Bont opinie

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont opinie

Post autor: zico » śr maja 09, 2012 10:01

Hahaha - rozbawiło mnie drugie zdanie. Typowy MARKETING. Jak nie pasuje w większej ilości punktów to przymierza się INNEGO buta lub robi custom.

Nie ma jak mieć klapy na oczach i słuchać opisy jedynego, słusznego producenta. Każdy będzie chwalić swoje produkty!
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bont opinie

Post autor: Mirek_83 » czw maja 10, 2012 1:37

@Wasyl "wooow' było do różnic w cenie między sklepem wskazanym przez Ciebie, a cenami dystrybutora (polskiego, nie zagranicznego). Bonta miałem i rozmiar wypadał mi mniejszy niż noszę na codzień. A co do formowania to sam Bont sugeruje "piec" swoje buty, nie tylko kurczaki...
Pozdrawiam
Mirek

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont opinie

Post autor: Toudi » czw maja 10, 2012 3:10

Już nic nie jest takie, jak kiedyś.
I kurczaki i buty śmierdzą plastikiem przy pieczeniu :D
Pozdrawiam
Piotr

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Bont opinie

Post autor: pz34 » pt maja 11, 2012 7:56

Toudi jak zwykle w swoim rozpoznawalnym stylu podsumował całe to zamieszanie:D

Nasza krajowa czołówka jeździ na tych butach i też jestem ciekaw jak one się sprawują, tyle że nie obrażając nikogo nasi mistrzowie nie robią w tym sprzęcie takich czasów jak Europa mimo że razem trenują, maja najnowsze koła i mogą rozprowadzać pościg itp, a jest sporo osób, które mają równie dobre wyniki na innych butach nawet na tych nie zawodniczych . Sadzę, że to w 95 % kwestia wytrenowania ale to temat innego wątku. Pytałem się kilku osób o te buty podczas zawodów i wszyscy chwalili. Mimo to jeżeli jest problem (piszę tak bo nie znam realiów dystrybucji i serwisu Bont) to lepiej moim zdaniem zastanowić się dwa razy nad nabyciem takiego sprzętu.
Pozdrawiam
Łukasz

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Bont opinie

Post autor: wasyl » pt maja 11, 2012 2:20

To my mamy jakąś reprezentacje w tej dyscyplinie ?.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont opinie

Post autor: Toudi » pt maja 11, 2012 2:54

No nie jakąś - mamy medalistów ME :idea:
Pozdrawiam
Piotr

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Bont opinie

Post autor: wasyl » pt maja 11, 2012 3:21

No właśnie tylko jakoś się o tym nie dowiedziałem.
Na stronie pzws przydałby sie link nasza kadra lub coś podobnego ?

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Bont opinie

Post autor: pz34 » pt maja 11, 2012 3:27

Kto śledzi zawody lub ma subskrybcję na fb konkretnych zawodników ten może i wie..... PZSW mógłby by też zadbać o to by nasze zawody znalazły się w STS-ie i innych zakładach sportowych. To by pomogło popularyzacji.
Pozdrawiam
Łukasz

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Bont opinie

Post autor: wasyl » pt maja 11, 2012 11:29

Mam wrażenie że posiadanie konta na FB będzie nie długo niezbędne do życia.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Bont opinie

Post autor: Doody » pt maja 11, 2012 11:36

wasyl pisze:Mam wrażenie że posiadanie konta na FB będzie nie długo niezbędne do życia.
Ja nie mam i mieć nie będę, ale trochę się boję że podzielę los dinozaurów :?
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

novap
Czterokółkowiec
Posty: 94
Rejestracja: sob lipca 22, 2006 5:36
Moje rolki: Bont Z
Jeżdżę od: 02 maja 2006
Lokalizacja: Złotów

Re: Bont opinie

Post autor: novap » sob maja 12, 2012 8:03

Doody pisze:
wasyl pisze:Mam wrażenie że posiadanie konta na FB będzie nie długo niezbędne do życia.
Ja nie mam i mieć nie będę, ale trochę się boję że podzielę los dinozaurów :?
To witaj w klubie :mrgreen:

Piotr_15
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 22, 2012 5:31
Moje rolki: Vaypor 3PT
Jeżdżę od: 01 sty 1986

Re: Bont opinie

Post autor: Piotr_15 » wt maja 22, 2012 5:45

Witam,

ponieważ pojawiło się trochę wątpliwości dotyczących sprzętu marki Bont pozwolę sobie w kilku zdaniach wyjaśnić:

Sprzęt serwisowany jest w Polsce, a wymieniony sklep jest jednym ze sklepów które mają ten sprzęt w ofercie,

Większość rozmiarów w najbardziej popularnych modelach (Semi Race, Jet i Z) jest dostępna, niestety pełnej rozmiarówki we wszystkich modelach w magazynie nie ma w tej chwili nawet producent. Bont oferuje 4 różne mocowania płozy w 25 rozmiarach i chyba jako jedyny producent w 3 różnych szerokościach, więc trzymanie tego wszystkiego w polskim magazynie byłoby zbyt kosztowne. Czas sprowadzenia sprzętu który jest u producenta to około 2-3 tygodnie. Dodatkowo w ofercie są semi customy i customy.

Z przymierzeniem nie ma problemu. Można to zrobić albo w jednym ze sklepów na miejscu albo przy zamówieniu przez internet można przymierzyć i jeśli nie pasuje zwrócić w ciągu ustawowego terminu.

Jeśli szukasz odpowiedniego rozmiaru najlepiej podaj dostawcy długość i szerokość obu stóp w milimetrach sposób mierzenia można znaleźć na stronie:
http://www.bont.com/inline/items/support/sizes.html
Klamry,nity, bumpery, kliny, śruby itp itd do wszystkich modeli są dostępne cały rok w Polsce. Nie ma potrzeby szukać po świecie.

Grzanie w piekarniku tego sprzętu jest jak najbardziej prawidłowe - ważne żeby zrobić to zgodnie z zaleceniem producenta a przede wszystkim
nie przekraczać zalecanej temperatury. W przypadku Bonta można grzać całe buty i nie ma do tego żadnych przeciwwskazań.
Kwestia dopasowania customów, to zupełnie inna kwestia bo to są buty robione na zamówienie i tu możemy zrobić dużo więcej niż tylko wygrzewając buty.

Co do robienia czasów jak Europa to, trudno się z tym zgodzić. W zeszłym roku Bartek Chojnacki i Robert Kustra ładnie pojechali na City Nacht (i nie tylko) w tych butach i Europa nie miała tu nic do powiedzenia. W tym roku sezon dopiero co się zaczął i też wstydu nie ma a co będzie to zobaczymy.

Posiadanie konta na FB na szczęście nie jest konieczne żeby odwiedzić np:
http://www.facebook.com/pages/4SKATING- ... 9106578995
http://www.facebook.com/MapeiBdcRollerTeam

pozdrawiam,

Piotr

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Bont opinie

Post autor: pz34 » wt maja 22, 2012 6:00

Może i ładnie pojechali ale szału też nie ma bo np. w Gorlicach jechał z nimi kilka okrążeń jakiś koleś w Racemachine. Druga sprawa to średnie prędkości. Ciekawe co pokażą w Osiecznicy. Wydaje mi się, żę Eoskates, PS i inne podobne marki inwestujące ostatnio w zespoły i promocję obalają koncepcję że to buty jadą. Ja sam w ostatniej 70-tce przyjechałem 4 min po Kustrze w Racemachine.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont opinie

Post autor: zico » wt maja 22, 2012 6:37

Piotr_15 pisze:Grzanie w piekarniku tego sprzętu jest jak najbardziej prawidłowe - ważne żeby zrobić to zgodnie z zaleceniem producenta a przede wszystkim
nie przekraczać zalecanej temperatury.
Z tym się nie zgodzę. Włókno węglowe ŁATWIEJ rozszerzyć, niż żeby wróciło do pierwotnej postaci. Jeśli wkładamy do piekarnika i zakładamy na nogę, to nie jesteśmy w stanie tak dopasować buta, aby przylegał IDEALNIE do stopy. Dlaczego? Wynika to z konstrukcji materiału. Włókno węglowe, żeby powróciło do pierwotnej postaci, a dokładniej - do pierwotnego profilu, trzeba giąć mocniej niż wypada. Żeby ŁATWIEJ zobrazować jak to działa wystarczy wziąć do ręki np. pręt stalowy i spróbować go ugiąć do kształtu jakiego chcemy. ZAWSZE trzeba będzie użyć większego kąta gięcia, ponieważ zginając nie zostanie on w pozycji docelowej.

Dziwię się firmie Bont, że zaleca piekarnik. Inne firmy go nie zalecają i proponują nagrzewanie punktowe, bo to ma sens i nie robi "bambosza" z butów.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Bont opinie

Post autor: wasyl » wt maja 22, 2012 7:10

Piotr_15 pisze:Witam,

ponieważ pojawiło się trochę wątpliwości dotyczących sprzętu marki Bont pozwolę sobie w kilku zdaniach wyjaśnić:

Sprzęt serwisowany jest w Polsce, a wymieniony sklep jest jednym ze sklepów które mają ten sprzęt w ofercie,

Większość rozmiarów w najbardziej popularnych modelach (Semi Race, Jet i Z) jest dostępna, niestety pełnej rozmiarówki we wszystkich modelach w magazynie nie ma w tej chwili nawet producent. Bont oferuje 4 różne mocowania płozy w 25 rozmiarach i chyba jako jedyny producent w 3 różnych szerokościach, więc trzymanie tego wszystkiego w polskim magazynie byłoby zbyt kosztowne. Czas sprowadzenia sprzętu który jest u producenta to około 2-3 tygodnie. Dodatkowo w ofercie są semi customy i customy.

Z przymierzeniem nie ma problemu. Można to zrobić albo w jednym ze sklepów na miejscu albo przy zamówieniu przez internet można przymierzyć i jeśli nie pasuje zwrócić w ciągu ustawowego terminu.

Jeśli szukasz odpowiedniego rozmiaru najlepiej podaj dostawcy długość i szerokość obu stóp w milimetrach sposób mierzenia można znaleźć na stronie:
http://www.bont.com/inline/items/support/sizes.html
Klamry,nity, bumpery, kliny, śruby itp itd do wszystkich modeli są dostępne cały rok w Polsce. Nie ma potrzeby szukać po świecie.



Piotr
Może i nie ma potrzeby ale nad morze jednak daleko ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”