Rolkarze Warszawscy

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Każdy nowy temat rozpoczynamy od podania nazwy miejscowości w nawiasie, ewentualnie daty, informacji lub zapytania np. [Poznań] 02.04.2007 godz. 10:00 trening na Malcie! lub [Kraków] szukam rolkarzy jeżdżących freestyle slalom.
Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: Slawek » pn lutego 11, 2008 11:22

Czerwone_rolki pisze:Czy ktoś się obudził czy wszyscy rolkarze zapadli niczym niedźwiedzie w sen zimowy?
Alez skad..... Jezdzimy prawie codziennie, a ja nie tylko prawie :)

Slawek
*janarolki freestyle skating team*

Awatar użytkownika
sylviku
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:52
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: 90% Piaseczno - 10% Gliwice

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: sylviku » wt lutego 12, 2008 10:53

Ja wcale nie zapadłam, ale chciałam do końca nogę wyleczyć jako że ciągle mnie boli, żeby móc jeździć wiosnę-lato-jesień w Krakowie i nie tylko :)

Sławek - ty to killer jesteś
:wink:
SALOMON FSK Thunder Max 247mm

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: Caravan » wt lutego 12, 2008 10:59

No ja ostatnio niemal codziennie wypuszczam się w miasto na rolkach i podziwiam coraz więcej nowych, przyjaznych rolkarzom nawierzchni - no może poza chodnikiem przed ambasadą USA (i w ogóle w Al. Ujazdowskich), gdzie bez ochraniacza na zęby radzę się nie wybierać :mrgreen:

Z niepokojem jednak spoglądam na prognozę pogody i boję się, że zbliża się koniec zimowej promocji... :(
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: Ariel » wt lutego 12, 2008 11:19

Gdzie są te nowe, przyjazne rolkarzom nawierzchnie? Chętnie bym się tam przejechał.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: Caravan » wt lutego 12, 2008 11:58

Ariel pisze:Gdzie są te nowe, przyjazne rolkarzom nawierzchnie? Chętnie bym się tam przejechał.
Bardzo dobra nawierzchnia z dużych i równo ułożonych płyt (miejscami niestety kostka bauma) jest wzdłuż ul. Puławskiej (strona w kier. Piaseczna), w zasadzie od Centrum Finansowego do Dworca Południowego. Potem trzeba zmienić stronę i do samych Wyścigów można śmigać całkiem nieźle zachowanymi asfaltami. Dalej zjazd w Dolinkę Służewiecką.Tam jednak jedno podejście po trawie, aczkolwiek bezproblemowe, pod lekką górkę - schody na trasie out of order :mrgreen:. Potem można tunelem przejechać na drugą stronę trasy (aczkolwiek niekoniecznie) i dalej w dół, do skrzyżowania z Wilanowską. Tam radzę zmienić stronę (długi odcinek "kamyczkowatego" asfaltu) i dalej prosto do Sobieskiego. Tutaj skręcamy w kier. Belwederskiej. Można jechać dowolnie, albo po jednej stronie nową trasą rowerową z płaskiej kostki, albo drugą stroną po lekko sfatygowanym asfalcie. Niemniej jednak od Dolnej polecam kostkę. Potem można sobie wybrać: albo skręcamy w Spacerową i dojeżdżamy do Puławskiej, albo jedziemy dalej Belwederską. W zasadzie oba podjazdy mają podobny stopień umęczania :mrgreen:, z tą różnicą, że na Spacerowej mamy prawie do samej góry asfalt, a na Belwederskiej różnie ułożoną kostkę.
Dobre odcinki są jeszcze m.in. wzdłuż Łazienek, na wyremontowanym odc. Mokotowkiej, na trasie rowerowej wzdłuż Marszałkowskiej (nie radzę zmieniać strony ulicy, chyba że ktoś lubi kostkę granitową :mrgreen: ). Al. Ujazdowskie można ominąć bokiem, jadąc asfaltowymi uliczkami i chodnikami aż do Muzeum Narodowego, a dalej Nowym Światem.

Jezeli ktoś ma dobre shock absorbery (chodzi przede wszystkim o jazdę po kostce) to w zasadzie rundę można zacząć już od Parku Saskiego, trzymajac się najpierw lewej strony, a za Galerią zjechać na prawą, wbić się na ścieżkę rowerową i dalej jak w opisie wyżej.

To tyle tak na szybko. Jeżeli pogoda pozwoli to postaram się wyszukać jakieś ciekawe i wygodne trasy.

EDIT: od Ronda Jazdy Polskiej do Rozdroża można całkiem wygodnie śmignąć wzdłuż Al. Armii Ludowej.
EDIT2: w kwestii trasy rowerowej do Powsina: do ul. Bonifacego jedziemy trasą rowerową. Na skrzyżowaniu z Bonifacego zmieniamy stronę i do samego Wilanowa jedziemy po leciwym, aczkolwiek całkiem sensownym asfalcie. Przy cmentarzu skręcamy w prawo (skręcajac w lewo wbijemy się na płyty chodnikowe o różnym stanie zdatności do jazdy) i dalej po asfalcie. I tutaj moja uwaga: od tego miejsca trasa usłana jest wieloma przykrymi niespodziankami w postaci odciśniętych kół ciężarówek w asfalcie, dziur, nierówności, kamieni, błota i piachu. Da się jechać, ale jeśli ktoś ma rolki, które wybieraja każdą nierówność to odradzam. Stan tej trasy pogorszył się istotnie, kiedy zaczęto budować oiedla Miasteczka Wilanów i obawiam się, że niestety nie prędko sie polepszy.
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: Ariel » czw lutego 14, 2008 12:38

Dzięki za szczegółowe opisy :mrgreen:
Każda zmiana na plus cieszy :D
Wyszła fajna pętelka południowowarszawska z połączeniami w stronę Ochoty i Centrum (można też połączyć dalej do Pragi i Żoliborza).
Fajnie by było przejechać się tam większą grupą. Może jakiś spacerek rolkowy z piknikiem na służewieckiej trawce? :lol:


PS. Kostkę na Belwederskiej można ominąć jadąc Spacerową i Klonową. Chodnik na Klonowej jest miodzio, tam są chyba najlepiej położone płyty w W-wie.
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: Caravan » czw lutego 14, 2008 10:20

Klonową nie jeździłem. na ogół pomykałem Bagatela. tam też jest bardzo dobry chodnik, poprzecinany jednak granitowymi podjazdami.


Co do przejażdżki, to ja oczywiście jak najbardziej na "tak". Mam nadzieję, że pogoda, mimo prognoz, dalej będzie dla nas łaskawa. Chociaż powoli zaczłąłem odczuwać ostatnie wieczorne temperatury i po ostatniej jeździe nie obyło się bez przeziębienia.

Co prawda sobotę mam zajętą, ale gdyby pogoda dopisała i chodniki były suche, możnaby się w ciągu dnia przejechać... Możnaby nawet włączyć do objazdu zamknięty odcinek ul. Nowy Świat :wink:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
michał1990
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 777
Rejestracja: wt sierpnia 29, 2006 8:05
Moje rolki: powerslide c
Jeżdżę od: 04 lip 1998
Lokalizacja: warszawa - ursynów
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: michał1990 » sob lutego 16, 2008 11:52

co do płyt przy ambasadzie USA to lepiej jadac juz Alejami Ujazdowskimi skrecic przy Placu na Rozdrożu w prawo i przymostku w lewo i jechac prosto droga ze sredniej jakosci asfaltem koło ambasady Francji i potem juz Wiejska:) tam na szczescie jest dobry asfalt:)
Co od Belwederskiej to niepolecam jecha cpo kostce tylko po ulicy jak samochody stoja na swiatłach:) wieksza przyjemnosc z jazdy:)
Pozdrawiam
Michał Machowski

Nightskating Warszawa (www.nightskating.waw.pl)
Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater
Rollschool - szkoł jazdy na rolkach i wrotkach (www.rollschool.pl)
Rolkowa MapaWarszawy - www.rolkowamapa.pl


Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: Caravan » ndz lutego 17, 2008 12:55

Tylko trzeba uważać, coby zjeżdżając na mostku się nie wyrąbać :mrgreen:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: WFH » ndz lutego 17, 2008 12:51

Caravan pisze:[
I tutaj moja uwaga: od tego miejsca trasa usłana jest wieloma przykrymi niespodziankami w postaci odciśniętych kół ciężarówek w asfalcie, dziur, nierówności, kamieni, błota i piachu. Da się jechać, ale jeśli ktoś ma rolki, które wybieraja każdą nierówność to odradzam. Stan tej trasy pogorszył się istotnie, kiedy zaczęto budować oiedla Miasteczka Wilanów i obawiam się, że niestety nie prędko sie polepszy.
Niestety dokładnie ta jest, ale słyszałem od dobrze poinformowanej osoby, że ścieżka ma być wyremontowana i poszerzona. mam nadzieję, że jak najszybciej :twisted:

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: Ariel » pt lutego 22, 2008 6:34

:idea: Umówiłem się z Tadkiem na jutro na godz. 15 przy rondzie de Gaulle'a na przejażdżkę rozpoznawczą Pętlą Mokotowską (trasą zaproponowaną przez Caravana).
Jeśli ktoś miałby chęć się dołączyć to zapraszamy :!: Prędkość dostosujemy do najwolniejszego uczestnika.
Do 17 będzie widno, może się wyrobimy.
Pogoda, poza silnym wiatrem, chyba dopisze.
JESZCZE RAZ ZAPRASZAMY :!:
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: Caravan » sob lutego 23, 2008 9:13

Mam nadzieję, że dojadę :D
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
Ariel
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1124
Rejestracja: wt sierpnia 09, 2005 2:56
Moje rolki: 4x110 Powerslide TripleX C2
Jeżdżę od: 01 lip 2005
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: Ariel » sob lutego 23, 2008 11:28

Fajna przejażdżka 8) kto nie był niech żałuje.
Nieźle wiało :| Poza krótkimi odcinkami kostki nawierzchnia całkiem dobra :)
Trasa ok. 17,5 km: Rondo de Gaulle'a, Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska, Waryńskiego, Puławska, Rzymowskiego, Dolina Służewiecka, Sikorskiego, Sobieskiego, Belwederska, Spacerowa, Goworka, Klonowa, Belwederska, Aleje Ujazdowskie, Aleja Armii Ludowej, Jazdów, Wiejska, Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, Rondo de Gaulle'a.
Mapka: http://maps.google.com/maps?f=d&hl=pl&g ... .2314&z=12
Mapka pokazuje trasę ustawioną dla przejazdu samochodem. Nie potrafię zmienić tego ustawienia. W rzeczywistości niektóre odcinki pokonywaliśmy lewą stroną ulicy, np. końcowy oddcinek Puławskiej i początkowy Doliny Służewieckiej.
Parę fotek: http://picasaweb.google.com/P.Pyzel/PTl ... KmWarszawa
Miłość wzrasta poprzez miłość

Awatar użytkownika
Caravan
Prześcigant 4x100mm
Posty: 301
Rejestracja: pn kwietnia 30, 2007 11:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów/Stegny
Kontakt:

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: Caravan » ndz lutego 24, 2008 1:50

Heh, no u mnie (via Google Earth) wychodziło jakieś 18,5km, ale 1000m w tą czy w tą nie robi różnicy - błąd paralaksy :mrgreen: Ważne, że było naprawdę fajnie :D


Tak czy inaczej jeszcze raz wielkie dzięki. Także za zdjęcia :wink:
Pozdrawiam
Caravan
SALOMON THUNDER UFS 237EA
SALOMON CHAZ SANDS UFS 247EA
SEBA FR2 243
http://www.zut-projekt.pl

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Re: Rolkarze Warszawscy

Post autor: kajman » wt marca 11, 2008 11:39

Ariel pisze:Fajna przejażdżka 8) kto nie był niech żałuje.
Ehhh i kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że sezon rolkarski może rozpocząć się w lutym :)
A to wszystko dzięki globalnemu ociepleniu.

Pozdrawiam Ariel
W tym roku mam nadzieję dołączyć znowu do Was.
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazowieckie”