Rollerblade Spark 4.0 vs Fila Thetis LX ?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

blazej
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 08, 2008 11:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa Mokotów/Ursus

Rollerblade Spark 4.0 vs Fila Thetis LX ?

Post autor: blazej » czw maja 08, 2008 12:26

Pan Witalski wita wszystkich z okazji pierwszego postu :D

Postanowiłem kupić sobie rolki co by trochę schudnąć i nabrać kondycji :) Wśród "rolków" dla początkujących polecane są Spark 4.0 Zastanawiam się jednak nad Fila Thetis Lx, cena podobna, a w teorii lepsze, bo: 1. Mają płozę aluminiową 2. ABEC 7. Różnią się też od Spark 4.0 wielkością kółka, Sparki 78mm, a Fila 80mm, a w ofercie Go Sport piszą 82mm (nie wiem czy to pomyłka czy są różne wersje). Generalnie Fila ma większe kółka. ZNajomy "rolkownik" powiedział, że większe kółka są lepsze dla początkującego, bo nie trzeba się tyle namachać, same jadą i jest fun.

Nie wiem na ile wpywa to na jazdę, ale ze zdjęć spark ma płozę blisko buta, natomiast Fila odstającą.

Przed zakupem i tak będę musiał mieć obydwa modele na nogach tylko w tym problem, że w Warszawie nie ma chyba sklepu, który ma i Rollerblade i Fila.

Ważę 90 kg i mam 183 cm wzwyż
Linki do tych modeli

http://www.decathlon.co.uk/EN/thetis-lx-34846749/

http://www.zicoracing.com/index.php?pro ... rod_id=174

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Invisible
Posty: 11
Rejestracja: pt kwietnia 04, 2008 7:13
Moje rolki: Rollerblade Spark 4.0
Jeżdżę od: 26 kwie 2008
Lokalizacja: Odolanów

Re: Rollerblade Spark 4.0 vs Fila Thetis LX ?

Post autor: Invisible » czw maja 08, 2008 7:44

Nie wiem czy Ci to w jakikolwiek sposób pomoże, ale chociaż włożę w to swoje starania ;).
Mam Sparki 4.0 od 2 tygodni, jestem z nich bardzo zadowolona, są bardzo wygodne i jak dla mnie to też same jadą :P.
Tyle, że ja ważę dużo mniej od Ciebie, więc w tym też nie wiem jak będzie w twoim przypadku.
W tych Sparkach śmigam prawie codziennie po 2,3 godzinki i jedyne na co narzekam to boląca noga od dziwnego upadku :wink: .
Najlepiej poczekaj, aż odpowie ktoś kto zna się na tym bardzo dobrze. Mi doradził znakomicie Zico, i jestem szczęśliwa z zakupu :).
Pozdrawiam, mająca chęci pomocy Invisible :)

blazej
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 08, 2008 11:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa Mokotów/Ursus

Re: Rollerblade Spark 4.0 vs Fila Thetis LX ?

Post autor: blazej » czw maja 08, 2008 8:39

Dzięki :D Pytam, bo w postach mówi się, że aluminiowe szyny są lepsze, a jak przychodzi co do czego to polecany jest model z kompozytowymi. Do tego w sklepach nie ma informacji do jakiej wagi jest dana rolka. Nie chciałbym kupić, złamać i sprzedawca/producent powie, że za ciężki byłem jak na kompozytowe szyny.

Awatar użytkownika
Invisible
Posty: 11
Rejestracja: pt kwietnia 04, 2008 7:13
Moje rolki: Rollerblade Spark 4.0
Jeżdżę od: 26 kwie 2008
Lokalizacja: Odolanów

Re: Rollerblade Spark 4.0 vs Fila Thetis LX ?

Post autor: Invisible » sob maja 10, 2008 1:21

Chyba aluminiowe lepsze. Nie znam się za bardzo na tym xD. To jest temat, w którym pytałam się o sparki, moze Ci troszeczkę pomoże ---> http://www.zico-skating.com/forum/viewt ... =35&t=2530. Pozdrawiam i życzę udanej decyzji :)

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rollerblade Spark 4.0 vs Fila Thetis LX ?

Post autor: koziar2 » sob maja 10, 2008 3:00

ja mam ponad 90kg i ok 192 wzrostu, 2 lata temu kompozytowe plozy w rolkach K2 jezdzily przez rok a pewnie pojezdzilyby jeszcze wiecej gdyby nie pekniecie klamry. Co do wytrzymalosci mysle ze 1:1 ale wybralbym aluminium ze wzgledu na lepsza stabilnosc i kontrole nad rolkami.

Co do Twoich watpliwosci to:

1) Lepiej uczyc sie na mniejszych kolkach - mniejsze predkosci i wieksza kontrola nad rolkami, pozniej mozna sie przesiasc na wieksze.

2) W przypadku rolek rekreacyjnych lozyska nie sa tak strasznie istotne. Byle sie krecily. Zaloze sie ze nie zauwazylbys roznicy w jezdzie na jednych i drugich.

3) Rollerblade to dobra firma, a dodatkowo rolki mają wyciągane linery (buty wewnętrzne) które można wyprać/wysuszyć itd. Na duży plus.

Ja bym wybrał Rollerblade.

blazej
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 08, 2008 11:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa Mokotów/Ursus

Re: Rollerblade Spark 4.0 vs Fila Thetis LX ?

Post autor: blazej » sob maja 10, 2008 4:06

A ja wczoraj kupiłem Fila Thetis LX właśnie. Przymierzałem wcześniej też Spark 4.0. Jeśli chodzi o wygodę to nie zauważyłem różnicy, obydwa wygodne.
Zdaję sobie świetnie sprawę z tego, że różnicy między abec 5 i abec 7 nie zauważę, ale na chłodno patrząc wszystko było za (abec 7, alu), lepsze w spark 4.0 to wyjmowany but. Co do większych kółek rzczywiście na początku może być trudniej, ale przy odrobinie samozaparcia jakoś je opanuje (na kiepskich rolkach jeździłem 8 lat temu), na łyżwach jako tako mi idzie.

Konkludując... gdybym miał dopłacić trochę więcej do fila zastanawiałbym się, natomiast w obecnej promocji Go Sport jest ten model Filakosztuje 299 i to przeważyło.

Rolki są już w domu, nie wiem kiedy będę miał czas na nich pojeździć :D Teraz pozostaje namówienie mojej lepszej połowy na zakup sprzętu i chciałbym się wybrać na warszawskie Szczęśliwice.
Ostatnio zmieniony sob maja 10, 2008 6:54 przez blazej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rollerblade Spark 4.0 vs Fila Thetis LX ?

Post autor: koziar2 » sob maja 10, 2008 4:18

No to gratuluje zakupu i zycze szybkiego zdobywania nowych umiejetnosci :)

2mm w rozmiarze kolek to roznica prawie niezauwazalna 78 - 82 to idealny rozmiar na poczatek.

blazej
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 08, 2008 11:01
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa Mokotów/Ursus

Re: Rollerblade Spark 4.0 vs Fila Thetis LX ?

Post autor: blazej » sob maja 10, 2008 6:50

Moje jak się okazało są 82 chociaż w specyfikacji w necie piszą 80 mm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”