Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porównanie

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porówna

Post autor: zico » wt listopada 13, 2012 9:55

Przecież przy tych samych butach mając różnej wysokości szyny będzie ta odległość różna - tak czy nie?
Przy butach, które mają dużą odległość pomiędzy podeszwą pięty, a tylnym mocowaniem do szyny będzie niżej z niższą szyną - tak czy nie?
Przy butach, które mają małą odległość pomiędzy podeszwą pięty, a tylnym mocowaniem do szyny może być problem z mocowaniem niższej szyny (bez klinów) - tak czy nie?

Masz na szybko 3 przykłady, gdzie suche porównanie wysokości szyn na mocowanie dwupunktowe ma znaczenie. Jak będzie komuś trudno to zrozumieć, to podeprę się zdjęciami wraz z pomiarami na różnych butach i tych samych szynach lub na tych samych butach i różnych szynach.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porówna

Post autor: Andrzej » śr listopada 14, 2012 9:43

Jak dzieci, jak dzieci...
A ja to się teraz niesamowicie jaram moją nową szyną. Uwielbiam ją i co ważne przewróciłem się dopiero po wyścigu.... Czyli progres jednak jest

Awatar użytkownika
mrv
Szybszy niż Chuck Norris na 5x84mm
Posty: 548
Rejestracja: pn lutego 19, 2007 6:03
Moje rolki: SemiRace 4x100, Cheetah 4x110
Jeżdżę od: 20 gru 2009

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porówna

Post autor: mrv » śr listopada 14, 2012 10:24

zico pisze:Przecież przy tych samych butach mając różnej wysokości szyny będzie ta odległość różna - tak czy nie?
tak, pod warunkiem że but będzie pasował. A to może się stać przy szynie ze zbyt niskim punktem montażu lub przy bucie ze zbyt słąbym "wysklepieniem"
zico pisze: Przy butach, które mają dużą odległość pomiędzy podeszwą pięty, a tylnym mocowaniem do szyny będzie niżej z niższą szyną - tak czy nie?
Przy butach, które mają małą odległość pomiędzy podeszwą pięty, a tylnym mocowaniem do szyny może być problem z mocowaniem niższej szyny (bez klinów) - tak czy nie?

Masz na szybko 3 przykłady, gdzie suche porównanie wysokości szyn na mocowanie dwupunktowe ma znaczenie. Jak będzie komuś trudno to zrozumieć, to podeprę się zdjęciami wraz z pomiarami na różnych butach i tych samych szynach lub na tych samych butach i różnych szynach.
Właśnie teraz potwierdziłeś to co piszę - że opisywanie kombinacji but+szyna ma dopiero sens. Nie da się wszystkich szyn spasować ze wszystkimi butami a po drugie w niektórych przypadkach w danej kombinacji będziesz znacząco wyżej niż w innej. Jeszcze inne będą wymagać shimmów

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porówna

Post autor: zico » śr listopada 14, 2012 10:58

Bez powyższego porównania ktoś by sobie kupił szyny i nagle zonk - nie pasuje, potrzebne są kliny! A tak jest porównanie, są wymiary i inne cechy podane jak na talerzu. Jak widzisz sens jest. Osobiście widzę jeszcze więcej plusów (czego nie widzisz, bo dla Ciebie to suche fakty) - zawodnicy byli u mnie w sklepie, czytali to porównanie, dopasowywaliśmy szyny do ich butów. Jeżdżą, są zadowoleni. Dzięki temu porównaniu już na starcie mieli obraz czego chcą i nie musiałem im tłumaczyć - po co, dlaczego.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porówna

Post autor: Mirek_83 » pt listopada 16, 2012 1:03

Andrzej pisze:Jak dzieci, jak dzieci...
A ja to się teraz niesamowicie jaram moją nową szyną. Uwielbiam ją i co ważne przewróciłem się dopiero po wyścigu.... Czyli progres jednak jest
Andrzej gdzie startowałeś? nie widzę Cię w wynikach...

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyny 3x110mm 1x100mm - specyfikacja techniczna, porówna

Post autor: Andrzej » pt listopada 16, 2012 1:19

Mirek_83 pisze:
Andrzej pisze:Jak dzieci, jak dzieci...
A ja to się teraz niesamowicie jaram moją nową szyną. Uwielbiam ją i co ważne przewróciłem się dopiero po wyścigu.... Czyli progres jednak jest
Andrzej gdzie startowałeś? nie widzę Cię w wynikach...
Mały lokalny wyścig w okolicach Pruszkowa i Wołomina

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”