Nowe kółka słabo się kręcą

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

desyl
Posty: 21
Rejestracja: pn czerwca 25, 2007 7:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Nowe kółka słabo się kręcą

Post autor: desyl » czw kwietnia 02, 2009 10:31

Witajcie,

wcześniej pytałem o smarowanie nie bez powodu - moje nowe kółka coś słabo się kręcą (Rollerblade 82mm, ABEC7).
Stare jak się pokręciło (ABEC5, ten sam producent) to tylko takie wzzziiuuuu robiły i chłodek jak od wiatraczka szedł. A te nowe to parę obrotów i stop.
Jeździłem na nowych w sumie ze 3 godziny - czy się jeszcze rozkręcą? Założone są raczej prawidłowo - ciężko tutaj coś źle zrobić.

Pozdrawiam
DeSyl

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe kółka słabo się kręcą

Post autor: MirekCz » czw kwietnia 02, 2009 11:36

1.Kręcenie się kółek "na sucho" nie jest adekwatne do kręcenia się kółek pod obciążeniem

2.Nowe łożyska mogą mieć dużo smaru. O ile nie ścigasz się na czas lub nie czujesz żeby rzeczywiście wolniej jechały to najlepiej to zostaw (więcej smaru = dłużej nie trzeba konserwować łożysk).
Łożyska możesz rozebrać, wywalić smar i użyć rzadkiego olejku. To powinno poprawić toczenie, ale będziesz musiał regularnie takie łożyska serwisować.
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

desyl
Posty: 21
Rejestracja: pn czerwca 25, 2007 7:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe kółka słabo się kręcą

Post autor: desyl » pt kwietnia 03, 2009 9:22

Po dzisiejszych jazdach kręcą już zdecydowanie lepiej - chyba jednak smar musiał się rozejść i dodatkowo dzisiaj było zdecydowanie cieplej niż ostatnio więc pewnie smar miał niższą lepkość i się lepiej układał.
Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam
DeSyl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”