Wybór rolek- fitness, jazda miejska

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Kira13x
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 11:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Wybór rolek- fitness, jazda miejska

Post autor: Kira13x » ndz maja 05, 2013 10:05

Jeżdżę do rolkach już parę lat, do tej pory na niezidentyfikowanym sprzęcie po bracie, który był mimo wszystko dość solidny, ale rozmiar już niestety za mały. Planuję kupić nowe rolki, na czym nie znam się zupełnie.

Jazda- do szkoły, ok. 10 km w obie strony, w weekendy ewentualnie jakieś dłuższe dystanse. Bez jakiś większych wyczynów, czasem tył, przeplatanka.


rollerblade-fusion-x3-10-silver-transparent

Wybrałam kilka modeli, ale nie mam pojęcia czy się nadają. Mieszkam w niedużej wiosce, szkoła w miasteczku obok, głównie asfalt, ale niektóre odcinki z dość wrednymi malutkimi kamyczkami, inne podziurawione jak ser szwajcarski. Urok polskich dróg. Mam też kilkaset metrów chodnika z kostką. Czy te rolki dadzą sobie radę? Jeśli nie, to jakie ewentualnie inne, powiedzmy do 500 zł?
Ostatnio zmieniony ndz maja 05, 2013 10:18 przez zico, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie podajemy linków, tylko nazwy modeli

Awatar użytkownika
Szu
Posty: 48
Rejestracja: ndz września 06, 2009 3:17
Moje rolki: Hybryda Twistera z ASP
Jeżdżę od: 21 lip 1999
Lokalizacja: Chojnice

Re: Wybór rolek- fitness, jazda miejska

Post autor: Szu » ndz maja 05, 2013 11:26

Fajna rolka, koła 80 mm. Jasne, że dadzą radę. Zapewne na tych malutkich kamyczkach nie będzie super komfortowo, ale to wiesz. Jeśli to jest kostka z przerwami, taki standardowy polski chodnik, no to nie będzie się po tym jechało jakoś super wygodnie. Nie pomoże w tym zmiana rolek, pewne jest natomiast, że rolki będą wygodniejsze. Prawdopodobnie te rolki posiadają koła o twardości 80A. I teraz zależy jak jeździsz, jeśli rekreacyjnie, to będą dobre, ale jeśli "ostrzej", hamujesz powersildem, czy chociażby T-stopem, to możesz te kółka szybko załatwić. Z 80A kwadraty robią się czasami po jednym hamowaniu. :P Chociaż jeśli śmigasz typowo rekreacyjnie to te roleczki będą wyśmienite, jak lubisz hamować za pomocą hamulca to dobrze, do tych rolek można go założyć. Według mnie dobry wybór, jeśli je kupisz, dobrze dobierz rozmiar. Było o tym wałkowane na forum.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wybór rolek- fitness, jazda miejska

Post autor: Doody » pn maja 06, 2013 8:23

RB Fusion x3 to dobry sprzęt. Kołami, że miękkie się nie przejmuj, zjedziesz to kupisz nowe - taki urok kół. Najważniejsze żeby but był dla Ciebie wygodny.
Po za RB Fusion 3 w tej klasie cenowej masz jeszcze SEBA FRX i FILA NRK BX, choć te ostatnie obecnie chyba są droższe ale można znaleźć jeszcze jakieś okazje.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Kira13x
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 11:55
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Wybór rolek- fitness, jazda miejska

Post autor: Kira13x » pn maja 06, 2013 10:08

Dziękuję :) Seby właśnie też mi się podobały, tyle że są już droższe w granicach 700 zł. Patrzyłam jeszcze na Roces Ink albo K2 Kinetic Speed W. Czy one nadają się tylko do fitness?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór rolek- fitness, jazda miejska

Post autor: Herb » pn maja 06, 2013 11:17

Tak, tylko do fitness.

Z rolek do jazdy freeskate najtańsze obecnie modele to:

Rollerblade Fusion X3
Seba FRX 80
Powerslide Imperial

często można znaleźć jednak okazję na niemal nowe rolki w dobrej cenie.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z zawartością forum, bo ten temat był wielokrotnie wałkowany i wszystko właściwie zostało juz napisane.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”