Strój, czyli co ubrać, żeby było ciepło i sucho

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

A-gus
Posty: 5
Rejestracja: śr września 30, 2009 10:21
Jeżdżę od: 0- 0-1993
Lokalizacja: Poznań

Strój, czyli co ubrać, żeby było ciepło i sucho

Post autor: A-gus » pn października 05, 2009 3:32

Hej,

próbowałam znaleźć na forum informacje o specjalistycznych strojach na rolki, ale nie udało mi się znaleźć nic dla siebie. Latem wspominaneyw jednym z tematów strój jednoczęściowy z krótkimi nogawkami i rękawami jest OK, ale w taką wietrzną pogodę, przy niższych temperaturach jakie mamy teraz to już trochę gorzej. Mam długie spodnie na szelkach (czy kombinezon, zwał jak zwał, zakrywają pół pleców i brzuch) shimano, które są super, w ogóle nie czuję wiatru, jest mi ciepło i sucho, ale nie mam nic na górę ani żadnej czapki (mam chore zatoki i nie mogę ich przewiewać). Nie wiem, czy kupić bluzkę z długim rękawem, czy bluzę i coś pod spód, czy to wystarczy, żeby było mi ciepło i mnie nie przewiało. Dodam, że po raz pierwszy jadę w tym roku w maratonie poznańskim i muszę coś przedtem kupić. Doradźcie, co warto wybrać, czy bluzka "rowerowa" wystarczy i do jakiego sklepu w Poznaniu i okolicach warto się wybrać.

Dzięki,
Ag.

carlmc
Czterokółkowiec
Posty: 81
Rejestracja: czw maja 07, 2009 9:32
Jeżdżę od: 02 kwie 2008
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Strój, czyli co ubrać, żeby było ciepło i sucho

Post autor: carlmc » pn października 05, 2009 4:15

Na półmaraton :?: to na krótko przelecisz, trzydzieści parę minut na pełny gaz nie zauważysz jaka jest temperatura :D.
Na 70km 17 października to jest pewien problem z ubraniem, odżywianiem :) .

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: Strój, czyli co ubrać, żeby było ciepło i sucho

Post autor: bj43 » wt października 06, 2009 10:25

A-gus pisze:Hej,

próbowałam znaleźć na forum informacje o specjalistycznych strojach na rolki, ale nie udało mi się znaleźć nic dla siebie. Latem wspominaneyw jednym z tematów strój jednoczęściowy z krótkimi nogawkami i rękawami jest OK, ale w taką wietrzną pogodę, przy niższych temperaturach jakie mamy teraz to już trochę gorzej. Mam długie spodnie na szelkach (czy kombinezon, zwał jak zwał, zakrywają pół pleców i brzuch) shimano, które są super, w ogóle nie czuję wiatru, jest mi ciepło i sucho, ale nie mam nic na górę ani żadnej czapki (mam chore zatoki i nie mogę ich przewiewać). Nie wiem, czy kupić bluzkę z długim rękawem, czy bluzę i coś pod spód, czy to wystarczy, żeby było mi ciepło i mnie nie przewiało. Dodam, że po raz pierwszy jadę w tym roku w maratonie poznańskim i muszę coś przedtem kupić. Doradźcie, co warto wybrać, czy bluzka "rowerowa" wystarczy i do jakiego sklepu w Poznaniu i okolicach warto się wybrać.

Dzięki,
Ag.
Doradzanie w tej kwestii nie ma większego sensu, ponieważ każdy ubiera się według własnego uznania. Jeśli chodzi o czapkę, to tu nie ma wyboru, bo zgodnie z regulaminem, uczestnika maratonu obowiązuje kask. Można ewentualnie pod kask włożyć coś, co go ociepli. Jeśli będzie padać deszcz, to trzeba mieć coś suchego do przebrania po ukończeniu biegu.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”