Przesiadka na szybsze

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
powerhouski
Prześcigant 4x100mm
Posty: 306
Rejestracja: śr marca 17, 2004 3:15

Post autor: powerhouski » ndz listopada 20, 2005 1:41

Hybrydy 3x100+84mm to jedyna z możliwości wykorzystania plusów dużych kółek, (lepszy roll, lepsze utrzymanie szybkości), bez ich minusow (dużo wyższe, większe obciążenia na staw skokowy). Drugą mozliwością jest zestaw z rozstawem mocowania 195mm.

Celowo nie wspominam tutaj 190mm i 4x100mm z rozstawem 165mm.

pdudus1980, jeżeli nie zamierzasz zmieniać buta, to hybryda jest dogodnym rozwiązaniem. Od pierwszego razu na hybrydach zauważysz że są one poprostu szybsze. Ale jest okres przejściowy, który może trwać od paru tygodni do paru miesięcy kiedy może okazać się, że ludzie na 84mm wcale nie zostają z tyłu 8) ...

Z drugiej strony jeżeli twoja technika jest kiepska to nie polecałbym przesiadki dopóki nie wypracujesz poprawnej techniki.
Kto mi dał skrzydła niech mi z łap odmota sidła...

pdudus1980
Czterokółkowiec
Posty: 52
Rejestracja: czw października 13, 2005 2:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Katowice

Post autor: pdudus1980 » ndz listopada 20, 2005 7:02

Myślę że moja technika jest ok, po prostu nasłuchałem się że na kółkach 100 jeździ się szybciej-sam nigdy nie jeździłem na takich kółkach i dlatego właśnie się pytam czy warto. Szyna kosztuje 90 zł(za 2szt.) i jest to Salomon tension S-Lab 100 (3x100 i 1x84)z mocowaniem 165mm. Wielkie dzięki za odpowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”