ma komu ich przywiezc, itp.;->
To sa rzeczy ktore teraz przyszly mi do glowy (jest ich durzo wiecej) i ciagle sprawiaja nam jakies problemy (glowny problem, to chyba to, ze mamy za malo osob do organizacji tak duzej imprezy).
Jak pojawi sie wiecej wrotkarzy, to na pewno pojawia sie tez nowe problemy ;-)

A jesli chodzi o polityke, to Masa ma okreslone cele, jak budowa asfaltowych sciezek rowerowych itp. - a poniewaz wymaga to wspolpracy z politykami, to i od polityki nie da sie uciec. Ja jedynie staram sie, zeby bylo w miare neutralnie (np. jak w kwietniu dalem mikrofon Magdzie Mosiewicz z Zielonych 2004, to dla rownowagi zaraz przekazalem go Hance Gronkiewicz-Waltz i Marcinowi Święcickiemu, zeby nie 1, a 3 partie mogly sie wypromowac i przy okazji zlozyc jakies obietnice z ktorych bedzie mozna potem rozliczac ;-)
Podobnie jest z wrotkami - jak chcecie robic imprezy promujace wrotki, to niewiele to da, jak nie bedzie warunkow w miescie, zeby na nich swobodnie jezdzic.

Zeby zachecic wrotkarzy do dzialania, podam przykald miasta wielkosci Warszawy - Monachium, gdzie pare lat temu odbywaly sie podobne imprezy do Masy w ktorych brali udzial glownie rowerzysci - dzis impreza jest troche wieksza a proporcje sie odwrocily i przyjezda tam kilkadziesiat tysiecy wrotkarzy ;-) Mialem niedawno okazje przygladac sie z bliska przez pol dnia organizatorom podczas tej imprezy i moge tylko zdradzic, ze czeka nas duuuzo pracy, zeby osiagnac podobny poziom organizacyjny jak tam - im to zajelo 3 lata ;-)

skeler
Posty: 21
Rejestracja: sob września 24, 2005 8:53
Jeżdżę od: 02 maja 1988
Lokalizacja: Konstancin
Kontakt:

Post autor: skeler » czw czerwca 15, 2006 4:19

zaczalem pisac o konkretach, co jest do zrobienia, i sie cisza zrobila w temacie... ;-)

Adek
Posty: 5
Rejestracja: pn czerwca 12, 2006 6:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Adek » czw czerwca 15, 2006 9:05

A od ilu lat (a konkretnie od jakiego wzrostu, zeby mnie nie zgnieciono:/) można jeździć? Mam jedynie 14 lat i 160 wzrostu... Pewnie wyjdzie, ze jestem za słaba?? :cry:
"Zdobyć świata szczyt albo przeżyć jeden dzień"

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ariel » pn czerwca 19, 2006 11:59

skeler pisze:zaczalem pisac o konkretach, co jest do zrobienia, i sie cisza zrobila w temacie... ;-)
nie chodzi o unikanie konkretów, tylko o brak czasu.
Myślę, że sporo z nas ma teraz na ukończeniu rok szkolny bądź akademicki i w związku z tym nawał zaliczeń, egzaminów...
od polityki nie da sie uciec. Ja jedynie staram sie, zeby bylo w miare neutralnie
Też bym chciał, żeby było neutralnie. Ale z własnego doświadczenia wiem, że z tą neutralnością na Masach to - delikatnie mówiąc - bywało różnie. Jeśli jakaś partia będzie popierać Masę, to na pewno nie za darmo.
Adek pisze:A od ilu lat ... można jeździć?
No co Ty? Przecież to przejazdy spacerkiem, na luzie, bez pomiarów wzrostu i zgniatania (no chyba, że się jakiś samochód trafi, to z miejsca jest miażdżony :wink: ), trzeba trochę uważać na uszy, bo bywa głośno, i na rowerzystów, bo nie wszyscy wiedzą, że rolkarze potrzebują szerokości, i że jeżdżą często bez hamulców.
A od ilu lat? Z rodzicem/opiekunem - bez ograniczeń, bez rodzica/opiekuna - od kiedy on na to pozwoli. Najlepiej przyjedź z rodziną i koleżeństwem. :wink:

Pati :P
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 163
Rejestracja: pn czerwca 19, 2006 12:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Białystok

:)

Post autor: Pati :P » wt czerwca 20, 2006 6:37

niestety w Białymstoku nie ma takiej Masy Krytycznej dla rolkarzy...jak narazie jestem stałym bywalcem również Masy Krytycznej ale dla rowerzystów, zastanawiam się czy może nie przyjechać na rolkach? było by ciekawie...
oby więcej takich organizacji, to jest super:) :lol: :D :)
pozdr.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » wt czerwca 20, 2006 6:41

Nie ma się nad czym zastanawiać!Następnym razem jedziesz na rolkach :twisted: I nie zapomnij zabrać ze sobą znajomych, im więcej wszędzie wrotkarzy tym więcej się będzie o rolkach mówić i więcej osób spróbuje tego fajnego sportu!

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » śr czerwca 21, 2006 8:19


Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

To już w piątek

Post autor: kajman » pn czerwca 26, 2006 10:25

Panie i Panowie.
Pełna mobilizacja siebie i znajomych. Przypominam, że
już w najbliższy piątek o 18 ruszamy z placu Zamkowego wraz
z Warszawską Masą Krytyczną.
Plan trasy:
Opis trasy
Mapa trasy

Pamiętajcie musimy zbić się w tzw. KUPę.

Kto będzie.[/u]
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » pn czerwca 26, 2006 10:26

Tłumaczenie:
"Zbić się w KUPę"

to znaczy jechać w zwartym szyku, żeby było nas widać (a nie czuć).
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Awatar użytkownika
PawelS
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 165
Rejestracja: pt maja 13, 2005 9:17
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawelS » wt lipca 04, 2006 3:29

To był ktoś w końcu na tej masie? Coś czarno widzę, bo ani śladu postów na tym forum, ani na forum masy. Ja mam "usprawiedliwienie", bo byłem w Giżycku, ale nawet gdybym był w Warszawie, to akurat był arcyciekawy meczyk w piłkę kopaną, więc rozgrzeszam wszystkich nieobecnych.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Post autor: WFH » wt lipca 04, 2006 3:54

Ja też byłem nieobecny w Warszawie, ale rzeczywiście termin był niekorzystny, miejmy nadzieję, że następnym razem będzie lepiej, ale czekamy na jakieś informacje...

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » wt lipca 04, 2006 4:42

Informacja z (prawie) ostatniej chwili:
[...] masa odbyła się bez nas [...]
:oops:
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”